Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Radina jāņabērnus braukt skaidrā prātā

Radina jāņabērnus braukt skaidrā prātā
20.06.2007 20:18

0

Atslēgvārdi

Jāņu laikā – no 22. līdz 25.jūnijam – Ceļu policija Liepājā un rajonā, tāpat kā citviet Latvijā, strādās pastiprinātā režīmā, neļaujot iereibušiem vadītājiem sēsties pie stūres un novēršot negadījumus. Mūsu policija jau trešdien rīkoja pirmsjāņu akciju, radinot šoferus pie kārtības. Diemžēl, kaut līdz svētkiem vēl labs sprīdis laika, bez pārkāpumiem neiztika, kāds šoferis kunga prātā tika pieķerts pat darba laikā ar dienesta auto. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs skaidroja, ka pirmsjāņu akcija trešdien no pusdienlaika līdz deviņiem vakarā tika rīkota ar mērķi veikt preventīvo darbu – atgādināt vadītājiem, ka nevar pie stūres sēsties reibumā.

Likumsargi kontrolēja pasažieru pārvadāšanas noteikumu ievērošanu, vai tiek lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši, stiklu gaismas caurlaidību. Pastiprināta uzmanība tika pievērsta, vai netiek pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, kontrolēti agresīvie braucēji, un, protams, lūkots, vai šoferi nav sēdušies pie stūres skurbulī. M.Kleinbergs arī uzsvēra, ka līdzīgi, kā tas pirms pāris dienām notika galvaspilsētā, mūsu policija ir gatava dzērājšoferus pa tiešo sēdināt aiz restēm.

Reids notika, Ceļu policijai sadarbojoties ar CSDD. Policisti apstādinātajiem autovadītājiem dalīja bukletus ar skarbajām Jāņu dziesmām, tādējādi aicinot viņus aizdomāties, cik bīstami ir sēsties pie stūres kunga prātā.

Turklāt reids notika ne tikai Liepājā un tās tuvākajā apkaimē, bet arī laukos, uz nomaļajiem vietējās nozīmes ceļiem. Ielās un ceļos izbrauca septiņas policijas ekipāžas. Diemžēl bez pārkāpumiem neiztika. Līdz pulksten 18 tika reģistrēti 42 pārkāpumi. Notika trīs satiksmes negadījumi, 11 braucēji nebija piesprādzējušies, trīs šoferi nerespektēja luksofora sarkano gaismu, viens runāja pa mobilo tālruni. Brīvības ielā likumsargi apturēja kādu zēnu, kurš ar mopēdu veda savu mammu. Sievietei nebija aizsargķiveres, turklāt viņa savam dēlam rādīja aplamu piemēru – dēla klātbūtnē ierosināja, ka ar policistiem taču vajadzētu vienoties par soda mīkstināšanu. Diviem spēkratiem nebija izieta tehniskā apskate. Automašīnas “BMW” vadītāja saņēma protokolu par to, ka viņas braucamā logi bija pārāk tumši. Trīs braucēji ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu – brauca ar ātrumu 139 līdz 160 kilometri stundā. 

Taču bija arī vēl nopietnāki pārkāpumi. Kaut arī statistikas dati rāda, ka visbiežāk kunga prātā pie stūres personas sēžas vēlās vakara stundās un naktīs, jau pēc reida uzsākšanas, tūlīt pēc pusdienlaika, pilsētas centrā – Siena ielā – tika aizturēts SIA “Aizputes ceļinieks” kravas automašīnas vadītājs, kurš darba laikā pie dienesta auto stūres bija sēdies vairāk nekā vienas promiles stiprā reibumā. “Tādi remontē mūsu ielas,” ar skumjām pauda M.Kleinbergs. Otrs dzērājšoferis tika aizturēts pulksten 15.40. Automašīnas “Zil” 1962.gadā dzimušā vadītāja izelpā alkometrs uzrādīja 2,81 promili. Savukārt ap diviem pēcpusdienā Brīvības ielā policisti pamanīja automašīnu “VW Bora”, kurai pie stūres sēdējā jauns vīrietis, kuru tikai 9.jūnijā likumsargi bija aizturējuši, braucot reibumā. Tiesa jaunajam cilvēkam tiesības atņēma, bet viņš, ignorējot tiesas lēmumu, bez vadītāja apliecības bija sēdies pie stūres. Pat likumsargi nebeidza apbrīnot jaunā vīrieša izdomu. Viņš, ceļu policistu notverts, no vadītāja sēdekļa veikli pārsēdās pasažiera krēslā un noliedza, ka būtu vadījis auto. Taču izdoma un vēlāk pa tālruni sasauktais draugs nelīdzēja – “VW Bora” treilera apkampienos aizbrauca uz stāvlaukumu, bet vīrietim būs jāmaksā sods.

Tieši tāpat policisti rīkosies arī svētku dienās. “Iebrauksim ikvienā pagastā, kur notiks masu pasākumi, jo pieredze rāda, ka joprojām ir šoferi, kuri atļaujas vadīt transporta līdzekli, būdami reibumā,” brīdināja amatpersona. Statistika rāda, ka puse aizturēto dzērājšoferu tiesības jau ir nodzēruši vai tādas nekad nav ieguvuši. Savukārt otra puse riskē tās pazaudēt, sēzdamies pie stūres reibumā. CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieks Gvido Ķirsons neslēpj sašutumu par esošo likumdošanu, kas aizturētos dzērājšoferus neparedz apcietināt uzreiz. Viņaprāt, tas nav pareizi – cilvēkam, kurš atļāvies reibumā sēsties pie stūres, apdraudot ne tikai savu, bet arī līdzcilvēku drošību, nekavējoties jānonāk aiz restēm.

Uzziņai

Alkohola reibumā pie stūres gada pirmajos piecos mēnešos aizturēti 145 šoferi (2006.gada attiecīgajā laika posmā – 151):

atkārtoti gada laikā      10 (6 pilsētā, 4 rajonā),
reibumā bez tiesībām   44 (33 pilsētā, 11 rajonā),
reibumā ar tiesībām      91 (65 pilsētā, 26 rajonā).

Ceļu policijas reģistrētie satiksmes negadījumi Jāņu brīvdienās (Latvijā):

1999.gads (2 brīvdienas) – 5 bojāgājušie,
2000.gads (3 brīvdienas) – 26 bojāgājušie,
2001.gads (2 brīvdienas ) – 1 bojāgājušais,
2002.gads (3 brīvdienas) – 4 bojāgājušie,
2003.gads (4 brīvdienas) – 4 bojāgājušie,
2004.gads (5 brīvdienas) – 8 bojāgājušie,
2005.gads (4 brīvdienas) – 7 bojāgājušie,
2006.gads (3 brīvdienas) – 4 bojāgājušie.

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Profilaktiskā reida laikā tika pārbaudīti vairāki simti automašīnu, 42 gadījumos likumsargi konstatēja pārkāpumus.

Ap diviem pēcpusdienā Brīvības ielā policisti pamanīja automašīnu “VW Bora”, kurai pie stūres sēdējā jauns vīrietis, kuru 9.jūnijā likumsargi bija aizturējuši, braucot reibumā. Tiesa jaunajam cilvēkam tiesības atņēma, bet viņš, ignorējot tiesas lēmumu, bez vadītāja apliecības bija sēdies pie stūres. Izdoma, stāstot policistiem, ka viņš nav sēdējis pie stūres, nelīdzēja – “VW Bora” treilera apkampienos aizbrauca uz stāvlaukumu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz