Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Strazdi ziemā daudzus pārsteidz. Lidoņi izvēlas būt cilvēku tuvumā

Kādus putnus jūs ziemā esat redzējuši, novērojuši pilsētā un ārpus tās? Jā, baloži, jā, kaijas, bet ir arī citi. Mūsu fotogrāfa vērīgā acs pamanījusi dažādus lidoņus janvāra beigās un februāra sākumā.

Strazdi ziemā daudzus pārsteidz. Lidoņi izvēlas būt cilvēku tuvumā
Foto: Egons Zīverts
11.02.2021 06:00

Daiga Lutere

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi
Melnais strazds (Foto – Egons Zīverts)
Mājas strazdi (Foto – Egons Zīverts)

Kā pastāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, tas, ka pilsētā ziemā dzīvo gan melnie meža strazdi, gan citi strazdi, nav nekas neparasts. Tā pat ir normāla parādība. Putni izvēlas būt cilvēku tuvumā, jo tā vieglāk atrast barību.

(Foto – Egons Zīverts)

Lielās gauras var uzskatīt par samērā retiem putniem Latvijā. Tās ir caurceļotājas un ziemotājas teritorijās, kur saglabājušies neaizsaluši ūdeņi. Lielo gauru abiem dzimumiem uz galvas ir cekuls, kas bieži ir pieglausts un nav redzams. Tomēr cekuls izteiksmīgāks un garāks ir mātītei, kam tas izskatās pēc izspūrušiem matiem.

(Foto – Egons Zīverts)

Lielie ķīri jeb parastās kaijas ir baloža lielumā, balti, ar zilganpelēku muguru un spārnu virspusi, melniem spārnu galiem un tumšbrūnu galvu. Putni ligzdo kolonijās – daudzi desmiti, simti un pat tūkstoši pāru vienkopus uz virsūdens augāja slīkšņām un zālaugiem klātām salām ezeros, dīķos, upēs. Parasti putns novērojams zvejas ostās, kažokzvēru fermās un izgāztuvēs. 

(Foto – Egons Zīverts)

Laucis ir dumbrvistiņu dzimtas ūdensputns. Lauča izplatības areāls ir ļoti liels. Tas mājo gan Eiropā, Ziemeļāfrikā un Tālajos Austrumos, gan Japānā, Indijā un Jaunzēlandē. Eiropas ligzdotāji pārziemo arī mūspusē.

Laucis ir viena no visbiežāk sastopamajām dumbrvistiņu sugām. Siltās ziemās šis putns ziemo piejūras zonā, sevišķi Latvijas rietumu daļā.

(Foto – Egons Zīverts)

Jūras kraukļi agrāk bija samērā reti sastopami. Tagad Latvijā tie ligzdo daudzviet un putnu skaits turpina pieaugt. Jūras kraukļu dzimtu mēdz saukt arī par kormorānu dzimtu. Nelielā skaitā regulāri ziemo jūras piekrastē, vairāk dienvidrietumos.

(Foto – Egons Zīverts)

Meža pīles ir visbiežāk sastopamā pīļu suga. Pīles ir visēdājas, kas barojas ar zāli, ūdensaugiem, zivīm, kukaiņiem, vardēm, tārpiem, moluskiem. Kopumā pīles ir monogāmas, tomēr tām attiecības ir tikai uz vienu pārošanās sezonu. Par pīlēniem rūpējas māte. Tomēr lielāka auguma putnu sugām mēdz būt ilgstošas pāra attiecības.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz