Ceturtdiena, 9. februāra Simona, Apolonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Laivu parādes rīkotājs Uldis Rolavs: Liepājas ezers ir mūsu pērle

Ezeru un jūru Liepājā savieno Tirdzniecības kanāls, bet Jūras svētku ieskaņā to ar krāšņu kuģu un laivu parādi jau vairākus gadus simboliski savieno arī paši liepājnieki. Viens no parādes galvenajiem organizatoriem ir Uldis Rolavs. “Šos svētkus mēs jau katrs dalībnieks taisām paši sev, iedrošinot arī citus izvilkt ārā savus peldlīdzekļus un priecāties par kopā būšanu,” viņš saka.

Laivu parādes rīkotājs Uldis Rolavs: Liepājas ezers ir mūsu pērle
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
15.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Atgriezties pie saknēm

“Es esmu uzaudzis uz Liepājas ezera jau kopš dzimšanas. Visa kaisle pret laivošanu, viss, kas ar to cieši saistīts, ir aizgūts no mana tēva, kurš bija liels laivošanas entuziasts. Tēvam bija laivu būdas Liepājā, nolēmu nopirkt tieši blakus tādu arī sev. Esmu atgriezies atpakaļ pie savām saknēm,” pastāsta Uldis.

Ideja par kuģu un laivu parādi viņam esot bijusi jau sen, un tā aizgūta no līdzīga sarīkojuma Klaipēdā, Lietuvā.

“Protams, līdz tādam pasākumam, kāds tas ir Klaipēdā, mums vēl stipri jāaug, jo laivošanas tradīcijas viņiem ir labāk saglabājušās,” viņš saka. Uldis priecājas, ka ideja patikusi arī laivu parādes “sirdij un dvēselei”, kā viņš dēvē Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciālisti Līgu Ratnieci-Kadeģi. “Viņa par šo ideju aizdegās, un Liepājas SEZ deva mums atbalstu šim nozīmīgajam pasākumam, es atkal darbojos otrajā pusē, saorganizējot kopā visus laivotājus,” skaidro U. Rolavs.

Parādes priekšnieks pats teic, ka nu viņā iestājies miers, jo, kā katru gadu, pirms pasākuma tomēr bijis liels saspringums. Viņš vēlas, lai ar katru gadu tas taptu arvien lielāks un labāks, lai neietu mazumā. Nākamgad noteikti nākšot klāt jaunas idejas, piedomāšot arī par konkursu daudzveidību un balvām atraktīvākajiem parādes dalībniekiem. “Tā doma ir vilkt ārā visas iespējamās laivas, arī tās, kuras stāv pamestas. Šis nebūt nav elitārs pasākums, tā fiška ir arī tajā, ka tiek izvilkta ārā vecā motorlaiva “Krima”, kurai dod otro elpu un ļauj atdzimt no jauna. Gribas pavilkt līdzi arī jauno paaudzi, lai turpinās tradīcijas,” cerīgi nosaka organizators.

Inčīgs čalis

“Pirmais vārds, kas nāk uzreiz prātā par Uldi, ir bohēma. Viņš ir tīrākā bohēma. Visu vienmēr uztver ar vēsu mieru, pieejot lietām racionāli. Pārāk daudz arī nepārstrādājas, bet tajā pašā laikā vienmēr izpilda visus uzstādītos mērķus. Tā miera dēļ arī viņu caurstrāvo forša harisma. Īsāk sakot, inčīgs čalis. Ja par darbu, tad viņš prot savākt produktīvu komandu, atrast īstos cilvēkus. Tie, kas mēs te uzņēmumā esam, arī strādājam gadiem, tas ir lielisks rādītājs, manuprāt. Saliedētība mūsu starpā, arī pateicoties Uldim, viņš nav nekāds sausais vadītājs, bet gan izteikts uzņēmuma līderis. Jebkurš vadītājs noteikti varētu ņemt no viņa piemēru, kā pareizi būtu jāvada cilvēki un kā vispār būtu jāsastrādājas kopā. Arī kuriozu mums te ik pa laikam netrūkst, bet tādi pozitīvie, nepārprotiet, lūdzu. Ar Uldi ir interesanti, jautri un prieks sastrādāties. Vienīgais sliktais, ko varu pateikt, ir tas, ka pēdējā laikā neesam aicināti pie viņa ciemos uz pikniku, bet pārējais viss ir ok,” smejoties pastāsta U. Rolava kolēģis Armands Rasa, uzņēmuma “Wurth” tirdzniecības pārstāvis.

“Uldis ir komunikabls, atvērts un liels ideju ģenerators.

Vienmēr pacentīsies izdarīt visu tā, lai visiem būtu labi un mierīgi, bez stresa. Ja citi dažreiz buksē, tad Uldis māk pavilkt līdzi cilvēkus. Viņš uzkurbulē visus uz piedalīšanos, tas ir ārkārtīgi forši no viņa puses. Piemēram, šogad daudzi nevēlējās piedalīties, jo ezers pilnībā aizaudzis, bet Uldis, vienojoties ar pašvaldību, atrada risinājumu, lai tas būtu pieejams un iztīrīts. Viņš kā tāda dzirkstele, ja par kaut ko iedegas, tad novedīs to līdz galam un ar savu lielo mērķtiecību nekad nepadosies. Protams, ir lietas, par kurām Uldis var “sacepties”, piemēram, par to pašu ezera aizaugšanu, bet labi, ka vismaz kāds arī reāli risina šīs problēmas. Tas jau skar visus kaislīgos laivotājus,” smaidot saka laivu kooperatīva “Vilnis” biedre Zane Sudmale, kura parādē piedalās katru gadu un priecājas, ka šogad pirmo reizi bijis tik rekordliels skatītāju pulks.

Negrib, lai pārvēršas par purvu

“Es esmu izteikts liepājnieks ar visām tam piemītošajām īpašībām. Brīžiem stūrgalvīgs, brīžiem jautrs un dulls, protu arī uzpūst lūpu, izlīgt un draugs būt,” komplimentiem atbild Uldis.

Bet par Liepājas ezera straujo aizaugšanu viņam patiešām sāp sirds, un ik gadu pirms kuģu un laivu parādes tā esot milzīga problēma. Šogad, pateicoties Liepājas SEZ un pašvaldības atbalstam, laivu ceļš iztīrīts un jebkurš pa to varēja kuģot, bet arī ikdienā tam būtu jāpievērš lielāka uzmanība.

“Liepājā ir aptuveni 1000 reģistrētu laivu, tāpēc pašvaldībai būtu vairāk jāiesaistās ezera apsaimniekošanā.

Jāapzinās, ka Liepājas ezers ir mūsu pērle, vērtība, kura būtu jāsaglabā, nevis jānoskatās, kā tas pārvēršas par lielu purvu,” skumji nosaka Uldis. Jā, iegādāta tehnika ezera tīrīšanai, bet to lietot traucē apgrūtinājumi, kas ir dabas liegumā ne tikai putnu ligzdošanas laikā, bet arī aizsargājamu augu dēļ.

Tomēr laivotāju interese palielinoties, lēnām atdzimstot arī laivu kooperatīvi, kuri pirms 20 gadiem bija panīkuši. “Jaunajai paaudzei iesākumā tie asociējās ar noliktavām un šķūņiem. Šobrīd tas atkal viss atdzīvojas, ienāk jauni cilvēki un būvē visu atpakaļ, jau daudz mūsdienīgāk un ar labāku vidi apkārt,” saka Uldis. Jāapzinās arī, ka cenas manāmi pieaugušas jau pieprasījuma dēļ vien, jo laivu būdas un zeme ir ierobežotā skaitā.

“Mūsu laivu kooperatīvā kopumā ir 70 laivu būdas, un visas ir sakoptas un uzturētas kārtībā. Mēs ar vīru laivu parādē piedalāmies jau trešo gadu, mums ļoti patīk šī ideja, tā rosība, kopā būšana, darbošanās un iespēja likt lietā savu izdomu ir vienreizēja. Cik es sapratu, tad Uldis bija arī viens no iniciatoriem ezera attīrīšanai, par to jau vien aplausiem jāskan viņa virzienā. Tagad mums, liepājniekiem, ir par vienu svinamo dienu un tradīciju vairāk,” saka arī laivu kooperatīva “Vilnis” biedre Linda Štībele, kuras ūdenstransporta noformējums ar devīzi “Salaveča brīvdienas” šogad parādē saņēma visvairāk skatītāju uzslavu.

VIZĪTKARTE

Uldis Rolavs

 • Laivu kooperatīva “Vilnis” biedrs, jau ceturto gadu organizē kuģu un laivu parādi Liepājā.
 • 46 gadus vecs liepājnieks.
 • Uzņēmuma “Wurth” Kurzemes un Zemgales reģionālais vadītājs jau 11 gadus.
 • Pirmo reizi pie laivas stūres sēdies blakus savam tēvam četru gadu vecumā Papes ezerā.
 • Pirmo laivu nopircis kopā ar vēl trim domubiedriem.
 • Lielāko baudu dzīvē gūst no labas rokenrola mūzikas un atraktivitātēm uz ūdens.
 • Patīk daudz ceļot, katrā ceļojumā sameklē jahtu vai laivu ostu, izbraucot pa vietējiem laivu ceļiem.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz