Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Uz laiku būs izmaiņas maršruta Rīga-Liepāja vilcienu sarakstos

Uz laiku būs izmaiņas maršruta Rīga-Liepāja vilcienu sarakstos
Foto: liepajniekiem.lv
11.05.2015 12:36

BNS

Sabiedriskā transporta padomes sēdē nolemts uz eksperimenta laiku no 31.maija līdz 1.novembrim veikt izmaiņas dzelzceļa maršruta Rīga-Liepāja sarakstos, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija.

Sēdē ATD Sabiedriskā transporta plānošanas daļas vadītājas vietnieks – plānotājs Jānis Lagzdons informēja, ka aprīlī saņemts atkārtots pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) iesniegums izmaiņām maršrutā Rīga-Liepāja uz eksperimenta laiku, lai uzlabotu pasažieru pārvadājumu kvalitāti posmā Rīga–Dobele–Rīga.

Eksperimentālie pārvadājumi plānoti laika periodā no 2015.gada 31.maija līdz 2015.gada 1.novembrim un šādu izmaiņu ieviešana samazinātu izmaksas. “ATD izmaiņas nosūtījusi saskaņošanai Kurzemes, Rīgas, Zemgales plānošanas reģioniem. Liepājas pilsētas dome ierosinātas izmaiņas ir atbalstījusi,” vēstīja Lagzdons.

Maršrutā Rīga-Liepāja paredzēts piektdienās norīkot vilcienu pulksten 18.25 un atcelt reisu pulksten 18.25 svētdienās.

Savukārt maršrutā Liepāja-Rīga plānots norīkot reisu svētdienās pulksten 17.30, bet atcelt reisus pulksten 6.05 sestdienās un pirmdienās.

Tāpat Sabiedriskā transporta padome uzdevusi ATD pēc četriem eksperimentālo pārvadājumu mēnešiem informēt padomi par pārvadājumu rezultātiem (pasažieru skaits, ieņēmumi un zaudējumi), lai papildus varētu salīdzināt un novērtēt šo grozījumu ietekmi uz reģionālās nozīmes maršrutu ar autobusiem izpildi.

ATD ir autopārvadājumu jomas administrēšanas uzņēmums, kas darbojas kopš 1993.gada oktobra. Direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā un autotransporta  komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā. Tostarp direkcijas kompetencē ir starptautisko autopārvadājumu atļauju izsniegšana un administrēšana.

PV ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošā “Latvijas Dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas Dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli