Trešdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rudens miegainība pārņēmusi arī deputātus

Rudens miegainība pārņēmusi arī deputātus
30.11.2006 19:18

0

Atslēgvārdi

Pēc Pilsētas domes sēdes
Īsti rudenīgi depresīvā noskaņā vakar aizritēja Liepājas domes sēde. Iespējams, deputātu vairākuma klusējošais noskaņojums bija saistīts ar izskatāmo jautājumu ārkārtīgi lielo skaitu – 84, kas ir lielākais šā gada sēdēs bijušais. Tomēr vienlaikus mūsu deputāti paši sev un arī nedaudzajiem klātesošajiem apliecināja, ka spēj mobilizēties, un sēde beidzās neparasti ātri – tā ilga tikai stundu un 43 minūtes.

Jau pašā sēdes sākumā domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde ierosināja no darba kārtības izslēgt jautājumu par Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” projekta uzraudzības padomi. Uz sēdi bija jau sagatavots lēmuma projekts un minēti iespējamie šīs padomes locekļi. Taču, kā sacīja Golde, ir bijusi saruna Kultūras ministrijā, un panākta vienošanās, ka šajā padomē ir jāiekļauj arī kāds no valdības ministriem. “Tas nozīmē, ka šī padome būs augstākā līmenī,” sacīja S.Golde.

Sēdes sākumā deputātiem bija jāskata vairāki jautājumi, kur iedzīvotāji apstrīdējuši dažādu iestāžu rīcību. Liepājniece Mirdza Oleksa apstrīdējusi sev izteikto Pašvaldības policijas brīdinājumu un piespriesto naudassodu 35 latu apmērā. Tas sievietei uzlikts pēc tam, kad saņemta sūdzība no iedzīvotājiem Alsungas ielā 28 par to, ka kaimiņiene savu govi gana uz ielas braucamās daļas, ka dzīvnieks tur atstāj mēslus un saimniece tos nesavāc. Kā apgalvojuši kaimiņi, uz aizrādījumiem M.Oleksa reaģējot ar rupju lamāšanos un draudiem. Pati apsūdzētā to noliedz un sev uzlikto naudassodu ir apstrīdējusi domē. Tā, izskatot šo jautājumu, ir atzinusi, ka procesā pieļauti procesuālo tiesību normu pārkāpumi, kā arī ir citas nepilnības, tāpēc deputāti M.Oleksai lēmumu par naudassodu atcēla un lietu izbeidza.

Cita liepājniece Zane Šulca ir apstrīdējusi domē Sociālā dienesta lēmumu atteikt viņai izmaksāt dzīvokļa pabalstu. To viņa lūgusi brīdī, kad palikusi vientuļā māte ar diviem bērniem un atradusies bērna kopšanas atvaļinājumā, un viņai tobrīd bijušas arī parādsaistības par dzīvokļa remontu un sadzīves tehnikas iegādi. Šobrīd Z.Šulca ir atgriezusies darbā un vairs nepretendē uz dzīvokļa pabalstu, tomēr uzskata, ka toreiz viņai to atteica nepamatoti. Izvērtējot iesniegtos dokumentus, kā arī balstoties uz sievietes stāstīto, dome secinājusi, ka atteikumam ir bijis pamats. Šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Trešā deputātu izskatītā iedzīvotāju sūdzība bija saistīta ar dzīvokļa jautājumu. Liepājniece Gelena Ignatova bija iesniegusi sūdzību saistībā ar saņemto atteikumu uzņemt viņu dzīvokļu rindā. Kā noskaidrots, iepriekš sieviete pārdevusi sev piederošu dzīvokli, lai iegūtu līdzekļus, kas nepieciešami, lai apmaksātu pusi no ceļa endoprotezēšanas operācijas. Sieviete ir pensionāre. Dome, izskatot lietas apstākļus un uzklausot G.Ignatovas stāstīto, uzskatīja, ka viņa, pārdodot dzīvokli, ir apzināti pasliktinājusi savus dzīves apstākļus, un atstāja negrozītu lēmumu par viņas neuzņemšanu dzīvokļu rindā. Arī šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Gan šos, gan arī vairākus desmitus citu jautājumu deputāti skatīja klusumā un lielā vienprātībā. 26 izskatāmie jautājumi bija par zemes gabalu, uz kuriem atrodas SIA “Liepājas enerģija” piederošās ēkas, nodošanu privatizācijā. Ieņēmumus paredzēts ieskaitīt pašvaldības īpašuma privatizācijas fondā. Kā skaidroja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, norēķinu forma varētu būt puse sertifikātos un puse latos, taču sarunu gaitā šī kārtība var mainīties, un iespējams, ka pašvaldība visu summu saņems latos. Cik liela tā varētu būt, tas vēl neesot aprēķināts. Šāds solis – zemes zem uzņēmumam piederošām ēkām privatizācija –pašvaldībai ir jāsper saskaņā ar Latvijas likumdošanu, taču skaidrs ir arī tas, ka daudzas no šīm ēkām, zem kurām esošo zemi deputāti lēma nodot privatizācijā SIA “Liepājas enerģija”, jau sen vairs nepilda savas sākotnējās funkcijas, kas ir saistītas ar siltumenerģijas piegādi iedzīvotājiem, un, visticamāk, tās šos uzdevumus arī vairs neveiks, taču, tā kā deputāti nobalsoja par zemes privatizāciju, SIA “Liepājas enerģija” būs tikusi pie vērtīgiem zemes gabaliem, ko, visticamāk, varēs izmantot citiem mērķiem.

Astoņi no sēdes jautājumiem jau tradicionāli bija saistīti ar dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību nodošanu dzīvokļu īpašnieku sabiedrībām vai citiem apsaimniekotajiem. Tas nozīmē, ka atkal daļa dzīvojamo māju iedzīvotāju vēlas saimniekot neatkarīgi no namu pārvaldēm. 

No sēdes miegainās atmosfēras kolēģus mazliet izkustināja deputāts Aigars Kesenfelds, kad bija jāizskata jautājums par nomas līguma pagarināšanu ar SIA “Plus punkts”, kas nomā pašvaldībai piederošu kiosku Zivju ielā 10a. Sagatavotais lēmumprojekts paredzēja pagarināt šo līgumu ar iepriekšējiem noteikumiem. Tas nozīmē, ka pašvaldība par vienu kvadrātmetru telpas saņems 2,96 latus, tāpat kā līdz šim. Kopā šis kiosks aizņem 4 kvadrātmetrus. Kā uzskata A.Kesenfelds, par tirdzniecības vietu tik labā vietā pašā pilsētas centrā pašvaldība varētu prasīt nomas maksu vismaz 100 latu mēnesī – to viņš zinot no pieredzes, strādājot nekustamo īpašumu jomā. Deputāte E.Kosaka gan ieteica arī ņemt vērā šī kioska veikto sabiedrisko labumu, ka tur pārdod gan autobusa, gan tramvaja braukšanas talonus. Taču E.Kesenfelds ierosināja lūgt nekustamo īpašumu speciālistu novērtējumu šai konkrētajai vietai un arī turpmāk bez pamatojuma neslēgt šādus līgumus ar iepriekšējiem noteikumiem, bet pārskatīt tos atbilstoši tagadējai tirgus situācijai. Deputāti nolēma pagaidām līgumu pagarināt uz mēnesi, lai šajā laikā saņemtu nekustamā īpašuma speciālista novērtējumu un Finanšu komiteja izvērtētu šo jautājumu atkārtoti.

Un sēdes noslēgumā deputāti ar oranžām rozēm teica paldies bijušajai Sociālā dienesta direktorei Aijai Barčai, kuru saistībā ar ievēlēšanu Saeimā vakar atbrīvoja no šī amata. Tādas pašas rozes saņēma arī viņas līdzšinējā vietniece Iveta Pūķe, kas turpmāk būs Sociālā dienesta direktore.

Un nobeigumā tikai jāpiebilst, ka jau tā miegaino sēdes atmosfēru vēl rimtāku un miegaināku padarīja gan domes priekšsēdētāja, gan arī vairāku deputātu joprojām izteikti čukstošais runas stils, kas daudzus no izskatāmiem jautājumiem klātesošajiem liedza sadzirdēt.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz