Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Stiprina vienotu izpratni par tiesisko sistēmu

Stiprina vienotu izpratni par tiesisko sistēmu
Foto: Egons Zīverts
04.02.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Kurzemes apgabaltiesas tiesneši tikās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieci Sanitu Osipovu un Satversmes tiesas tienesi Aldi Laviņu ar mērķi turpināt pirms diviem gadiem aizsākto tiesu dialogu, kas ļauj dalīties ar pieredzi aktuālu tiesību problēmjautājumu risināšanā.

“Visas tiesas neatkarīgi no savas hierarhiskās atrašanās vietas ir viens veselums, un mums vienam otra darbs jāizprot labāk,” tiesu dialoga mērķi sakaidro Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja Silva Reinholde.

Arī S. Osipova sarunā ar “Kurzemes Vārdu” atzīmēja vienotas tiesas izpratnes būtiskumu, kas garantē, ka tiesneši kopīgi strādā pie tā, lai būtu ievērotas cilvēku pamattiesības.

“Likumi nemitīgi pilnveidojas. Eiropas Savienības prasības mainās, nāk jauni normatīvie akti. Attiecības starp cilvēkiem kļūst aizvien sarežģītākas. Tagad mums ir daudz tādu brīvību, kādu pirms desmit un divdesmit gadiem nebija,” pauž Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece, atzīmējot, ka, piemēram, pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados par homoseksuālām darbībām personai draudēja cietumsods. “Bet šobrīd mēs runājam par to, ka Latvija ir atpalikusi no Eiropas, kur homoseksuālu cilvēku partnerattiecības ir regulētas ar likumiem un ļoti daudzas valstis atzinušas, ka viņiem ir tiesības arī uz laulību, nevis vienkārši uz partnerattiecībām.”

“Ir jāņem vērā, kāda ir tiesu sistēma Latvijā,” kolēģes teikto papildina A. Laviņš. “Satversmes tiesa ir nodalīta no tiesu sistēmas, kurā, piemēram, ietilpst Kurzemes apgabaltiesa. Satversmes tiesai ir sava kompetence – izvērtēt, vai normatīvie akti atbilst Satversmē ietvertajām vērtībām. Un mums ir svarīgi, lai šīs vērtības redz un piemēro ne tikai Satversmes tiesa, bet arī vispārējās jurisdikcijas tiesas, skatot krimināllietas un civillietas. Ar tiesu dialogu mēs papildinām cits cita zināšanas un tādā veidā kopīgi rūpējamies par to, lai tiesiskuma līmenis Latvijā būtu līdzvērtīgs tam, kas Satversmē minēts.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli