Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Sagatavota Roņu ielas un pludmales pārvērtību vizualizācija

Sagatavota Roņu ielas un pludmales pārvērtību vizualizācija
Foto: CORE projekts
09.05.2019 11:44

liepajniekiem.lv

”CORE projekts” sociālajos tīklos ļauj iepazīties ar Roņu ielas labiekārtojuma – krustojuma ar Zvejnieku aleju vizualizāciju. ”Tas ir pirmais posms Liepājas pludmales lielajām pārvērtībām,” Feisbukā raksta ”CORE projekts”.

Pašvaldība ir paredzējusi veikt visas Roņu ielas kompleksu pārbūvi, atjaunojot brauktuvi, izbūvējot jaunu ietvi ielas nepāra numuru pusē, gājēju un velosipēdu ceļu, autostāvvietas, lietus ūdens kanalizācijas un ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas trasi, koriģēt apgaismojuma balstu izvietojumu.

Būvniecības iecere skar ne tikai Roņu ielu, bet arī tās galā esošo izeju uz pludmali. Ir paredzēts to labiekārtot atbilstoši pludmales tematiskajam plānojumam, tai skaitā, izveidojot auto stāvvietas pludmales apmeklētājiem.

Pērnā gada oktobrī pēc publiskās apspriešanas rezultātu izvērtēšanas Liepājas pilsētas domes Apstādījumu uzraudzības komisija pieņēma lēmumu atbalstīt 47 koku nociršanu un jaunu koku stādīšanu Roņu ielā.

Jautāts, kad projektu plānots īstenot, Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pastāstīja: ”Būvprojekts ir gatavs – Būvvalde projektu ir akceptējusi, ir izdarīta atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi. Plāns paredz, ka būvdarbi pēc visiem vēl veicamajiem priekšdarbiem varētu sākties ne agrāk kā 2020.gada pavasarī. 

Projektam ir paredzētas divas kārtas – Roņa ielas pārbūve un izejas uz pludmali labiekārtošana un, otrā kārta, pludmales koka laipas izbūve no Roņu ielas līdz dienvidu molam. 

Pirmajā kārtā paredzēts pārbūvēt Roņu ielu visā garumā – ap 700 m un arī nelielu posmu no Zvejnieku alejas.

Projekts ietver ietvju un brauktuves pārbūvi; veloceļa un inženierkomunikāciju izbūvi; lietus kanalizāciju izbūvēs no jauna: ”Bet ūdens apgādes tīklus un apgaismojumu pārbūvēs vai atjaunos. Būs jaunas autostāvvietas Roņu ielas malās un pašvaldības zemes gabalā Zvejnieku alejā 11a, pie bijušā Kursas kluba.”

”Roņu ielas un Zvejnieku alejas  krustojumā ir paredzēts izveidot vietu, kur nākotnē varētu  uzstādīt vides objektu – pieminekli rakstniekiem Egonam Līvam un Olafam Gūtmanim,” piebilst A.Štāls.

Izeja uz pludmali Roņas ielas galā tiks labiekārtota atbilstoši pludmales tematiskajam plānojumam, kas pašvaldībā apstiprināts 2015. gadā.

Izejā uz pludmali tiks izbūvēts operatīvā transporta izbraukšanas/iebraukšanas ceļš, veikta kāpu nostiprināšana, ierīkoti ūdens un kanalizācijas tīkli, lai pludmales zonā varētu uzstādit tualetes un dušas.

Būs arī cits labiekārtojums – laipas, ģērbtuves, velonovietnes, atkritumu urnas, norādes un informatīvās zīmes.

Savukārt projekta otrajā kārtā paredzēta koka laipas izbūve līdz Dienvidu molam. 

”Par izmaksām šobrīd nav iespējams ko konkrēti pateikt,” atzīst Būvvaldes pārstāvis: ”Pašvaldība iesniegs pieteikumu uz līdzfinansējuma saņemšanu no ES struktūrfondiem. Vēl tiks vērtēti projekta ekonomiskie un sociālie ieguvumi un tehniskās izmaksas, kam nepieciešami vairāki mēneši, vēl būs būvdarbu iepirkums, vēl jāplāno pašvaldības budžeta daļa.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli