Sestdiena, 29. februāris

Runcis, kurš viens pats vizinājās tramvajā, ir atgriezies mājās

Runcis, kurš viens pats vizinājās tramvajā, ir atgriezies mājās
Foto: Māra Šuklā foto (No "Facebook")
06.12.2019 07:16

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šonedēļ daudziem vietnē “Facebook” smaidu raisīja kāda liepājnieka uzņemta fotogrāfija, kurā redzams ruds kaķis, kas, ērti iekārtojies sēdeklī, vizinās Liepājas tramvajā. Izrādās, ka šo runci vārdā Maksis jau divas nedēļas izmisīgi meklēja saimnieki, pēc viņa skuma arī draugs – suns Pērkons.

Septiņus mēnešus vecais Maksis 25. novembrī aizlaidies no mājām Lāčplēša ielā. Saimnieki Madara un Māris par pazudušo kaķi ziņojuši feisbukā, uz ielām izlīmējuši arī plakātus, kopā ar suni – vācu aitu un rotveilera sugas jaukteni Pērkonu – apstaigājuši apkaimi. “Saņēmām informāciju, ka kaķis redzēts Strazdu ielā, taču tur mēs viņu neatradām. Līdz vakar mēs saņēmām ziņu, ka Maksis bijis tramvajā un nogādāts “Lauvas sirdī”,” pastāsta Madara. Saimnieki steigušies uz patversmi pēc sava mīluļa, kurš pēc divām nedēļām brīvsolī nedaudz sasirdzis. “Viņam ir temperatūra un iesnas, tāpēc tagad mēs veseļojamies.”

Par Makša atgriešanos mājās ļoti priecājies suns, kurš kaķēnu pieņēmis jau pirmajā dienā, rotaļājies ar jaunpienācēju ģimenē, abi arī kopā guļot. “Kad meklējām Maksi kopā ar Pērkonu, suns visu laiku smilkstēja, ieraugot citus kaķus. Kad runci no patversmes pārvedām mājās, Pērkons bija ļoti laimīgs”.

Madara un Māris knapi nedēļu veco kaķēnu šogad jūnijā atraduši uz Dienvidu mola. Dzīvnieciņš bija iekritis vai apzināti pamests starp mola akmeņiem. “Pastaigājāmies pa molu un izdzirdējām, ka kāds ņaud. Sākām skatīties un ieraudzījām, ka no akmeņiem izlien mazs runcītis.”

Kaķēns bijis ļoti bēdīgā stāvoklī, viena no actiņām stipri pūžņojusi. “Var teikt, ka viņš bija tuvu nāvei. Mēs viņu izglābām, gan ārstējot, gan arī barojot ar pipeti. Tagad viņš ir apvēlies,” pauž Madara.

Nu Maksis, pēc divu nedēļu ilgā brīvsoļa, ir čipots un turpmāk ap kaklu nēsās arī siksniņu, kas palīdzēs viņu atrast gadījumā, ja runcis atkal dosies meklēt piedzīvojumus.

Dzīvnieku patversmes “Lauvas sirds” vadītāja Nora Brūdere pauž, ka retu reizi gadās, ka dzīvnieks bēgot ieskrien tramvajā vai autobusā. “Taču situācijas, kad kaķis sabiedriskā transportā sēž un vizinās, vēl nav bijušas,” viņa pasmejas.

Uzņēmuma “Liepājas tramvajs” vadītājs Aigars Puks saka, ka par šādu gadījumu dzirdot pirmo reizi. “Tā noteikti nav ikdiena.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli