Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Starp nominantiem arī mūsējie

Starp nominantiem arī mūsējie
Foto: Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”
23.04.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Paziņoti apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2018. gada nominanti. Uz apbalvojumu tautsaimniecībā pretendē arī rotkalis Andris Grebis no Liepājas, bet apbalvojumam par dzīvi literatūrā nominēti stāstnieki Inga Tapiņa no Rucavas un Miķelis Balčus no Sventājas Lietuvā.

Apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, kas iedibināts 2014. gadā, pasniedz piecās kategorijās: zinātne – “Taureņu uzbrukums”, novadpētniecība – “Kedas”, tautsaimniecībā – “Zemi es mācos”, bērni un jaunieši – “Rabarbers” un dzīve literatūrā – “Bize”.

Tautsaimniecības kategorijā šogad cildinās gudrības tālākteicējus, kuri ir augstas raudzes profesionāļi kādā no tautsaimniecības nozarēm un labprāt dalās ar savu pieredzi ar citiem. Šajā kategorijā nominēti Lilita Bērziņa no Līvāniem, Dalija Segliņa no Dobeles, Daiga Gargurne no Gulbenes novada un Andris Grebis no Liepājas. Rotkalis un juvelieris A. Grebis šajā nozarē strādā jau vairāk nekā 45 gadus, pašlaik savā darbnīcā Liepājas Amatnieku namā aktīvi darina dažādas etnogrāfiskās un arheoloģiskās rotas. 

Kategorijā “Bize” uz apbalvojumu “Laiks Ziedonim” pretendē seši stāstnieki: Aija Kaminska un Ārija Klēvere no Ventspils, Liesma Lagzdiņa no Kuldīgas, Jāzeps Jermacāns no Baltinavas, Inga Tapiņa no Rucavas un Miķelis Balčus no Sventājas Lietuvā. Rīgā dzīvojošā stāstniece Inga Tapiņa glabā dzimtā Rucavas novada tradīcijas, ir Rucavas patriote un paraugs citām Rucavas sievām, kā turēt cieņā senču mantojumu un celt to gaismā. Miķelis Balčus dzimis un audzis Sventājā, kas kādreiz bija Latvijas teritorija, bet tagad ir Lietuvas sastāvā. M. Balčus ir izcils stāstnieks, savas zemes patriots, pētnieks un publicists. Rucavas – Sventājas kultūras un valodas pētniekiem īpaši nozīmīgas ir M. Balčus publikācijas un uzstāšanās senajā Sventājas izloksnē.

Zinātnes nominācijā “Taureņu uzbrukums” uz laureāta titulu pretendē pieci Latvijas zinātnieki, kuri sasnieguši izcilību katrs savā pētniecības nozarē: Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas institūta Molekulārās ģenētikas laboratorijas pētniece Inese Čakstiņa, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece Maija Dambrova, Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta asociētais profesors un Šķiedru optisko pārraides sistēmu zinātniskās pētniecības laboratorijas vadītājs Sandis Spolītis, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, Zinātniskās pētniecības centra vadītāja un vadošā pētniece Anda Laķe un Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš.

Novadpētniecības nominācijā “Kedas” tiks cildināts kāds no sešiem nominantiem radošajās profesijās: biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””, Ciblas folkloras kopa “Ilža”, nodibinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, māksliniece Zanda Puče, biedrība “Skaņumāja” un arhitekte Jana Jākobsone.

Bērnu un jauniešu kategorijā “Rabarbers” uz apbalvojumu “Laiks Ziedonim” pretendē pieci jauniešu iedvesmotāji: Agnese Kramēna no Kuldīgas, Dina Liepa no Jūrmalas, jauniešu fonds “Upe” no Rīgas, Kristaps Kravalis no Rīgas un Iveta Jermolājeva no Cēsīm.

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” katras kategorijas laureāts saņems Olgas Šilovas veidoto statueti un 3000 eiro lielu naudas balvu. Laureātus uzzināsim apbalvojuma pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)