Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Strauja ieņēmumu krituma gadījumā pašvaldības var cerēt uz valdības atbalstu

Strauja ieņēmumu krituma gadījumā pašvaldības var cerēt uz valdības atbalstu
13.11.2009 13:25

Pārlieku liela pašvaldību ieņēmumu krituma gadījumā valdība lems par papildus finansējuma novirzīšanu, paredz šodien premjera Valda Dombrovska (JL) un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas tikšanās laikā panāktās vienošanās.

Kā pēc tikšanās žurnālistiem sacīja Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS), panāktā vienošanās paredz, ka situācijās, ja pašvaldībai būs nopietnas problēmas ar ieņēmumu kritumu, tiks lemts par atbalsta pasākumiem.

Rāviņš atzina, ka patlaban “pašvaldību ieņēmumu līkne ir ar krītošu tendenci” un joprojām ir diezgan sarežģīti prognozēt turpmāko situācijas attīstību.

Kā piemēri tiek minētas Daugavpils un Rēzeknes pašvaldības, kurās situācija jau tagad esot ļoti smaga.

Savukārt Dombrovskis norādīja, ka tiks saglabāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales proporcija 80% un 20% starp pašvaldībām un valsti.

Premjers apliecināja, ka patlaban notiekot virzība uz ar nodokļiem neapliekamā minimuma turpmāku nesamazināšanu, vienlaikus veicot iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes palielināšanu līdz 25%. Šajā gadījumā pieaugtu arī pašvaldību ieņēmumi, akcentēja Dombrovskis.

Finanšu ministrija arī patlaban strādājot pie iespējas palielināt to maksimāli pieejamo finansējuma daļu, ko pēc direktīvas prasībām dalībvalstij ir iespējams piesaistīt no ES. Papildus finansējums varētu tikt piesaistīt arī pašvaldību realizētajos infrastruktūras projektos.

LETA

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli