Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Svinīgi atver ”Ģimnāzijas rakstu” septīto krājumu

Svinīgi atver ”Ģimnāzijas rakstu” septīto krājumu
Foto: Anete Zulmane
14.06.2019 22:11

liepajniekiem.lv

12.jūnijā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas aulā pulcējās interesenti, lai piedalītos pasākumā ”Jūnijs. Spekke. Ģimnāzija.”, kas notiek kultūrizglītojošo pasākumu cikla ”Atrodi talantu sevī” ietvaros. Šis ir viens no pasākumiem, kurš iezīmē ģimnāzijas simtgadi un ģimnāzijas saikni ar vēsturnieku Arnoldu Spekki, kurš 1919.gadā dibinājis Liepājas reālģimnāziju.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informē, ka pasākuma programmā bija divas daļas – improvizēta meistarklase par kādu cilvēka talanta aspektu un ”Ģimnāzijas rakstu” septītā krājuma atvēršana.

Meistarklases tēma šogad bija – talants būt dzīves māksliniekam. Par savu dzīves pieredzi, talanta izpratni un izpausmēm savā ikdienā ar auditoriju dalījās ģimnāzijas absolvente aktrise Elīna Bojarkina un ilggadējā vizuālās mākslas skolotāja Ausma Vecvagare.

Elīna Bojarkina atklāja, kā, veicot drosmīgu un, kā izrādās, veiksmīgu karjeras lēcienu no iecerētajām medicīnas studijām uz mākslas pasauli – teātri, ir atklājusi daudz ko jaunu par sevi un izkopusi daudzveidīgus talantus. 

Citāds bijis skolotājas Ausmas Vecvagares mūža gājums, taču neapšaubāms talanta apliecinājums bija skolotājas sarūpētā un savai skolai piedāvātā darbu izstāde. Katru mēnesi, gaidot Latvijas simtgadi, tapusi kāda glezniņa, kurā iemūžināts tas, kas tuvs un dārgs – ziedi, ainavas  iemīļotajā stilā.

Viens no Ausmas Vecvagares dzīves mākslu apliecinošajiem talantiem – nodot savas prasmes audzēkņiem, kā to apliecināja  skolas absolventes Kristīne Gundarina un Linda Štībele, kuras arī vēlējušās iegūt vizuālās mākslas skolotājas profesiju.

”Ģimnāzijas rakstu”, nu jau septītā krājuma, iecere joprojām palikusi nemainīga – apkopot rakstus par skolas dzīvei būtiskiem jautājumiem konkrētajā mācību gadā. 29 raksti, 38 autori (17 no tiem – ģimnāzijas dažādu klašu skolēni) iesaistījušies krājuma veidošanā, izvēloties kādu no pieciem satura lokiem un ar savu paveikto rosinot domas gaidāmajai 6. novembra konferencei ”Spekkes lasījumi”.

Kopš pirmajiem ”Spekkes lasījumiem” 2017. gadā skolas uzmanības lokā joprojām ir jautājums, kāds bija, ir un būs izglītota cilvēka ceļš uz Latvijas valsti un kāda loma šajā ceļā ir skolai. Šoreiz rakstītāji bija aicināti izteikt viedokli par ģimnāzijas pastāvēšanai būtiskiem jautājumiem vērtību izglītības kontekstā. Kas ir tie intelektuālie un emocionālie ”nospiedumi”, kas paliek mūsu sirdīs un prātos, kad skola pabeigta? Mūžīgais jautājums, uz kuru katram laikmetam sava atbilde.

Krājumu atverot, pasākuma dalībniekus uzrunāja Liepājas Universitātes profesore, ”Ģimnāzijas rakstu” 7. krājuma ievadraksta autore Alīda Samuseviča, 11. klases skolnieks Markuss Rihards Dzintars, arhitekte Ilze Mekša, skolas absolventes Madara Ambrēna, Līga Kalugina, kā arī Jana Konopecka, kura bija atsūtījusi savu video uzrunu.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli