Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vai bērniem ir vieta, kur spēlēties?

Vai bērniem ir vieta, kur spēlēties?
11.07.2007 19:58

0

Atslēgvārdi

Namu apsaimniekošanas uzņēmumi “Vecliepāja”, “Jaunliepāja” un “Karosta” atbild arī par bērnu rotaļu laukumiem pagalmos. Jau rakstījām par situāciju šajā jomā. Par spīti solījumiem varējām secināt, ka pilsētas bērniem trūkst vietu, kur ne tikai jautri, bet arī droši pavadīt brīvo laiku. Palūkojāmies, kas ir mainījies. Plānu un projektu vienmēr ir vairāk nekā reāli paveiktā, tomēr lietas uz priekšu virzās, un bērnu rotaļu laukumus ne tikai rekonstruē, bet arī būvē no jauna. Piemēram, Tosmares bērnus drīz priecēs pavisam jauns rotaļu laukums, kurā pievilcīgā vidē mazajiem būs iespēja baudīt vasaras priekus.

Labiekārto un rada no jauna

SIA “Karosta” valdes locekle Gaida Korņilko pastāstīja, ka šogad veic iekškvartālu pagalmu labiekārtošanas darbus. Vecos rotaļu laukumus, no kuriem pāri palikuši tikai dzelži, pamazām nojauc un ierīko puķu un krūmu stādījumus, soliņus, smilšu kastes un citus elementus, kas padara estētiskāku vidi, kurā cilvēki dzīvo un atpūšas. Vienīgās rūpes, kas nomāc prieku par paveikto un vēlēšanos vēl ko jaunu veidot, ir demolētāji – to attieksme parāda, ka nekas skaists ilgi tāds nepaliek.

SIA “Vecliepāja” jauniem bērnu laukumiem nepietiek finansējuma. Jau vairākus gadus norisinās sadarbība ar Dzērves ielas 23.namu – tur izveidojusies iniciatīvas grupa, kurā darbojas mājas iedzīvotāji, arī mazuļu vecāki. Namu pārvaldes Mājokļu nodaļas vadītāja Agra Matroze sacīja: “Labiekārtošanas darbus veic un jaunus elementus iegādājas pēc iedzīvotāju vēlēšanās. Pašlaik ir pasūtītas šūpoles un smilšu kastes, kuras paredzēts ierīkot nākamnedēļ.” Lielākoties vecāki paši vēlas saviem bērniem radīt drošas izklaides iespējas.

Šķiet, bērnu rotaļu laukumu labiekārtošanā pašlaik visvairāk tiek darīts SIA “Jaunliepāja”. Apsaimniekošanas daļas vadītāja Velta Razma pastāstīja, ka šogad bērnu laukumus namu pārvaldes teritorijā ne tikai papildina ar atsevišķiem atrakciju elementiem, piemēram, ar jauniegādātajām divpadsmit šūpolēm, četriem karuseļiem, diviem basketbola groziem, vienu smilšu kasti un divpadsmit soliņiem, bet arī ierīko no jauna.

Kārklu ielas 3. un 9. nama iemītniekiem, tāpat kā Aisteres ielas 3. un 7. nama iedzīvotājiem ir tapušas jaunas atpūtas un rotaļu vietas bērniem, arī Slimnīcas un Šķēdes ielu pagalmos manāmas jaunu konstrukciju krāsainās aprises. Citviet papildināšanas un rekonstrukcijas darbos palīdz vasarā strādājošie jaunieši. V.Razma ir pārliecināta, ka šādi darbi jāturpina un jāplāno arī turpmāk, jo ļoti liela nozīme ir bērnu atpūtai tieši ģimenes logu priekšā, lai viss būtu pārskatāmi un droši. “Bērni no visas sirds arī izmanto šīs iespējas,” sacīja Velta Razma.

Patiesā situācija

Apskatot rotaļu laukumus tagad, kad apritējis gads, secinājumi ir vairāk bēdīgi, nekā iepriecinoši. Patīkami redzēt mazos žiperus Karostā pie Jūras katedrāles – tur bērniem patiesi ir iespēja rotaļāties un pavadīt savu brīvo laiku vasarā. Citur redzētais nav tik pievilcīgs. Dažos iekškvartālu pagalmos joprojām saglabājušās bīstamas konstrukcijas, pa kurām bērni kāpelē un pakļauj sevi riskam. Piemēram, Mežu ielā vecās ierīces nav novāktas, bet turpat blakus novietoti divi koši un krāsaini atrakciju elementi, kas piemēroti pavisam maziem bērniņiem.

Māmiņa, kura ar bērnu uzturējās rotaļu laukumā Klaipēdas ielā 100, pastāstīja, ka visskumjākais esot tas, ka paši bērni lielākoties izdemolē šīs mazajiem speciāli izveidotās rotaļu vietas. “Katru gadu salauž šūpoles. Pat neatceros, vai ilgāk par pāris mēnešiem tās vispār kalpojušas,” viņa teica.

Citviet vecāki, vecvecāki un pat auklītes ir pārliecinātas, ka bērnu laukumu vienalga ir par maz. “Tā kā manis aprūpējamais un pieskatāmais bērniņš dzīvo centrā, tad vienīgā iespēja parotaļāties viņam ir parks, un uz turieni tad arī pastāvīgi staigājam. Būtu labāk, ja kaut pārmaiņas pēc šādas iespējas meitenītei būtu savas mājas pagalmā,” saka piecdesmit gadu vecā auklīte Jolanta.

Arī Mežu ielas iedzīvotāja ir pārliecināta, ka mikrorajonos par bērniem gādā vairāk, taču centrā piedāvātās bērnu rotaļu laukumu iespējas ir daudz mazākas. “Mana māsa ar ģimeni dzīvo centrā, taču no turienes bērni jāved uz Jūrmalas parku, jo kaut vai primitīvu šūpoļu māju pagalmos nav.”

Laura Zatlere,
“Kurzemes Vārds”

Jocīgi, ka arī tur, kur bērni var šūpoties un rotaļāties tā, kā citur pilsētā tas nav iespējams, viņi tomēr izvēlas pavisam citas nodarbes.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz