Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šovasar skolās remontdarbu maz

Šogad pirms jaunā mācību gada sākuma Liepājas skolās rosība ir maza, redakcijai apliecina izglītības iestādēs. Lielu investīciju ar Eiropas naudas piesaisti nav, teic arī Izglītības pārvaldē. Līdz ar to skolas, kurām budžetā līdzekļu pieticis, izvēlējušās dažas telpas atsvaidzināt pēc pašu ieskatiem.

Šovasar skolās remontdarbu maz
Pirmsskolas izglītības iestādes “Mazulītis” vadītāja Ilona Korjagina (no labās) un vadītājas vietniece Elga Kraukle atklāj, ka jaunizveidotais laukums tiks izmantots kopā ar 8. vidusskolas sākumskolas skolēniem. Tas būs iespējams, jo sākumskolēniem un pirmsskolas bērniem būs dažādi laiki, kad plānots darboties laukā. (Foto: Egons Zīverts)
Pirmsskolas izglītības iestādes “Mazulītis” vadītāja Ilona Korjagina (no labās) un vadītājas vietniece Elga Kraukle atklāj, ka jaunizveidotais laukums tiks izmantots kopā ar 8. vidusskolas sākumskolas skolēniem. Tas būs iespējams, jo sākumskolēniem un pirmsskolas bērniem būs dažādi laiki, kad plānots darboties laukā. (Foto: Egons Zīverts)
25.08.2023 06:12

Džūlija Lote Lapka, Agrita Maniņa, Ligita Kupčus-Apēna

"Kurzemes Vārds"

Pirmsskolas izglītības iestādēs aktivitāte gan ir lielāka. Tā arī jābūt, skatoties uz izstrādāto attīstības programmu, kas apstiprināta pirms aptuveni diviem gadiem.

Ne bez grūtībām, taču remontdarbi notiek arī Dienvidkurzemes novada izglītības iestādēs.

Finansējums – pieticīgs

”Kurzemes Vārdam” Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas direktore Inta Freiberga pastāstīja, ka pašlaik vienā telpā vēl notiek remontdarbi, ko plāno pabeigt līdz mācību gada sākumam.

“Mums vēl joprojām viss notiek, bet tie ir pašu veiktie darbi. Mēs šobrīd labiekārtojam dizaina un tehnoloģiju kabinetu. Šobrīd gan nevaram rādīt fotogrāfijas, jo viss vēl ir procesā, taču ir plānots visu pabeigt līdz 1. septembrim.

Pārējie darbiņi ir tādi ikdienas kosmētiskie remontdarbi, kas nepieciešami, lai sagatavotu skolu jaunajam mācību gadam,”

viņa ieskicē.

Līdzīgi kā 10. vidusskolā, arī citās skolās remonts un kosmētiskie uzlabojumi tiek veikti pašu spēkiem, izmantojot savu finansējumu.

”Vienmēr jau tiek izdarīti kādi uzlabojumi. Visus remontdarbus šovasar veicam paši. Nekādu lielo darbu nebija, bet, iekļaujoties budžetā un izmantojot savus cilvēkresursus, izremontējām trīs kabinetus un atjaunojām sākumskolas krēslus,” informēja Liepājas 7. vidusskolas direktors Pāvels Jurs.

Citas Liepājas skolas šovasar nav veikušas nekādus vizuālus uzlabojumus. ”Ņemot vērā ļoti pieticīgās un ierobežotās finanses remonta materiāliem un visam pārējam, šovasar tā īsti neko neesam darījuši.

Šogad ar finansēm bija tā, ka nevarēja neko lielu pasākt,”

atzina O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas direktors Gints Ročāns.

Arī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas saimniecības daļas vadītājs Armands Tauriņš situāciju raksturoja īsi: ”Nekāds remonts nav bijis, jo skolai finansējums ir nulle.”

Laukums āra aktivitātēm mazajiem

Salīdzinot ar citām izglītības iestādēm, lielāka rosība ir vērojama Liepājas 8. vidusskolā, precīzāk, skolas telpās izvietotajā pirmsskolas izglītības iestādē (PII) ”Mazulītis”.

Atgādinām, ka 2021. gada septembrī Liepājas 8. vidusskolā tika atvērtas trīs PII ”Mazulītis” grupas, un šobrīd katrā grupā ir 16 bērni. Tādējādi tiek īstenots pilotprojekts, integrējot pirmsskolas sagatavošanas grupu bērnus skolas vidē.

Šogad ir pabeigta 2022. gadā uzsāktā vidusskolas laukuma labiekārtošana pirmsskolas bērnu vajadzībām. Šo laukumu varēs izmantot arī 8. vidusskolas bērni.

Šī gada izmaksas laukuma labiekārtošanai bija 86 161 eiro, bet projekta īstenošana kopumā izmaksāja 138 161 eiro.

”Mēs priecājamies par rotaļu laukumu, jo tas ir iekārtots atbilstoši pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām un interesēm.

Tāpat viss atbilst drošības prasībām un veselības un fiziskās aktivitātes mācību saturam,” pastāstīja PII ”Mazulītis” vadītājas vietniece izglītības jomā Elga Kraukle.

”Rotaļu laukums ir nožogots un klāts ar gumijas segumu. Ir izveidota atpūtas zona, tāpat ir kustību aktivitātēm paredzēta zona jeb sporta laukums, kur var spēlēt futbolu un basketbolu.

Mēs esam īpaši priecīgi par šādu āra vietu, jo aktivitātēm un mācībām dabā ir ļoti daudz priekšrocību – bērns atrodas svaigā gaisā, var laukā visu ko pētīt, praktiski darboties, novērot, izdarīt secinājumus un dalīties savā pieredzē.

Manuprāt, rotaļas dabā vairo arī prieku mācīties, jo laukā bērni var darboties pēc saviem ieskatiem,”

klāstīja E. Kraukle.

Lai nodrošinātu iespēju mācīties svaigā gaisā, laukumā ir novietoti vairāki galdi ar soliņiem un ierīkots apgaismojums, kas nodrošina labu pārredzamību.

Vēl atlicis tikai piepildīt smilšu kastes un uzstādīt basketbola grozus un futbola vārtus. Tas tiks izdarīs līdz 1. septembrim.

E. Kraukle vēl piebilda, ka laukumā paredzēts organizēt arī dažādus tematiskus pasākumus.

Arī bērnudārza ”Mazulītis” teritorijā Dunikas ielā 17 šobrīd notiek remontdarbi. ”Kopš 1. augusta tiek īstenots pilotprojekts, kurā mēs atjauninām daļu no āra teritorijas. Ir plānots, ka rudenī viss tiks pabeigts. Protams, jāņem vērā laikapstākļi,” informēja PII ”Mazulītis” vadītāja Ilona Korjagina.

Projektā tiks veikti arī ēkas un laukuma piekļuves uzlabojumi – ierīkots pacēlājs un uzbrauktuve, kā arī nolīdzinātas ietves malas, lai atvieglotu piekļuvi vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pēc pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas teiktā, teritorijas uzlabojumiem un laukuma atjaunošanai paredzētais šī gada budžets ir 120 464 eiro.

Sešgadīgie atgriezīsies atjaunotās telpās

Dienvidkurzemes novada Medzē pirmsskolas izglītības iestādē ”Čiekuriņš” šovasar remontē vecākās grupas telpas, kas atrodas šķirti no bērnudārza ēkas – netālu esošajā agrākajā Kapsēdes pamatskolā. Tur īsteno Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas izglītības programmas.

Sešgadīgo grupai skolā ir trīs nodarbību telpas, kā arī sanitārais mezgls, virtuve.

”Te remontēts nebija gadiem. Es sāku strādāt ”Čiekuriņā” 2021. gadā, tajā septembrī bērni pēc pārtraukuma atgriezās bērnudārzā.

To kapitāli remontēja, bet tikmēr visas piecas grupas bija pārceltas uz skolas trīs telpām,”

pastāstīja ”Čiekuriņa” lietvede Agnija Jaunzeme, uzņemot ”Kurzemes Vārdu” iestādes vadītājas Agnijas Admidiņas atvaļinājuma laikā.

Viņa izrādīja, ka remontē virtuvi, tajā būs jauns mūsdienīgs aprīkojums. Ēdienus virtuvē negatavo, tas ir skolas ēdinātāju ziņā, to bērndārzniekiem atnes, un maltītes viņi ietur savās telpās. Virtuvē ēdienu sadala pa traukiem, pēc ēšanas tos nomazgā; tas ir skolotāju palīdzes darbs.

Mārcis Brukšteins strādā pirmsskolēniem paredzētajā telpā. Agrākajā Kapsēdes pamatskolā bija pirmsskolas grupa, taču tagad pagastā ir patstāvīga pirmsskolas izglītības iestāde ”Čiekuriņš”. Tajā grupas ir pilnas, jo īpaši pierasīta ir jaunākā – bērniem no divu gadu vecuma. Foto: Agrita Maniņa

Otra telpa, kas pārdzimusi, vairāk paredzēta mācībām, ne rotaļām. ”Te bērni pie galdiem ēdīs un arī noritēs lielākā daļa mācību procesa. Būs līdzīgi klasei, kurā bērni palēnām sagatavosies skolēnu ikdienai, kad būs jāsēž solos. Notiek tāda maiga ievirzīšana skolas dzīvē. Viņi arī pierod nākt uz skolu reizē ar vecākiem bērniem,” stāstīja A. Jaunzeme.

Sešgadīgo grupa ir piepildīta līdz maksimumam, tajā ir 26 bērni.

Lielākā daļa no Kapsēdes, Medzes, bet brauc arī no Grobiņas. Ar viņiem strādās skolotājas Inita Ciemese, Inita Šēniņa, skolotāju palīdze Laura Treibaha.

Piecgadīgie ”Čiekuriņā” ir 24, un, ja līdz septembrim izmaiņu nebūs, pirmsskolas iestādē 2023./2024. mācību gadu uzsāks pavisam 112 bērnu.

Telpu remontam Dienvidkurzemes novada pašvaldība piešķīrusi ap 24 000 eiro. Līgums par darbu izpildi noslēgts ar uzņēmumu ”Moduss MV”.

Kas īsti darīts mācībām paredzētajā telpā, uzskaitīja sastaptais strādnieks Mārcis Brukšteins: ”Sākām no nulles – te nebija remontēts praktiski nekas. Sienas nelīdzenas, ar mikroplaisām, krāsa lobījās. Špaktelējām, lai sienas būtu vizuāli gludas, ierīkojām iekaramos griestus, nomainījām elektroinstalāciju. Arī grīda ir izlīdzināta un pārklāta ar izturīgu linoleju, kas domāts lielai slodzei.”

Novadā remonts kavējas

Joprojām kavējas remonts Nīcas vidusskolas aktu zālē, kas sliktā stāvokļa dēļ nav izmantojama. Ļaudis gaida šo gadsimta remontu unseko līdzi par to izteiktiem viedokļiem internetā.

Dienvidkurzemes novada domes Izglītības un sporta komitejas priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs vakarrīt ”Kurzemes Vārdam” sacīja, ka zāles remonta plāni ir lieli, bet faktiskā situācija tāda, ka

”neviena nagla nav iedzīta, jo nav noslēgts līgums ar būvnieku”.

No pašvaldības puses tas esot parakstīts un nosūtīts būvniecības firmai ”Rise JE”, bet nav saņemts atpakaļ. Līguma summa bez PVN ir 162 000 eiro. Protams, pastāv arī iespēja, ka būvnieks neparaksta.

Joprojām nav izvēlēts arī šī objekta būvuzraugs, bet bez viņa nedrīkst būvniecību sākt, pat ja līgums parakstīts. ”Pašvaldības izsludinātajā piedāvājumā būvuzraudzībai lēmums nav pieņemts. Man apgalvoja, ka būvuzraugu meklēs cenu aptaujas procedūras veidā,” teica A. Radzevičs.

”Uz Izglītības un sporta jautājumu komitejas sēdi [22. augustā] bija aicināts pašvaldības izpilddirektors, lai ziņotu par izglītības iestāžu remontdarbiem novadā kopumā, bet nezināmu iemeslu dēļ netika ziņots; acīmredzot uzskatīja, ka paskaidrojumi nav jāsniedz.”

Pašlaik remontdarbu kavēšanās izglītības iestādēs ir novada problēma, tie nav pabeigti daudzviet – Vaiņodē, Priekulē un citur.

Vai šāda situācija Dienvidkurzemes novadā ir sistēma? ”Šobrīd jaunajā novadā izskatās, ka jā,” deputāts pieļāva.

”Tas ir satraucoši, tāpēc komiteja nolēma pieprasīt izpilddirektoram sagatavot ziņojumu uz nākamo komitejas sēdi, kādā veidā tiks organizēts darbs ar izglītības iestāžu remontu nākamgad. Kā norādīja Izglītības pārvaldes vadītāja, viņasprāt, jau šobrīd būtu jābūt izstrādātām tāmēm, lai precīzi varētu iesniegt summas budžetam; tas būs jādara tūlīt.”

Skolu direktori ir speciālisti izglītības jomā, bet ne būvniecībā, turklāt šobrīd ir ļoti ierobežotas tiesības slēgt dažādus līgumus. Tie ir novada pašvaldības centrālās administrācijas atbildība, uzsvēra A. Radzevičs.

Viņš sacīja, ka līdzīga kavēšanās Dienvidkurzemes novadā ir arī ar sporta būvju remontu, bet tā jau ir tēma atsevišķam rakstam.

Bērnudārzi ir priekšplānā

Jānis Vilnītis, Liepājas domes deputāts, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs

Ja skatāmies izglītības nozari kā tādu, un tieši remonta pusi, ēku labiekārtošanu, situācija ir tāda, ka skolām iepriekš tika piesaistīta Eiropas nauda un mēs mēģinājām to iedot visām skolām. Protams, visām nesanāca pilnīgi vienādi.

Ļoti labas investīcijas un remonts sanāca 1. ģimnāzijā, Liedaga vidusskolā un 6. vidusskolā, mazāk naudas, bet tomēr ieguldījām 10. vidusskolā, 15. vidusskolā, 7. vidusskolā un 8. vidusskolā, bet ļoti maz – 3. pamatskolā.

Tāpēc es to uzskatu vēl par parādu, jo tur tiešām būtu daudz jāinvestē.

Šī nauda tolaik tika ieguldīta, lai risinātu jautājumus, kas attiecās uz klasēm, lai varētu notikt mācību process, nākamais bija sanitārie mezgli.

Atceros, ka gāju uz vecāku sapulcēm un, piemēram, 8. vidusskolā saņēmu pamatotus pārmetumus par to, ka mūsu laikos bērns neiet uz tualeti, jo tā ir briesmīgā stāvoklī. Trešais bloks, ko risinājām, bija drošība.

Protams, skolās vēl palika daudz neizdarītu darbu, kā, piemēram, 7. vidusskolai – sporta zāle, sporta laukums, 15. vidusskolai – sporta laukums, 8. vidusskolai – sporta laukums, 3. pamatskolā daudz kas palika neizdarīts, jo, kā jau minēju, investīcijas bija salīdzinoši niecīgas.

Vajadzības ir visām nosauktajām skolām un arī iepriekš izremontētajām, kaut vai piemērs par 6. vidusskolu, kas bija ļoti lielu naudu saņēmusi jau iepriekšējā periodā. Šogad kārtējo reizi tika remontēts laukums pirms galvenās ieejas, kāpnes.

Patlaban Eiropas Savienības fondu nauda vairs nav pieejama, ir tikai pašvaldības resursi. Taču mēs nevarējām skatīties tikai uz skolām, bija jāskatās arī uz bērnudārziem.

Atgādināšu, ka pirms aptuveni diviem gadiem mēs, politiķi, pieņēmām lēmumu par četrgades programmu, kurā uzskaitīts, ko katrā gadā bērnudārzos jāizdara, tai skaitā jāsakārto sanmezgli, rotaļlaukumi, žogi utt.

Es sekoju tam līdzi, un darbi tiešām iet pēc plāna, diemžēl to neapsteidz.

Vai skolām finansējums nebūs vispār? Būs, bet tagad ir tikai tā naudiņa, ko mēs katru gadu atvēlam Izglītības pārvaldei, fonds nav mazs – tie parasti ir vairāki simti tūkstoši eiro.

Bet, ja sadala uz skolām, ko parasti dara Izglītības pārvalde, ņemot vērā, kas ir tas nepieciešamākais, ko skolas ir prasījušas, beigās tas nekas liels nav. Līdz ar to piekrītu, ka tas ir nepietiekami.

Pašvaldībā tiek meklētas iespējas, kā varam nofinansēt un remontdarbus turpināt. Bet tas noteikti nav viegli.

Tā kā tas ir pašvaldības maks, bet pašvaldības makā vajadzību ir ļoti daudz, tad…

Es esmu viens no tiem, kas par izglītību visu laiku iestājas, lūdzu un prasu, saku, ka vajag, bet jāsaprot, ka gribētāju ir daudz.

Būtu labi, ja līdzīgu plānu, kādu esam bērnudārziem uztaisījuši, varētu izveidot arī skolām. Sarunas ar politiķiem par to ir bijušas, bet, ņemot vērā citus izaicinājumus, kas pilsētā ir, baida, vai spēsim ar to tikt galā.

Tā ir, ka patlaban bērnudārzos aktivitāti attiecībā uz remontdarbiem, infrastruktūras uzlabošanu var novērot lielāku, līdz ar to skolām šķiet, ka tās ir atstātas otrajā plānā, bet jāatceras, ka vēl salīdzinoši nesen tās bija priekšplānā.

Uzziņai

Liepājas izglītības iestāžu kapitālais remonts un rekonstrukcija 2023. gadā

Pirmsskolas izglītības iestādes:

  • “Sprīdītis” – 115 782 eiro;
  • “Gailītis” – 31 936 eiro;
  • “Rūķītis” – 20 318 eiro;
  • “Mazulītis” – 122 832 eiro;
  • “Prātnieks” – 158 554 eiro;
  • “Zīļuks” – 7000 eiro;
  • Kristīgā pirmsskolas izglītības iestāde – 7000 eiro.

Kopā: 463 422 eiro.

Vispārizglītojošās mācību iestādes:

  • Raiņa Liepājas 6. vidusskola – 10 000 eiro;
  • Liepājas 7. vidusskola – 16 500 eiro;
  • Liepājas 8. vidusskola – 112 932 eiro.

Kopā: 139 432 eiro.

Neparedzētiem remontdarbiem izglītības iestādēs: 194 996 eiro.

Avots: Liepājas Izglītības pārvalde

Es domāju tā: Vai vasarās strādājāt skolā?

Jurģis Vaitilāvičs – pensionārs:

– Mums Kazdangā pie skolas bija dārziņš. Trīs reizes vasarā bija jāiet uz skolu un tas jāravē. Pavisam droši neatceros, bet laikam skolā kaut ko vajadzēja krāsot, solus pārnest. Ja bērnus neliek pie darba, viņi izlaižas, slinko, nekas no viņiem nebūs.Agrāk, kad vecāki pateica, kas jādara, nebija pat tādas domas, ka varētu neklausīt. Darīju, ko lika.

Jeļena Treide – šuj tautastērpus:

– Mācījos Brocēnos, un vasarās obligāti bija trīs dienas skolā jānostrādā. Pie skolas bija izmēģinājumu lauciņš, ko ravējām. Tīrīju arī zāli starp bruģa plāksnēm. Tad vēl divas dienas obligāti bija jānostrādā kolhoza biešu laukā. Skola mums nebija jāremontē, tikai mācību laikā mazgājām klases un kāpnes.

Līva Krāģe – zobārstniecības māsa:

– Mana skola bija Vandzenes muižā, un daudz ko darījām paši. Mums pat atļāva klasēs sienas krāsot tā, kā paši gribam. Vienu gadu mums uzdāvināja krāsas, tad uz klases sienām uzzīmējām zāli, puķes un debesis. Mūsdienās bērniem nekas nav ļauts darīt. Mēs paši mazgājām klasē grīdu, nesām malku krāsnīm, virtuvē palīdzējām, galdus ēdamtelpā klājām.

Dina Kundziņa – skolotāja:

– Sākumā mācījos lauku pamatskolā. Telpas tīrījām, malku nesām, vasarā bija jāravē izmēģinājumu lauciņš. Mācību laikā skolā paši mazgājām grīdu, tas nebija nekas neparasts. Runājot par remontu skolā, krāsas sagādāja centralizēti un daudz ko darīja paši skolotāji. Ko darījām vasarās vidusskolā, neatceros.

Zenta Vanaga – pensionāre:

– Mācījos lauku skolā Asītē, Embūtes pusē. Pie skolas audzēja dārzeņus skolas virtuvei, ravējām tās dobes. Mēs, bērni, vasarās paši meklējām darbu, strādājām kolhozā. Atceros, ka varēja kaut ko nopelnīt, vācot sienu, un mēs par to bijām ļoti priecīgi. Par to naudiņu pirkām skolai vajadzīgās lietas. Ziemā bērni tīrīja no celiņiem sniegu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz