Trešdiena, 5. augusts Osvalds, Arvils
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sāpošiem zobiem gaisma tuneļa galā vēl nespīd

Sāpošiem zobiem gaisma tuneļa galā vēl nespīd
Foto: liepajniekiem.lv
16.08.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis kārtējo sūdzību par liepājnieku nepatīkamo pieredzi Zobārstniecības poliklīnikā K.Zāles laukumā.

”9.augustā pulksten 17.35 nācās saskarties ar negatīvu attieksmi no Zobārstniecības klīnikas puses,” raksta Jānis: ”Aizgāju uz reģistratūru ar stiprām zobu sāpēm un lūdzu, lai mani pieņem zobārsts. Reģistratūrā man atbildēja, ka neņems un lai meklēju, kur gribu vakarā zobārstu.”

”Personīgi zinu vēl dažus cilvēkus, kuriem arī ar sāpošiem zobiem ir izgājis tāpat, kā man,” turpina Jānis: ”Kad neņem pie zobārsta pat ar spēcīgam sāpēm. Kaut klīnika strādā līdz pulksten 20.”

”Vai tiešām pret cilvēku, kam stipri sāp zobs, ir jāizturas kā pret suni un jāmet viņš ārā no klīnikas,” sašutis ir vīrietis.

Viņš retoriski jautā: ”Rodas jautājums slimnīcas vadībai: ja jau klīnikas darba laiks ir līdz 20, tad kāpēc strādā tikai viens dakteris un vairāk ne? Ir cilvēki, kas netiek no pulksten 10 līdz 15 uz klīniku, kad vairāki zobārsti ir uz vietas!”

Dežūrārsta nav

Jautāta, cik speciālistu pacientus pieņem zobārstniecības poliklīnikā K.Zāles laukumā, Liepājas reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe portālam skaidroja: ”Zobārstniecības poliklīnikā pacientus pieņem 3 zobārsti-terapeiti, 1 zobārsts-protēzists un 3 zobu higiēnisti.”

”Katram speciālistam darba laiks ir atšķirīgs, tāpēc mēdz būt situācijas, kad pacients nevar tikt pie vajadzīgā speciālista tad, kad viņam tas būtu ērtāk un nākas pielāgoties ārstu darba laikam,” viņa turpina: ”Ikdienā zobārsts ir pieejams gan no rīta, gan vakarā, taču, ņemot vērā, ka vasarā ir atvaļinājumu laiks, arī poliklīnikā mēdz būt dienas un laiki, kad vajadzīgais speciālists nav pieejams.”

”Runājot par konkrēto gadījumu, strādāja viena zobārste, kuras darba laiks bija līdz pulksten 16.00,” N.Kadeģe precizē: ”Minētais pacients bija ieradies pulksten 17.35 – tad, kad poliklīnikā vairs nebija neviena zobārsta, kas varētu viņam palīdzēt.  Līdz pulksten 20 tajā dienā strādāja zobu higiēnists.”

Poliklīnikas vadītāja atzīst: ”Zobārstniecības poliklīnikā nav dežūrzobārsta! Zobārstu skaits ir tik, cik ir. Darba rokas ir tik, cik ir. Un mēs, tāpat kā visas citas zobārstniecības klīnikas un zobārstu privātprakses, strādājam pēc plānveida pieraksta. Bez rindas mēs spējam pieņemt tikai neatliekamos un traumu gadījumos. Tāpat katru dienu ir piena un pastāvīgo zobu ekstrakcijas, profilaktiskās apskates bērnu dārziem un skolām.”

Rinda – mēnešiem uz priekšu 

”Lai spētu pieņemt šos pacientus bez rindas, esam pagarinājuši pieņemšanas laiku plānveida pierakstam,” skaidro N.Kadeģe: ”Tādējādi pacientus ar akūtām sāpēm, zobu ekstrakcijas un profilaktiskās apskates varam pieņemt starp plānveida pierakstiem.”

”Rezultātā dienā pēc plānveida pieraksta pieņemam mazāk nekā kādreiz un gaidīšanas laiks uz plānveida pierakstu pagarinās. Visus pacientus, kas vēršas pie mums ar sūdzībām par zobu sāpēm, mēs pieņemt nevaram un vēl vairāk noņemt laiku plānveida ārstēšanai, lai spētu pieņemt vairāk pacientu ar akūtām sāpēm, mēs arī nevaram, jo tad gaidīšanas laiks uz plānveida ārstēšanu kļūs vēl garāks. Tāpat vēlos atgādināt, ka visas zobu sāpes nav akūtas sāpes. Caurums zobā (kariess) arī sāp, taču tas nav akūts gadījums un ir jāārstē plānveidā.”

”Šobrīd gaidīšanas laiks pie zobārsta-terapeita pieaugušajiem ir 2 – 4 mēneši, bērniem uz valsts apmaksātu ārstēšanu – 26 mēneši; pie zobārsta-protēzista – 1 mēnesis un pie zobu higiēnista var tik nedēļas laikā gan bērni, gan pieaugušie.”

”No statistiskā viedokļa zobārstu skaits Liepājā ir pietiekams,” viņa piebilst: ”Eiropas Galveno Zobārstu Padomes rekomendētā norma ir 1 zobārsts uz 1500 iedzīvotājiem. Liepājā 1 zobārsts ir uz 1400 iedzīvotājiem. Taču manā skatījumā situāciju ar akūtu pacientu pieņemšanu var atrisināt vienīgi dežūrzobārsta pieejamība.”

Joprojām tikai cerības

Portāls jau vairakkārt rakstījis par garajām rindām pie zobārstiem mūsu pilsētā un to, ka klīnikā K.Zāles laukumā neizdodas piesaistīt jaunus speciālistus. Pavasarī cerības tika liktas uz šo rudeni, kad diplomus saņems jaunie speciālisti. Bet šobrīd speciālisti tiek meklēti ar darba sludinājumu palīdzību.

N.Kadeģe, taujāta, vai ir izdevies piesaistīt kādu jaunu speciālistu, atzina: ”Pagaidām gan neviens jauns kolēģis mūsu komandai pievienojies nav, taču neviens rokas un degunu nenokar!

Domājam pozitīvi un ceram, ka atvaļinājumiem beidzoties, cilvēki būs ieinteresētāki un atvērtāki, jo darba apstākļi Zobārstniecības poliklīnikā ir labi un kopā mēs varam paveikt daudz vairāk nekā katrs atsevišķi!”

Un turpina: ”Jā, šobrīd aktīvi meklējam jaunus kolēģus ar zināšanām un prasmēm terapijā, ķirurģijā un protezēšanā. Cenšos arī izveidot kontaktus ar studentiem – topošiem zobārstiem, lai informētu viņus par iespējām saņemt pašvaldības stipendiju, prakses un darba iespējām nākotnē Liepājā.”

____________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz