Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Taps stāvlaukumi ”Olimpijas” cienītājiem

Taps stāvlaukumi ”Olimpijas” cienītājiem
Foto: Egons Zīverts
24.01.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

SIA ”CTB” šonedēļ sākusi būvdarbus stadiona ”Olimpija” teritorijā. Šeit taps divi autostāvlaukumi, katrā būs vairāk nekā 90 vietu mašīnām, izbūvēs arī lietusūdens kanalizāciju, ūdensvadu un sadzīves kanalizāciju. Būvniecības izmaksas – 899,66 tūkstoši eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Darbi jāpaveic 120 dienās – līdz vasaras sākumam visam plānotajam jābūt gatavam, pastāstīja pilsētas Attīstības pārvaldes projektu vadītājs Uldis Klaks-Kleins.

Šie ir gaidāmās futbola halles būvniecības priekšdarbi. Projekts, kuru pašlaik ievieš, saucas ”Slēgtās futbola halles teritorijas labiekārtojums un inženierkomunikāciju pieslēgumu būvniecība Zvejnieku alejā 2, 1. kārta”, un lielāko daļu līdzekļu tam ir devusi valsts no sporta būvju programmas. Otrajā kārtā paredzēts celt pašu futbola halles ēku, bet trešajā kārtā paredzēta tiltiņa izbūve pāri ”Olimpijas” kanālam, īsākai piekļuvei pie halles.

Lai arī pašlaik nav precīzas informācijas, kad varētu būt piejams finansējums futbola halles būvniecībai, un nesen vēl domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis pieļāva, ka halles projekts varētu aizkavēties, jo valstī aizkavējās gan jaunas valdības izveide, gan arī vēl nav šī gada budžeta likuma, tomēr pašvaldība cer, ka valdība no šīs ieceres neatkāpsies un arī Liepājas futbola hallei naudu ”kaut kad dos”. Apakšzemes inženierkomunikācijas, kuras tagad izbūvēs, noderēs ne vien gaidāmajai hallei, bet uzlabos situāciju arī ”Olimpijā” jau šovasar, jo, piemēram, ”lietus ūdens līdz šim laukumā netika savākts, laukumi bija slapji”, skaidroja U. Klaks-Kleins, kurš ir arī šī projekta asistents. Arī labiekārtoti, apgaismoti stāvlaukumi stadiona apmeklētājiem noderēs jebkurā gadījumā.

Pašlaik futbola halles būvprojekts ir izstrādāts minimālajā sastāvā, šajā stadijā tā autors ir arhitektu birojs ”K Idea” (Andris Kokins). Savukārt, kad būs finansējums pašai hallei, tad pašvaldība plāno izsludināt vienoto iepirkumu projektēšanai un būvniecībai, līdzīgi kā organizēja Vieglatlētikas manēžas un Tenisa halles būvniecību.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli