Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Remontēs dievnamu jumtus

Remontēs dievnamu jumtus
Foto: Egons Zīverts
21.03.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Vairākiem Liepājas un apkaimes dievnamiem piešķirti līdzekļi Sakrālā mantojuma finansēšanas programmā 2018. gadam, “Kurzemes Vārds” uzzināja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI).

Programmas finansējums ir miljons eiro. Summa sadalīta 28 Latvijas baznīcām, paredzot to konservāciju, restaurāciju un atjaunošanu, kā arī izpēti un restaurācijas dokumentācijas sagatavošanu. Kopā atjaunošanai bija pieteikti 53 sakrālā mantojuma objekti par 3,1 miljonu eiro. Pieteikumus izvērtēja VKPAI eksperti.

Liepājas Lutera baznīcas jumta konstrukciju atjaunošanai piešķirta viena no lielākajām summām – 109 000 eiro. Sv. Jāzepa katoļu baznīcas jumta remontam būs 58 300 eiro. Sv. Trīsvienības pareizticīgo baznīcas jumta ieseguma nomaiņai piešķirti 70 000 eiro, bet Liepājas pareizticīgo baznīcas vitrāžas “Kristus debesbraukšana” neatliekamai konservācijai – 3000 eiro. Rucavas luterāņu baznīcas jumta seguma nomaiņai pienākas 34 000 eiro.

2017. gadā tika pieņemts “Sakrālā mantojuma finansēšanas likums”, kura mērķis ir nodrošināt Latvijas dievnamu kā nacionāli nozīmīgas kultūras mantojuma daļas saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli