Skolēni izvēlējušies eksāmenus
Liepājas skolēni izvēlējušies mācību priekšmetus, kuros kārtos centralizētos eksāmenus. Padziļināti jeb augstāko līmeni vidusskolēni visvairāk izraudzījušies angļu valodā, latviešu valodā un matemātikā, informē Izglītības pārvaldes pārstāve Renāte Meļķe.

"Kurzemes Vārds"
Pirmo gadu 9. klašu skolēniem visi trīs eksāmeni – svešvaloda, latviešu valoda un matemātika – būs centralizēti.
Liepājā latviešu valodu un matemātiku kārtos 733 skolēni, angļu valodu – 710 un vācu valodā zināšanas pārbaudīs 23 skolēni.
Savukārt, lai saņemtu atestātu par vidējo izglītību, skolēnam obligāti jānokārto trīs mācību priekšmeti optimālā līmenī – latviešu valoda, matemātika un svešvaloda –, kā arī divi eksāmeni padziļinātajā programmā – augstākajā mācību satura apguves līmenī.
Tie drīkst būt iepriekš minētie (latviešu valoda, svešvaloda, matemātika) vai arī citi mācību kursi.
”Gan devītklasniekiem, gan vidusskolēniem eksāmens ir jānokārto ne mazāk kā 10 procentu no kopējā apjoma, lai saņemtu sertifikātu,” norāda R. Meļķe.
”Eksāmeni atspoguļo izglītības standarta saturu un tajā noteiktos sasniedzamos rezultātus – tie uzbūvēti tā, lai skolēns dažu stundu laikā varētu atklāt savas zināšanas, ko viņš ir iemācījies, uzkrājis vairāku gadu garumā.”
Valsts pārbaudes darbiem vidusskolēni varēja pieteikties līdz 15. decembrim, reģistrējoties Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā, atzīmējot, kurus eksāmenus un kādā mācību satura apguves līmenī kārtos.
Līdz ar to zināms, ka optimālajā līmenī latviešu valodas eksāmenu kārtos 761 skolēns, matemātiku – 820 skolēni un angļu valodu – 789 izglītojamie. Savukārt augstāko līmeni angļu valodā izvēlējušies kārtot 272 skolēni, latviešu valodu – 122, matemātiku – 96, bioloģiju – 76 un dizainu un tehnoloģijas – 12 skolēni.
Šogad vidusskolēni trīs eksāmenus varēs kārtot arī tiešsaistē – programmēšanu, ko izvēlējušies 8 skolēni, ģeogrāfiju – 3 skolēni un kultūru un mākslu – 13 skolēni.
”Izvēloties augstākā līmeņa eksāmenu, skolēnam Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā jāpievieno arī izstrādāts darbs par paša izvēlētu tēmu, kuru novērtē pedagogs, ieliekot vērtējumu sistēmā,” vēl uz kādu jauninājumu norāda R. Meļķe.
Vērtējums nedrīkst būt mazāks kā 4 balles.
Eksāmeni sāksies 15. maijā, kad skolēni kārtos latviešu valodu, un noslēgsies ar vēstures eksāmenu 19. jūnijā.