Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Siļķu ielas 22.a nama iedzīvotāji gribēja regulējamu apkuri, saņēma apšaubāmus balkonus

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju un ēkas apsaimniekotāju strīdi nav nekas neierasts, visbiežāk konflikta cēlonis ir nespēja vienoties par kādu no jautājumiem. Šoreiz gan Siļķu ielas 22.a nama iedzīvotāji uzsver, ka vienoties ar viņiem neviens īsti nav mēģinājis.

Siļķu ielas 22.a nama iedzīvotāji gribēja regulējamu apkuri, saņēma apšaubāmus balkonus
2016. gadā, apsekojot Siļķu ielas 22.a namu, tika konstatēts, ka balkoni ir jāremontē, jo tie vairs neesot droši. Sākotnēji iedzīvotāji to neatbalstīja, tomēr pēc pāris gadiem remonts tika veikts. Šobrīd iedzīvotāji apšauba jaunizveidoto balkonu kvalitāti un to drošību vēlas pārbaudīt, bet neuzskata, ka ekspertīze būtu jāapmaksā no sava maciņa. (Foto: Ģirts Gertsons)
2016. gadā, apsekojot Siļķu ielas 22.a namu, tika konstatēts, ka balkoni ir jāremontē, jo tie vairs neesot droši. Sākotnēji iedzīvotāji to neatbalstīja, tomēr pēc pāris gadiem remonts tika veikts. Šobrīd iedzīvotāji apšauba jaunizveidoto balkonu kvalitāti un to drošību vēlas pārbaudīt, bet neuzskata, ka ekspertīze būtu jāapmaksā no sava maciņa. (Foto: Ģirts Gertsons)
26.07.2023 06:05

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Viņi gribējuši, lai no mājas kopējā uzkrājuma ēkā tiktu ierīkota regulējama apkure, tomēr ”Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) paziņojis, ka nepieciešams balkonu remonts.

Balkoni nomainīti, bet nu nepieciešams ekspertu atzinums, ka tie droši lietošanai. Dzīvokļu īpašnieki no kopējā uzkrājuma par to maksāt nevēlas.

Nogriež vecos, uzliek jaunos

Siļķu ielas 22.a nama iedzīvotāja Veronika Deksne laikrakstam stāsta, ka mājas uzkrājumā līdz šim bijuši aptuveni 30 000 eiro, par kuriem mājas iedzīvotāji vēlējušies uzstādīt siltuma padevi regulējošas iekārtas, lai katrs varētu pielāgot siltumu savām vajadzībām, tomēr plānotais neesot izdevies.

Ēkai ir trīs korpusi, kopā 45 dzīvokļi.

Pašvaldības dzīvokļi esot kādi trīs, visi pārējie ir privatizēti. Mājas uzkrājumā V. Deksne ik mēnesi iemaksā 16 eiro.

Sieviete atklāj, ka līdz šim visam nepieciešamajam sanācis sakrāt bez kredītsaistībām – pamati nosiltināti, izolācijas caurules savilktas, stāvvadi nomainīti.

Pirms balkonu remonta mājas apsaimniekotājs LNA rīkojis kopsapulci.

”Tiekoties viņi teica, ka mājas īpašniekiem jāparakstās par to, ka ir atnākuši uz sapulci, nevis par to, ka mēs piekrītam balkonu remontam vai nomaiņai.

Nebija ne projektu, nekā cita, ko viņi varētu uzrādīt, līdz šim brīdim netikām redzējuši to, kā šie pārbūvētie balkoni vispār varētu izskatīties.

Saprotiet, man kā dzīvokļa īpašniecei nebija pat iespējas apskatīt, kas ar manu īpašumu tiks darīts. Izkrāpjot parakstus un savācot to 51% balsu vairākumu, LNA aizmuguriski, apejot mājas vecāko, paņēma mūsu uzkrājumu un iztērēja it kā balkonu remontam.

Kad darbi sākās, balkoni tika nevis remontēti, bet pilnībā nogriezti un taisīti no jauna,” stāsta Veronika.

Uz balkona bail iet

Mājas iedzīvotāja pastāsta, ka mājas vecākais ir atbildīgs un rūpīgs, tomēr arī viņa ieteikumi un prasības apsaimniekotājs apgāja un vērā neņēma.

”Paraksti savākti ar viltu. Daudzus dzīvokļus mūsu mājā īpašnieki vienkārši izīrē, protams, ka īrnieki grib, lai dzīvoklim būtu balkons, tomēr viņi te dzīvo uz laiku un nav paraksttiesīgi.

Pirmā stāva dzīvokļiem balkonu vispār nav,

tiem dzīvokļiem, kuriem ir pusotra istaba, arī balkonu nav, tomēr arī viņu iemaksātais mājas uzkrājums aizgājis balkoniem.

Kopumā uztaisīti 16 balkoni, 8 vēl nav pabeigti. Mēs iebilstam pret šiem balkoniem, kuri nav lietošanai droši.

Tā kā esmu strādājusi celtniecībā, droši varu to apgalvot. Iepriekšējie balkoni bija kārtīgi nostiprināti pie mājas, vismaz 17 centimetrus iekšā sienā gāja stiprinājums, tagad vienkārši iebāzti nelieli puļķīši, ap 13 centimetriem un caurumi palikuši vaļā, ūdens tek iekšā.

Manuprāt, uz balkona iet ir bīstami.

Man ir bail iet uz sava balkona.

Toreiz, kad paziņoja, ka balkonus remontēs, prasīju projektu, atrunājās: būs, būs, bet līdz šai dienai neesmu projektu redzējusi.

Lai nu kā būtu, gribētos vismaz ar mūsu piemēru nodot citu māju iedzīvotājiem – esiet vērīgi, neļaujat sevi apmānīt, sekojiet visiem procesiem līdzi, kamēr nav par vēlu,” sarunas beigās noteic Siļķu ielas 22.a nama iedzīvotāja.

Mājas vecākais Jānis Zuzāns V. Deksnes teikto apstiprina un

uzsver, ka balkoni izbūvēti nelegāli, bez nekādiem projektiem, bez tāmes.

”Jau gadu velkas viss šis juceklis. Šobrīd gan visvairāk sadusmo tas, ka tagad mums jātaisa ekspertīze par to, vai šie balkoni ir riktīgi vai ne, bet par mūsu pašu naudu.

Nāk draudu vēstules un brīdinājumi no būvvaldes, ja ekspertīze netiks uztaisīta līdz 24. jūlijam, tad mums uzliks soda naudas. Nākamajā paziņojumā mums aizliedz ekspluatēt balkonus, kamēr ekspertīze nav uztaisīta. Kāpēc mums būtu par to jāmaksā?

Apsaimniekotājs šādi ar mums un ar mūsu iekrāto naudu izrīkojas, uztaisa apšaubāmus balkonus, neuzrādot īpašniekiem pat projektu, kādi tie būs, un vēl mums pieprasa tagad maksāt, lai noskaidrotu, vai tie ir lietošanai droši? Tas ir pilnīgs absurds.

No paša pirmā brīža tā visa bija afēra.

LNA ļoti labi zināja, cik liels ir mūsu uzkrājums, viņi ļoti labi zināja, ka lielākā mājas daļa grib regulējamu apkuri, alokatorus, un ar 30 tūkstošiem būtu pilnībā tam pieticis, tomēr, apejot mūsu vajadzības, viņi uzspieda tos balkonus.

Ja vēl tie balkoni būtu labi uztaisīti…” saka J. Zuzāns un piebilst, ka mājas vecākā pienākumus vairs pildīt nevēlas.

Apsaimniekotājs ekspertīzi veikt nevar

Lai noskaidrotu, vai tiešām mājas apsaimniekotājs rīkojies patvaļīgi, vēršamies pie LNA. Uzņēmuma pārstāve Ita Cērmane skaidro, ka viss aizsācies jau 2016. gadā, kad tika veikta dzīvojamās mājas Siļķu ielā 22a apsekošana.

Atzinumā bijis norādīts, ka ēkas balkoniem nepieciešams remonts: ”No balkonu grīdu plātņu apakšējās daļas krīt apmetums. Balkonu vairogi neapmierinošā stāvoklī.”

”Tolaik dzīvokļu īpašnieku kopība nespēja vienoties par remontdarbu uzsākšanu, bet 2018. gada aprīlī LNA tika saņemts iesniegums ar lūgumu veikt 37. dzīvokļa balkona steidzamu remontu, jo balkons kļuvis bīstams lietošanai.

Reaģējot uz iedzīvotāju lūgumu, darbi veikti 2018. gada augustā,” atminas pārstāve.

Pērn sasauktajā dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē atkārtoti ticis aktualizēts jautājums par nepieciešamību plānot balkonu remontdarbus, jo

balkonu tehniskais stāvoklis bijis neapmierinošs, tiek apdraudēta iedzīvotāju drošība.

”Par balkonu remonta nepieciešamību sapulcē iestājās arī Liepājas pašvaldība, kurai šajā dzīvojamajā mājā pieder vairāki dzīvokļi. Sapulces dalībnieki tika iepazīstināti ar vairāku būvuzņēmumu sagatavotajām tāmēm balkonu remontiem, taču sapulcē nekāds lēmums netika pieņemts, jo nebija kvoruma.

Tomēr 2022. gada 26. aprīlī dzīvokļu īpašnieki ar 53% balsojumu pieņēma lēmumu veikt 16 balkonu vienkāršoto atjaunošanu. Kā jau iedzīvotāji minēja, darbi tika apmaksāti no mājas Uzkrājuma fonda līdzekļiem. 5. jūlijā darbi bija paveikti un pieņemšanas/nodošanas aktu parakstīja arī mājas kontaktpersona,” skaidro I. Cērmane.

Tomēr jau augustā mājas kontaktpersona apsaimniekotāju informējusi, ka

ar paveikto neesot mierā un ar pretenzijām plāno vērsties būvvaldē.

”Šogad aprīlī sasaucām dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, jo LNA no būvvaldes bija saņēmis uzdevumu veikt sertificēta eksperta sagatavotu atzinumu par balkonu atbilstību būvniecības normām. Ekspertīzes izmaksas sedzamas no mājas Uzkrājuma fonda līdzekļiem.

Kopsapulcē kvoruma nebija, līdz ar ko lēmumu pieņemt nebija iespējams. Tiksimies ar mājas iedzīvotājiem kopsapulcē, lai risinātu jautājumu par sertificēta eksperta sagatavotu atzinumu par balkonu atbilstību būvniecības normām.

LNA darbinieki nav būveksperti un nav tiesīgi izlemt, vai balkoni ir droši lietošanai, tas ir iemesls, kādēļ ir nepieciešama ekspertīze,” paskaidro I. Cērmane.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par apkures sistēmas rekonstrukciju mājā LNA gan neesot saņēmis. ”Lai to veiktu, jānobalso lielākajai daļai dzīvokļu īpašnieku (vismaz 50+1%),” papildina I. Cērmane.

Projekts būtu drošības garants

Mājas iedzīvotāji laikrakstam uzrāda Liepājas pilsētas būvvaldes brīdinājumu par piespiedu izpildi, kur teikts, ka 2022. gada 8. decembrī būvvalde pieņēmusi lēmumu par būves ekspertīzes veikšanu, saskaņā ar kuru patvaļīgās būvniecības novēršanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Siļķu ielā 22a dzīvokļu īpašnieku kopībai, kuras pilnvarotā persona norādīta LNA, uzdots līdz 2023. gada 6. martam iesniegt būvvaldē Būvniecības valsts kontroles biroja attiecīgajā jomā sertificēta eksperta sagatavotu būves Siļķu ielā 22a ekspertīzes atzinumu, kas izstrādāts atbilstoši normatīvajiem aktiem.

2023. gada martā LNA būvvaldi informējis, ka būveksperta ierobežotas pieejamības dēļ laikus iesniegt ekspertīzes atzinumu nevarēs, tāpēc termiņš tika pagarināts, tomēr, ielūkojoties būvvaldes informācijas sistēmas datu bāzē, konstatēts, ka prasība joprojām nav izpildīta.

2023. gada 24. jūlijā bija plānots uzsākt piespiedu izpildi, izvēloties soda naudu kā piespiedu izpildes līdzekli.

Liepājas būvinspekcijas vadītājs Normunds Tupesis atzīst, ka jautājums par to, kuram par ekspertīzi būtu jāmaksā, ir strīdīgs. ”Mājas iedzīvotāji saskaņā ar tāmi bija lēmuši nodot tiesības LNA slēgt līgumu ar būvnieku par balkonu remontu.

Pēc tam, kad balkoni remontēti, iedzīvotāji vērsās būvvaldē ar sūdzību par veikto darbu kvalitāti. Dzīvokļu īpašnieks ir tas, kurš lemj par mājā notiekošajiem remontiem, mājas uzkrājuma pielietojumu.

No savas puses nevaru apgalvot, ka maksāt par ekspertu atzinumu vajadzētu tieši dzīvokļu īpašniekiem vai LNA. Tomēr uzskatu, ka LNA jau laikus vajadzēja brīdināt mājas iedzīvotājus, ka šāds process nav tik vienkāršs, kā sākotnēji varbūt šķiet.

Tāpat vajadzēja izskaidrot, kāda ir robeža starp to, kad notiek atjaunošanas darbi un kad – būvniecība. Bez attiecīgas dokumentācijas, šajā gadījumā – projekta, būvniecību veikt nevar.

Mainot balkona margas, jau tiek skarta ēkas kopējā arhitektūra.

Ja būtu sastādīts projekts, projektētājs ar sertifikātu apliecinātu, ka plānotie darbi ir droši, un būvnieks, ievērojot noteiktās normas, to arī paveiktu, būvdarbu vadītājs varētu apstiprināt, ka viss ir atbilstoši projektam un ir droši.

Šajā gadījumā iztrūkst projekts, tāpēc jāvienojas par ekspertīzi,” skaidro N. Tupesis.

Viņš piebilst, ka būvvalde gan šādās situācijās ir saprotoša, – ja dzīvokļu īpašnieku kopībai vai apsaimniekotājam vēl nepieciešams laiks, būvvaldē jāiesniedz rakstisks lūgums un jāuzrāda līgums ar ekspertu, kura atbilde vēl jāgaida, tad termiņu vēl varot pagarināt.

Nezināšana neatbrīvo no atbildības

Larisa Medvedeva, zvērināta notāre

Personiskam parakstam ir simtprocentīga nozīme, jo tas nodrošina dokumenta juridisko spēku. Ja uz kāda dokumenta uzlikts paraksts, tad strīds var būt vienīgi par to, vai tas ir īsts vai viltots, kā arī par to, vai cilvēks, kurš parakstījies, ir rīcībspējīgs.

Ja tiesā pierāda, ka paraksts ir īsts, tad jebkura saistība, ko cilvēks uzņēmies, parakstot konkrēto dokumentu, ir spēkā. Tas attiecas arī, piemēram, uz parādzīmi, kas ir vienkāršā rakstiskā formā, un likums neprasa, ka tā jāparaksta notāra klātbūtnē.

Ja cilvēks pie pilna saprāta parakstījis dokumentu, bet pēcāk saka, ka nav īsti zinājis par ko viņš parakstās, tad vienmēr ir jautājums: kas tad pirms parakstīšanas traucēja ar dokumentu iepazīties?

Nezināšana neatbrīvo no atbildības!

Tāpēc pirms parakstīšanas jebkurš dokuments noteikti rūpīgi jāizlasa, īpašu uzmanību pievēršot arī tekstam, kas uzrakstīts ar sīkiem burtiem, jo tajā var būt ietverts pats svarīgākais.

Steigā neko nevajag parakstīt!

Ja dokuments ir pārāk sarežģīts, tas saistīts ar lielām naudas summām vai īpašumiem, uz tā uzreiz likt parakstu noteikti nevajadzētu. Šajā gadījumā, drošs paliek drošs, dokumenta projektu labāk parādīt notāram, advokātam vai juristam, kurš izskaidros visus nosacījumus un iespējamās sekas.

Es domāju tā: Vai pazīstat sava nama apsaimniekotāju?

Irina – pašnodarbinātā:

– Pazīstu savu apsaimniekotāju. Īpašas grūtības nav gadījušās, bet bija reize, kad nācās vērsties pie viņa. Manam dzīvoklim bija sajaukts elektrības skaitītājs, kuru nācās nomainīt. Mūsu mājā ir sava biedrība, kura risina iekšējās problēmas. Piedalos arī rīkotajās sapulcēs, kurās runājam, ko remontēsim un uzlabosim.

Vera Semeņuka – liepājniece:

– Pie mājas apsaimniekotāja nav nācies vērsties. Ēkā Siļķu ielā, kurā dzīvoju, apsaimniekotājs katru mēnesi pie katra individuāli dodas un pārrunā mēnesī notikušo, painteresējoties, vai viss kārtībā. Organizētajās sapulcēs piedalos vienmēr. Pēdējā sapulcē mēs, ēkas iedzīvotāji, vienojāmies par kāpņu nomaiņu, jo pirms trim gadiem bija ugunsgrēks.

Sigurds Špāks – pensionārs:

– Dzīvoju Ventas ielā 2, deviņstāvu mājā. Savu mājas vecāko Silvu pazīstu jau kopš bērna kājas. Pie viņas nav bijusi vajadzība vērsties, jo ēka ir renovēta, līdz ar to problēmu ir maz. Taču paņemto kredītu mums kopā nāksies apmaksāt 15 gadu laikā. Visi mājas iedzīvotāji tiek informēti par gaidāmo sapulci – tiek atstāta vēstule pastkastē un izlikts ziņojums pie info dēļa.

Valda – liepājniece:

– Dzīvoju daudzdzīvokļu ēkā, kura pieder privātīpašniekam. Vajadzība vērsties pie ēkas īpašnieka ir bijusi. Jautājumi par konkrētiem remontiem un tamlīdzīgi. Grupveida sanāksmes nav veidojis.

Vaida Šeflere – darba aizsardzības speciāliste:

– Mūsu ēku apsaimnieko “Liepājas namu apsaimniekotājs”. Esam griezušies pie LNA saistībā ar zāliena pļaušanu un remonta lietām. Paši mājas iedzīvotāji vienojamies par darāmo lietu sarakstu un to iesniedzam apsaimniekotājam, kurš ir ļoti pretimnākošs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz