Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rīta kafija un našķi velobraucējiem

Rīta kafija un našķi velobraucējiem
Foto: Ruslans Šuļga
19.09.2019 09:40

liepajniekiem.lv

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros ceturtdienas rītā pie tirdzniecības nama “Kurzeme” garām braucošos velobraucējus cienāja ar gardu rīta kafiju un spēcinošu našķi. Viena no pirmajām, kas piestāja, bija Sintija Ozoliņa. No kafijas viņa gan atteicās, jo šo dzērienu ikdienā nelietojot. “Pārvietojos katru dienu. Vienkārši patīk,” portālam liepajniekiem.lv sacīja sieviete, atzīstoties, ka ar velosipēdu braucot cauru gadu, pat ziemā piedaloties sacensībās.

Ceturtdien, 19.septembrī, visā Latvijā Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros noris akcija “Ar velo uz darbu”, mudinot ikvienu pilsētnieku doties uz darbu ar videi draudzīgo pārvietošanās līdzekli. Pašvaldības, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas aktīvi atbalsta akciju, veidojot dažādus pasākumus. Liepājā pie tirdzniecības centra “Kurzeme” no pulksten 7.30 līdz 8.30 velobraucējus sagaidīja našķi un darbojās velo apkopes punkts.

S.Ozoliņa par iecerēto akciju zinājusi. “Mūsu riteņotāju lokā to zināja visi,” viņa smaidot skaidroja. Savukārt apturētā Agnese Gņedaša raustīja plecus un sacīja, ka neko neesot zinājusi, bet, ka šodien ir diena “Ar velo uz darbu”, to gan. Viņa ar savām meitām ir ceļā uz dārziņu “Gulbītis”, skolu un darbu, kad izdzirdējusi aicinājumu uz brīdi piestāt un pacienāties. “Tā ir stipri ātrāk, tāpēc arī piekopjam,” trīs meitu mamma skaidroja, kāpēc izvēloties pārvietoties ar velosipēdu. “Vecākai meitai gan nav tiesību, tāpēc viņa man šorīt sēž uz bagāžnieka.” Kad tikts pie svaigi cepta kruasāna, kuplā ģimene devās tālāk savās ikdienas gaitās.

Kristaps Herbsts no uzņēmuma “Tāfele” bija tas, kurš cienāja ar rīta kafiju un sāļajiem siera kruasāniem. Vaicāts, cik našķu braucējiem sagatavots, viņš smaidot atbildēja: “Cerams, ka pietiks. Un cerams, ka velobraucēji visu apēdīs.” Riteņotāji vairāk izvēloties melnu kafiju ar cukuru.

“Liepāja ir ideāla, lai pārvietotos ar velosipēdu,” uzskata Kristaps. “Visur var nokļūt ļoti ātri, tāpēc ikdienā šādi pārvietojos diezgan daudz. Esi svaigā gaisā, vējš matos, izkusties.”

Velo apkopes punktā darbojās meistari no uzņēmuma “Manfreds Plus”. Līdz sarunas brīdim ar liepajniekiem.lv gan apkalpots tikai viens braucamais. “Piepumpējām riepas, noregulējām ātrumus, jo trosīte bija izstaipījusies,” ko salabojuši, pastāstīja Jēkabs Rūts, kurš ar velo apkopi nodarbojas jau vairākus gadus. “Ikdienā darba ir daudz, jo velosipēdistu mazāk nekļūst, tikai vairāk. Diemžēl daļa pret savu braucamo ir vienaldzīgi. Brauc tik ilgi, līdz vairs nevar pabraukt, un tikai tad meklē meistaru. Tas ir ļoti nepareizi,” zināja teikt puisis, aicinot pievērst vairāk uzmanības savam braucamrīkam.

Skaidrojot vietas izvēli, Liepājas pašvaldības Vides nodaļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Aija Štāle sacīja, ka vēlējušies atrasties labā, pamanāmā vietā, kur pulcējas cilvēki, un riteņbraucēji varot ērti piebraukt. Jāsaka, ka

aktivitāte gan nebija pārāk liela, daudzi velobraucēji uzslietajai teltij brauca garām, acīmredzot nezinot par īpašo piedāvājumu. Daži uzrunātie atteica, ka neesot laika.

A.Štāle pastāstīja, ka sākumā nācies risināt arī tehniskas ķibeles, jo spēcīgais vējš apgāzis telti un arī sabojājis skaņas aparatūru, – nedarbojās mikrofons ar ko varētu uzrunāt garām steidzošos velobraucējus. Lai arī uzsākot riteņbraucēju cienāšanu, nokrišņu nebija, pēcāk tomēr nogāza pamatīgs lietus. “No tā mēs arī baidījāmies,” atzina A.Štāle, sakot, ka nelabvēlīgie laikapstākļi, iespējams, šorīt lieguši vairāk parādīties uz ielas velobraucējiem.

Vērtējot kopējo situācija, A.Štāle uzskata, ka velobraucējiem vajadzētu būt vairāk, jo “Liepājas infrastruktūra ir laba, piemērota”. “Man pašai kā riteņbraucējai pilsēta liekas ērta, patīk,” Vides nodaļas pārstāve mudināja iedzīvotājus pievērsties veselīgajai nodarbei.

Jāatzīmē, ka visas šīs nedēļas garumā iedzīvotāji aicināti doties pastaigās pa pilsētu, piedaloties gan organizētās bezmaksas gidu ekskursijās, gan apmeklējot Jūrmalas parka kokaugu izziņas taku. Tāpat iedzīvotāji aicināti sestdien, 21.septembrī, pievienoties velobraucienam “Diena bez auto”, kas šogad plānots uz tūrisma objektu Redānu, 14. novembra bulvārī 82/86, kur gaidāmas daudzveidīgas aktivitātes visai ģimenei.

Un vēl šodien un rīt Liepājas pašvaldības Vides nodaļā, 117. kabinetā, var saņemt Jūrmalas parka kokaugu izziņas takas grāmatu.

Uzziņai

Eiropas mobilitātes nedēļa norisinās visā Eiropā no 16. līdz 22. septembrim, lai mudinātu pilsētas veicināt ilgtspējīgu transporta veidu izmantošanu un aicinātu iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas automašīnām. Tās laikā tiek rīkoti dažādi ar ilgtspējīgu pārvietošanos saistīti pasākumi.

Šī gada Eiropas mobilitātes kampaņa tiek īstenota ar saukli “Gudrāks solis”, un šīs nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar velosipēdu un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz