Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Uz pludmali saulīti ķert!

Uz pludmali saulīti ķert!
Foto: Egons Zīverts
05.06.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vakar, jau priekšpusdienā izejot Liepājas pludmalē pie glābšanas stacijas, varēja redzēt, ka karstais laiks no mājām izvilinājis daudzus atpūtniekus. Visvairāk sauļoties gribētāju bija centra zonā.

Glābšanas stacijas teritorijā ne pirmo gadu ir atvērts komplekss cilvēkiem ar invaliditāti. Asistents Ilvars Miglinieks pastāstīja, ka abi ar kolēģi Igoru Langfrīdu klientus gaidot katru dienu un varot skaidri sajust, ka vasara ir sākusies. Cilvēku ar īpašām vajadzībām jūrmalā gan nav daudz. Tagad peldētājiem ir pieejami skapīši mantu drošai novietošanai, un pilsētnieki šo pakalpojumu pamazām sāk izmantot. I. Miglinieks ne bez lepnuma parādīja telpu, kas speciāli ierīkota māmiņām ar mazuļiem. Ir ērts dīvāns, vieta bērna pārtīšanai, ūdens, ziepes. Jā, tikko siltums un saule, tā lietuvieši ir klāt vairumā. Ieradušies arī pastāvīgie pludmales viesi no Pleskavas, kas jau astoto gadu regulāri brauc uz Liepāju. Dzirdēta arī igauņu valoda.

Turpat dažus soļus tālāk smiltīs ar mazmeitiņu Milanu rotaļājās liepājniece Ludmila. Viņai esot brīvdiena, un tādēļ abas atnākušas uz jūrmalu. Ierodoties rīta pusē pēc pulksten 10 un ap divpadsmitiem abas soļojot mājup. Divas reizes nedēļā uz pludmali nākot noteikti. Šad un tad pievienojas arī mazdēls. Turpat netālu sev sauļošanās vietu iekārtoja Jevgeņija Ogļezņeva, kura uz pludmali atnākusi ar dēliņu Martinu. Mazajam šī esot pirmā diena, kad viņš izvests pasauļoties.

Tuvāk jūrai, kur velosipēdu novietne, ar savu audzēkni sarunājās hokeja treneris Toms Strauss. Viņš pastāstīja, ka Liepājas pludmale ir ļoti laba vieta treniņiem, kad beigusies sezona uz ledus. Nodarbības smiltīs ideāli nostiprinot pēdas, jo sportistiem nav nekā ļaunāka par dažādām traumām. Saviem audzēkņiem pludmalē liekot gan skriet, gan lēkt, gan mudina jūrā peldēt. T. Strauss: “Pludmales smiltis ir ideāls trenažieris! Viss vienkāršais un dabā atrodamais ir tas labākais.” Ja vien laiks silts un saulains, viņš uz jūrmalu līdzi ņemot arī sievu un bērnus, kuriem atpūta pie jūras ļoti patīk. Pat stundas sešas paskrienot nemanot. Toms nesaprotot tos, kas vasarās ceļo un atpūtu meklē citās valstīs. “Liepājā ir labākā pludmale pasaulē!” viņš apgalvoja.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli