Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Stājas spēkā grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem iekšējos ūdeņos

Stājas spēkā grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem iekšējos ūdeņos
Foto: Raitis Karlsons
01.01.2019 03:41

LETA

Šodien spēkā stājas grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos, kas paredz Liepājas ezerā aizliegt zušu specializēto zveju, bet Usmas ezerā – samazināt zivju tīklu limitu.

Liepājas ezerā līdz šim bija noteikts 50 gabalu zušu murdu limits, tostarp Liepājas pilsētas pašvaldībai – 35, Grobiņas novada pašvaldībai – pieci un Nīcas novada pašvaldībai – 10. Turpmāk Liepājas ezerā specializētā zušu zveja, kas tiek veikta ar zušu murdiem, nebūs atļauta. Tomēr zušus Liepājas ezerā joprojām varēs ķert makšķernieki.

Tāpat samazināsies zivju tīklu limits Usmas ezerā par 3000 metriem līdz 10 080 metriem, ņemot vērā pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR” atzinumā norādīto, ka ir jāņem vērā Ventspils novada pašvaldības vēlme mazināt pašpatēriņa zvejas iespējas Usmas ezerā, lai atbalstītu tā izmantošanu rekreācijas nolūkos.

Grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli