Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Sācies darbs pie Dabas mājas

Sācies darbs pie Dabas mājas
Foto: Ruslans Šuļga
23.07.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Zirgu salā ir sākta Dabas mājas būvniecība, novēroja redakcija. Šobrīd notiek ēkas pamatu, ūdensvada un sadzīves kanalizācijas izbūve, apstiprināja pašvaldībā.

Ceļam, kas ved uz Zirgu salā ierīkotajām pastaigu vietām, vienā pusē noris rakšanas darbi, izbūvējot pazemes komunikācijas, bet otrā ir uzstādīts būvlaukuma žogs, aiz kura novietots darba konteiners un pārvietojamā tualete, tādējādi ir “atņemta” daļa no līdzšinējās autostāvvietas. Reāli būvdarbi, kurus veic uzņēmums “Kurzemes būvserviss”, ir uzsākti šomēnes.

“Mēs neesam vienīgie, kas tur strādā. “Sadales tīkli” pievelk elektrību,” norādīja būvdarbu vadītājs Andrejs Rubans. Agrāk Zirgu sala izmantota par izgāztuvi, taču “nekas ļoti traks ārā nenāk”, novērojis būvdarbu vadītājs. “Biju domājis, ka būs briesmīgāk, zinot, kas tur kādreiz bijis.” Tā kā tiek “gaidīti dažādi papildinājumi no projektētājiem”, pašlaik strādniekus, kas darbotos, neredz.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Projektu ieviešanas nodaļas projektu vadītāja Ilze Jurkovska pastāstīja, ka Dabas mājas būvniecība Zirgu salā notiek atbilstoši uzņēmuma “BM-projekts” izstrādātajam būvprojektam “Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā, otrā kārta”.

Jau vēstīts, ka ēkas telpu platība būs 131 kvadrātmetrs, plānā paredzēta viena plaša ekspozīciju zāle, divas biroju telpas un dažas palīgtelpas. Tā būs vienstāva apkurināma moduļu tipa būve, apšūta ar priedes dēļiem.

Šobrīd paralēli būvniecībai Izglītības pārvalde gatavo projektu, kuram Dabas māja būs jāpiepilda ar saturiskām aktivitātēm un eksponātiem, pagaidām gan projekts plašāk komentēts netiek. Zināms tikai, ka tiks apzināti un pētīti Liepājas vides un dabas procesi, akcentējot vietējo dabas resursu unikalitāti un vērtību. Tiks organizētas dabaszinību nodarbības skolēniem, ekoskolu audzēkņiem, rīkotas dabaszinību nometnes pēc īpašām programmām. Plānota sadarbība ar Liepājas, Daugavpils un Stavangeras universitātēm un Tronheimas zinātnes centru Norvēģijā.

Būvdarbus iecerēts pabeigt līdz nākamā gada 30. martam.

Būvniecība tiek īstenota, piesaistot līdzfinansējumu no Eiropas Jūrlietu un zvejsaimniecības fonda.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli