Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Universitātē pieaug jauno studentu skaits

Universitātē pieaug jauno studentu skaits
Foto: Liepājas Universitāte
02.10.2018 12:11

liepajniekiem.lv

Liepājas Universitāte ir uzsākusi jauno studiju gadu un apzinājusi pirmajā kursā uzņemto un kopējo studējošo skaitu.

Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece portālam vēsta, ka šogad uzņemto studentu skaits ir bijis lielāks nekā iepriekš, it īpaši maģistrantūras programmās, kur studentu skaits ir pieaudzis par 9,5%.

Vasaras uzņemšanā varēja pieteikties 26 studiju programmās – 15 pamatstudiju, deviņām maģistrantūras un divām doktorantūras programmās, tai skaitā sešās programmās, kur studijas notiek angļu valodā.

Kopā pamatstudiju programmās noslēgti 296 studiju līgumi. Vispopulārākās pamatstudju programmas šogad ir ”Biznesa un organizāciju vadība”, ”Skolotājs – pamatizglītības skolotājs”, ”Kultūras vadība”, ”Informācijas tehnoloģija”.

Maģistra studiju programmās ir noslēgti 144 līgumi. Vispopulārākās maģistra studijas ir ”Vadības zinības”, ”Rakstniecības studijas”, ”Sociālais darbs”. Šogad līgumus par studijām noslēguši 40 jauni ārzemju studenti un tas ir par 27% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Populārākās ārzemniekiem ir studiju programmas ”Informācijas tehnoloģija” un ”Eiropas valodu un kultūras studijas”. Ir noslēgti arī 7 jauni līgumi doktorantūras studijās.

Par 7,8% ir palielinājies arī noslēgto līgumu skaits nepilna laika studijās

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzņemšanas rezultātus vērtē atzinīgi: ”Laikā, kad vairākās Latvijas augstskolās vērojams studentu skaita samazinājums, mums jau otro gadu ir pirmkursnieku skaita pieaugums. Kopā 1. kursā studē 487 studenti.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli