Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Respektējot liepājnieku vēlmes, uzstādīs soliņus un atkritumu urnas

Respektējot liepājnieku vēlmes, uzstādīs soliņus un atkritumu urnas
Foto: liepajniekiem.lv
12.11.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Noslēdzies pilsētas pašvaldības iepirkuma konkurss par jaunu soliņu un atkritumu urnu piegādi un uzstādīšanu pilsētā. Un tajā uzvarējusi SIA “Jaunjoži”, iegūstot līguma slēgšanas tiesības par 9853,64 eiro, portāls uzzināja pilsētas domē.

Kā portālam pastāstīja Liepājas pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, konkursā bez SIA ”Jaunjoži” savus piedāvājumus bija iesniegušas vēl divas firmas: SIA “A-Land”, kura piedāvāja projektu īstenot par ar augstāko cenu – 10 233,97 eiro, kā arī SIA “Sentios” un UAB “Sentios”, piedāvājot projektu realizēt par 9 477,55 eiro.

Kā skaidro D.Jēriņš, minētā iepirkuma ietvaros pilsētā tiks uzstādīti 22 soliņi un 19 atkritumu urnas atbilstoši tehniskajam specifikācijām, kurās teikts, ka paredzēts uzstādīt firmas “Benito” ražotos Ergo Bench – UM368 soliņus un Argo Littes Bin – PA6006 atkritumu urnas.
Soliņu atrašanās vietas gan vēl tiek precizētas, jo soliņi jānovieto uz pašvaldības zemes gabaliem vai ielu teritorijās, uzsver izpilddirektora vietnieks, skaidrojot, ka detalizētāka informācija varētu būt pieejama nākamajā nedēļā.

Pēdējo gadu laikā Liepājā dažādu projektu ietvaros pilsētvidē uzstādīta virkne jaunu soliņu un atkritumu urnu.

2012.gadā Būvvalde  sagatavoja materiālu par nepieciešamajiem soliņiem  un atkritumu urnām pie ūdens malām un citās sabiedriskās vietās. Toreiz no iedzīvotāju puses tika izteikti dažādi varianti par  soliņu un atkritumu urnu dizainu, materiāliem, esošo objektu remontiem utt. Daļa no priekšlikumiem laikā no 2013.līdz 2015.gadam ir īstenoti atbilstoši piešķirtajiem līdzekļiem un iepirkumu procedūrām.

2012.gada vasarā notika plenērs ”Dizaina objekts – parka soliņš”, kura ietvaros Jūrmalas parkā gar veloceliņu, posmā no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai, tika uzstādīti 12 oriģināli, mākslinieku veidoti soliņi.

Vēlāk, apgaismojuma rekonstrukcijas projekta ietvaros, šajā posmā izvietoti vēl 17 dekoratīvie metāla soliņi ar atkritumu urnām. Savukārt cita finansējuma ietvaros 15 ozolkoka bluķa soliņi un 15 atkritumu urnas tika izvietotas pie 10 izejām uz pludmali vai to tuvumā. 

Soliņi un atkritumu urnas aizvadītajos gados izvietotas arī Zaļās birzes, Karostas un Tosmares mikrorajonā, kā arī pie ūdenstilpnēm Dienvidrietumu mikrorajonā, Ezerkrastā, Beberliņos un citviet.

Šogad pilsētā tika uzstādīts vairāk nekā 30 soliņu.

Lai turpinātu iesāktos vides labiekārtošanas darbus, šā gada oktobra sākumā Liepājas iedzīvotāji tika aicināti izteikt savus priekšlikumus un ierosinājumus par vietām, kur pilsētas publiskajās teritorijās (ūdens malas, veloceliņi, gājēju ceļi, laukumi, skvēri u.tml. teritorijas) vēl būtu nepieciešami soliņi un atkritumu urnas

Apkopojot Būvvaldes, Komunālās pārvaldes speciālistu atzinumus un iedzīvotāju ieteikumus, secināts, ka pilsētā jaunus soliņus un atkritumu urnas vēl būtu vēlams uzstādīt aptuveni 12 vietās.

Pašvaldības speciālisti, ņemot vērā gājēju kustību uz darbu, skolu, veikalu, autobusu pieturu un citām sabiedriskām vietām vai uz dažādām atpūtas vietām, piemēram, pludmali un ezermalu, konstatējuši, ka kopumā būtu nepieciešams uzstādīt vēl aptuveni 60 jaunus soliņus un aptuveni 20 atkritumu urnas uz pašvaldībai piederošās zemes.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli