Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Streika plāns neesot atmests 

Streika plāns neesot atmests 
Foto: Egons Zīverts
20.06.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

AS “Liepājas Autobusu parka” arodorganizācija un darbinieki arī pēc tiesas sprieduma neesot atteikušies no plānotā streika. 

“Mēs esam samazinājuši prasības. Esam atstājuši prasību attiecībā uz autobusu vadītāju darba algu un darbgatavību, bet trešo prasību pagaidām neatklāšu. Lai tā paliek kā pārsteigums,” “Kurzemes Vārdam” sacīja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS pārstāve, juriste Dace Tarasova. 

Viņa pauda, ka šoreiz tikšot ievērota visa streika procedūra – veidota izlīgšanas komisija utt. 

Otrdien Liepājas Autobusu parkā notika uzņēmuma darbinieku sapulce, kurā apspriestas gan uzņēmuma iekšējās lietas, gan arī nesenais tiesas spriedums par streika pieteikumu. Sapulces pirmajā daļā piedalījās arī D. Tarasova. 

LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns “Kurzemes Vārdam” sacīja, ka sapulcē neviens neesot ieminējies par plāniem atkal gatavoties streikam. “Man tādas informācijas nav. Lai izietu streika procedūru, ir jābūt konkrētām prasībām. Par iepriekš izvirzītajām prasībām tiesa ir devusi savu novērtējumu. Tiesa taču skaidri un gaiši pateica, ka par prasību noteikt šoferiem garantēto darba algu septiņi eiro stundā un darbgatavības laikposma apmaksu 3,50 eiro stundā streikot nevar. Arī arodorganizācijas biedru naudas mums nav jāiekasē un jāpārskaita LAKRS,” pauda L. Krongorns. 

Jau rakstījām, ka arodbiedrība LAKRS publiskojusi sešas streika prasības, tostarp noteikt autobusu vadītājiem stundas tarifa likmi 7 eiro stundā, noslēgt darba koplīgumu jaunā redakcijā un citas.

Streiks bija plānots 30. maijā, taču tas nenotika, jo LAP vērsās tiesā, prasot streika pieteikumu atzīt par nelikumīgu. Viens no uzņēmuma argumentiem bija tas, ka neesot ievērota pirmsstreika procedūra, proti, nav izveidota izlīgšanas komisija. 

Kurzemes rajona tiesa Liepājā LAP pieteikumu atzina par pamatotu un LAKRS streika pieteikumu atzina par nelikumīgu. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli