Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sakārtotas ietves 9 kilometru garumā

Sakārtotas ietves 9 kilometru garumā
Foto: liepajniekiem.lv
26.12.2016 07:09

liepajniekiem.lv

Cik nu vēl atļauj laikapstākļi, turpinās ietvju atjaunošana un  izbūve mūsu pilsētā. Kā portāls uzzināja pilsētas pašvaldībā, plānots turpināt ietvju atjaunošanu un izbūve Baseina un Lāčplēša ielā, kā arī Atmodas bulvārī un O.Kalpaka ielā.

Kā pārliecinājās portāls, darbi turpinās Atmodas bulvārī, taču lielos vilcienos, ziemai sevi piesakot aizvien pārliecinošāk, ietvju būvdarbi mūsu pilsētā šogad pierimst.

Kā portālam pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls,

pēdējo trīs gadu laikā Liepājā pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma sakārtotas ietves 36 ielu posmos 9 kilometru kopgarumā par kopējo summu 1,3 miljoni eiro.

 

Gads ielas kopgarums izmaksas
2014 Kūrmājas prospektā gar muzeju; Klaipēdas ielā (starp Ezera un Vidusceļa ielu); Jūrmalas parkā; Dunikas ielā; Vaiņodes ielā; Skolas ielas posmā starp Jāņa un Teātra ielu; Lielā iela posmā starp Ludviķa un Peldu ielu; Fr.Brīvzemnieka iela posmā starp Graudu un Pasta ielu; Pasta iel starp Fr.Brīvzemnieka un Graudu ielu; J.Dubelšteina ielas nepāra numuru pusē; Dīķu iela; Šķēdes iela; Lielās ielas posms iepretim Liepājas universitātei; Rožu ielas posms no Liepu līdz Kr.Valdemāra ielai; Toma ielas posms no Vītolu līdz Republikas ielai; Republikas ielas posma no Kr.Valdemāra līdz Uliha ielai; Bāriņu ielas posms no Dārza līdz Kungu ielai; Kr.Valdemāra ielas posms no Ludviķa līdz Peldu ielai; ietve ap skvēru Katoļu ielā; posmi Uliha ielā; gājēju celiņš Jūrmalas parkā starp diviem stadioniem (cilvēkiem ar īpašām vajadzībām); Turaidas ielā. 4 km 670 000 eiro
2015 Klaipēdas ielā, iepretim ēkai Klaipēdas ielā 96; Toma iela posmā no L.Paegles līdz J.Janševska ielai; Uliha ielā, iepretim 130.ēkai; Jūras ielā, iepretim koncertzālei ”Lielais dzintars”; Jaunā ielā, blakus Sv.Trīsvienības pareizticīgo katedrālei; Elizabetes ielas posmā starp Ziemeļu un Kviešu ielu; J.Dubelšteina ielā, iepretim  koncertzālei ”Lielais dzintars”. 2 km 236 000 eiro
2016 Nākotnes ielā; Talsu ielā; Kr.Barona ielā; Mežu ielā, posmā no Dzelzceļa gaisa tilta līdz Putnu ielai. 2,4 km 250 000 eiro

2017.gadā turpināsies ietvju, ielu un iekšpagalmu piebraucamo ceļu rekonstrukcija Liepājā. ”Labosim arī grants seguma un akmens bruģa ielas,” tā komunālās pārvaldes pārstāvis.

Portāls jau informēja, ka šā gada pēdējā pilsētas domes sēdē tika apstiprināts pašvaldības 2017.gada budžets, un tajā līdzekļi paredzēti gan iekškvartālu piebraucamo ceļu uzlabošanai, gan tam, lai līdzfinansētu daudzdzīvokļu māju teritoriju labiekārtošanu. Tāpat paredzēti līdzekļi, lai paplašinātu O.Kalpaka ielu pirms dzelzceļa pārbrauktuves Raiņa ielā.

Nākamgad, piesaistot ES fondu naudu, paredzēts rekonstruēt arī Grīzupes ielu no pilsētas robežas līdz krustojumam ar Cukura ielu, ne tikai atjaunojot brauktuvi, bet izbūvējot arī ietves, veloceliņus un apgaismojumu.

Kā ietvju un brauktuvju rekonstrukciju Liepājā vērtē paši liepājnieki, skaidrot devās portāls.

Karostnieks Juris portālam pauda, ka ir sajūsmā par šajā pilsētas mikrorajonā veiktajiem uzlabojumiem infrastruktūras jomā: ”Jau vairākus desmitus gadu dzīvoju Karostā un, kaut bieži paziņas man vaicā, kādēļ nepārceļos uz Liepājas centru, ne reizi šādu iespēju neesmu apsvēris. Karosta ir īpašs rajons. Ne tikai ar vēsturisko mantojumu, bet arī savu šarmu.”

”Bieži arī pirms infrastruktūras sakārtošanas savus ciemiņus vedu pastaigā pa Karostu,” viņš turpina:

”Kaut bija reizēm skumji, ka piekļūt pie tādiem objektiem kā Manēža un skaistās sarkano ķieģeļu kazarmas bija grūti tur saaugušo krūmu dēļ. Nu šis rajons sakārtots – ērti var ne tikai ar mašīnu un velosipēdiem izbraukt, bet arī pastaiga kājām ir tīrā bauda.”

Juris neslēpj, ka ar nepacietību gaida mirkli, kad būs izbūvētas ērtas ietves abpus Atmodas bulvārim: ”Atmodas bulvāris taču ir Karostas vizītkarte!”

Uzņēmējs Jānis, kurš dzīvo Laumas rajonā atzīst, ka pārsvarā gan ik dienu pa pilsētu pārvietojas ar auto, tādēļ biežāk nopriecājas par sakārtotajām ielām: ”Beidzot nav jākaunas no tiem, kuri mūsu pilsētā iebrauc no Rīgas un Klaipēdas puses.”

Taču arī viņš novērtē daudzviet sakārtotās ietves: ”Nesen nācās kājām mērot posmu pa Bāriņu ielu. Biju patīkami pārsteigts.”

Bet visvairāk Jānis gaida nākamgad solīto O.Kalpaja ielas paplašinājumu pirms dzelzceļa pārbrauktuves: ”Jau sen bija laiks. Vieta tur atļauj brauktuvi paplašināt, lai mašīnām nebūtu jāstāv aiz pieturā stāvoša autobusa.

Jā, un vēl es ļoti vēlētos, kaut aktīvāk notiktu iekšpagalmu brauktuvju uzlabošana. Daudz jau paveikts, protams, bet vēl ir vietas, kur bedres tādas, ka mašīnai riteņus var nolauzt.”

Jaunā māmiņa Egita, kura dzīvo pilsētas centrā un līdz ar to viņai pārsvarā iznāk pārvietoties tieši pa to, klāsta, ka visvairāk priecājas par sakārtoto Čakstes laukumu un skvēru iepretim tirdzniecības centram ”Kurzeme”.

”Šajās vietās kājas varēja izmežģīt, nemaz nerunājot par to, ka laukumi būtu vieta, kur izvest pastaigā bērnu. Nu beidzot šīs vietas sakārtotas. Turklāt nav dažādu līmeņu, nobraucot no ietves uz ielu, lai šķērsotu brauktuvi,” tā Egita.

Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis portālam jau iepriekš vairakkārt uzsvēris, ka Liepājā vides pieejamības jomā pēdējo gadu laikā paveikts ļoti daudz: ”Liepāja viennozīmīgi kā pilsēta ir viena no pieejamākajām Eiropā. Ne velti esam balvu saņēmuši. Paveikts ir daudz, pie mums daudzi brauc skatīties un mācīties. Kaut vai pēdējais projekts ar sabiedrisko transportu, ar kuru varam nodrošināt pārvietošanās brīvību invalīdiem.”

Jau vairākus gadus M.Ceirulis strādā, lai, sadarbojoties ar būvuzņēmējiem, kuri veic ietvju un ielu rekonstrukcijas darbus, panāktu, ka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un māmiņām ar bērnu ratiņiem pārvietošanās ir gluda – nav ”pakāpiena”, no ietves nobraucot uz ielas, lai to šķērsotu.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz