Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Vakarskola pārtaps par Tālmācības vidusskolu

Vakarskola pārtaps par Tālmācības vidusskolu
Foto: liepajniekiem.lv
16.02.2019 07:03

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti ceturtdien, 14.februārī, notikušajā domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē konceptuāli atbalstīja vairāku Liepājas izglītības iestāžu – vakarskolas un divu bērnudārzu – nosaukumu maiņu.

Vakarskola pārtaps par Tālmācības vidusskolu. ”Domes lēmums ir nepieciešams, lai izpildītu Vispārējās izglītības likuma pārejas noteikumu prasības, kas nosaka, ka pašvaldībai  līdz 2019.gada 28.februārim jāpieņem lēmums par vakara (maiņu) vidusskolas nosaukuma maiņu, visas darbības pabeidzot līdz 2020.gada 31.augustam, veicot atbilstošu grozījumu izdarīšanu Izglītības iestāžu reģistrā,” skaidro Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes juriste Zane Pomerance.

Likumprojektā ietvertajos grozījumos noteikta pamatizglītības iestāžu (sākumskolas, pamatskolas) un vidējās izglītības iestāžu tipu (vidusskolas, ar statusu – valsts ģimnāzijas) klasifikācija, turklāt ar likumprojektu sasaistē skatāmajā likumprojektā ”Grozījumi Izglītības likumā” paredzēts, ka izglītības iestāde ir tiesīga īstenot izglītības programmas apguvi klātienes, neklātienes un tālmācības formā.

Tā kā likumprojektā paredzēti tikai divi vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipi – vidusskolas un valsts ģimnāzijas, ar to tiek izslēgta vakara (maiņu) vidusskolu kā tipa pastāvēšana, skaidro Zane Pomerance: ”Tomēr tiek plānots, ka līdzšinējās vakara (maiņu) izglītības programmas turpmāk tiks klasificētas (aizstātas) kā neklātienes izglītības programmas ar noteiktu kontaktstundu skaitu.”

Paredzēts, ka Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas nosaukums turpmāk būs ”Liepājas Tālmācības vidusskola”.

Zane Pomerance gan uzsver: ”Vakara (maiņu) vidusskolai kļūstot par vidusskolu, mainot izglītības iestādes nosaukumu un veicot citas atbilstošas darbības, tādējādi pastāvot iespējai, ka atbilstošas izglītības ieguve tiks turpināta tajā pašā vietā, laikā un apjomā.”

Deputāti komitejā akceptēja vakarskolas nosaukuma maiņu, bet galīgo lēmumu deputāti pieņems domes sēdē. Ja arī tur nosaukuma maiņa tiks atbalstīta, Izglītības pārvalde veiks visas nepieciešamās darbības, lai līdz 2020. gada 31.augustam skola būtu ieguvusi jauno nosaukumu.

Tāpat komitejā deputāti konceptuāli atbalstīja divu bērnudārzu nosaukumu maiņu.

Lēmumi nepieciešami, lai izpildītu Izglītības un zinātnes ministrijas Reformu īstenošanas rīcības plānu un aicinājumu atteikties no vārda ”speciālā” lietojuma speciālās izglītības iestāžu nosaukumos.

Izejot no tā paredzēts mainīt nosaukumu ”Liepājas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde Gulbītis” uz ”Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde Gulbītis” un nosaukumu ”Liepājas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde Kriksītis” uz ”Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde Kriksītis”.

Pēc gala lēmumu pieņemšanas domes sēdē Izglītības pārvalde būs atbildīga par lēmumu izpildi. Gala termiņš ir noteikts 2020.gada 31.augusts.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli