Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Stāstīs, ka Mēnestiņš neēd čipsus

Stāstīs, ka Mēnestiņš neēd čipsus
Foto: Egons Zīverts
10.05.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Biedrība “Liepājas Optimistu pulks” un sporta biedrība “Kanu Atvars” lauku labumu tirdziņā Skuju ielā līdz pat rudenim piedāvās izglītojošas nodarbības projektā “Zirgs piebrauc klāt”. Tajās ar bērniem tiksies zirgs Mēnestiņš un poniji Čips un Deils no Paplakas z/s “Stiebriņi”. Pirmā tikšanās, gan trūcīgi apmeklēta, notika trešdien.

“Pēc pases tam vārds ir Mēness, taču saucam par Mēnestiņu, jo zirgs ir mīlīgs,” atklāj saimniece Inta Vanaga. Mēnestiņš esot sabiedrisks, nebaidās no trokšņiem, pasākumos vizina bērnus. Šis zirgs ir arī kinozvaigzne – ar to filmā “1906” brauca ormanis. Mēnestiņš arī drasējis Karostas manēžā Andras Manfeldes grāmatas “Kurš no mums lidos?” atvēršanas svētkos.

Nodarbībās plānots parādīt, kā mūsdienās var izmantot zirgu. Darbs saimniecībās – ratu vilkšana un lauku apstrādāšana palikusi pagātnē, mūsdienās zirga funkcijas ir sportam, atpūtai un reitterapijai. Šeit demonstrēs, kā pareizi pret zirgu izturēties, kā tas jākopj, jātīra, kā apseglot, izrādīs inventāru. Noteikti varēs uzkāpt mugurā, apgūt prasmes, kā pareizi zirgā sēdēt. Pilsētas bērniem saskarsme un sadarbība ar zirgu varētu parādīt to, kā ar šo dzīvo būtni saprasties. “Bērniem vispirms jāzina, ko zirgs ēd, jo daudzi domā, ka tas ēd čipsus un bulkas. Tas ēd sienu, zāli, salmus, auzas, visu, kas ir dabā,” norāda I. Vanaga. Apmeklētāji var atnest kārumiņus – burkānus, ābolus, sarkanās bietes, sakaltētu maizi, taču tos aizvedīs uz mājām un tad atdos zirgiem, kuriem ir regulāras ēšanas reizes, un dzīvnieki netiek radināti diedelēt.

Trenera Dzintra Blūma gatava atbildēt uz jebkādiem jautājumiem par zirgiem. Viņa kādreiz vadījusi šeit Poniju skolu, un no bērniem, kas apguva pirmās iemaņas, vairāki sākuši staļļos mācīties jāt. “Zināšanas par zirgiem ir nulle. Tāpat kā par to, ka kartupeļi jāstāda zemē, lai iegūtu kartupeļus. Ļoti atbalstu Skaidrīti Solovjovu, jo viņa mēģina izdarīt neizdarāmo. Informācijā, kas pieejama, piemēram, feisbukā, zirgs tiek idealizēts kā mīksts un pūkains. Paskatieties, tas ir liels dzīvnieks, sver 700 kilogramu. Tas mums klausa, ja ir apgūtas iemaņas,” skaidro trenere.

Viena no pirmajām apmeklētājām ir Patrīcija, kas dzīvojot tepat netālu. Meitene nekad neesot pieskārusies zirgam, bet nu pēc instruktāžas viņai uzticēts sukāt poniju Čipu. “Tik labi. Zirgs ir mīļš un silts. Es gribētu vairāk iemācīties par zirgiem un arī iemācīties jāt,” viņa saka.

Biedrības “Liepājas Optimistu pulks” vadītāja S. Solovjova atzīst, ka izdomājusi šo projektu, lai labāk attīstītos zemnieku zaļais tirdziņš: “Meklējam, ko šeit var piesaistīt klāt. Ar Dzintru mums ir ilgstoša sadarbība, tāpēc kopīgi uzrakstījām projektu. Strādāsim gan ar skolām, gan bērnudārziem. Nodarbības būs saistītas arī ar svētkiem, pirmā ir veltīta Mātes dienai.”

Bezmaksas nodarbības atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība, kas NVO projektu konkursā tām piešķīrusi 750 eiro. Zirgs piebrauks klāt reizi mēnesī trešdienās no pulksten 14 līdz 16. Nākamā nodarbība 19. jūnijā būs veltīta Jāņiem, turpmāk zirgu un ponijus Skuju ielā varēs sastapt 24. jūlijā, 14. augustā un 4. septembrī.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli