Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Veic profilaktiskos pasākumus, lai novērstu kūlas ugunsgrēkus

Veic profilaktiskos pasākumus, lai novērstu kūlas ugunsgrēkus
06.04.2010 16:09

Domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš bija aicinājis uz tikšanos VUGD Liepājas brigādes, Valsts policijas Kārtības policijas un Pašvaldības policijas vadību, lai izvērtētu ugunsdrošības stāvokli pilsētā saistībā ar pirmajiem kūlas dedzināšanas gadījumiem.

Valsts ugunsdzēsības dienesta (VUGD) un Liepājas pašvaldība aicina iedzīvotājus šajās dienās būt īpaši uzmanīgiem ar uguni un informēt par katru kūlas dedzināšanas mēģinājumu.

VUGD Liepājas 1. nodaļas komandieris Romāns Andrijauskas informēja, ka sākot no 29. marta, Liepājā konstatēti 16 kūlas ugunsgrēku gadījumi, pārsvarā – Karostā. Īpaši bīstama situācija var izveidoties šīs nedēļas beigās, kad laiks kļūs siltāks, bet lietu nesola, uzsvēra Andrijauskas.  

Viens no būtiskākajiem kūlas dedzināšanas novēršanas priekšnosacījumiem ir teritoriju sakopšana. Tāpēc visi dienesti īpašu uzmanību šobrīd velta profilakses darbam, apsekojot nesakoptās teritorijas un aicinot īpašniekus nekavējoties tās atbrīvot no pērnās kūlas un citiem degt spējīgiem atkritumiem, tos nopļaujot vai nogrābjot. Liepājas pilsētas Administratīvās atbildības noteikumi paredz, ka par piegulošās publiskās teritorijas neuzturēšanu kārtībā var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – līdz tūkstoš latiem.

Kopīgi sadarbojoties policijai un ugunsdzēsējiem, izveidots potenciāli bīstamo vietu saraksts pilsētā, tiek noskaidroti to saimnieki, kurus šīs nedēļas laikā apmeklēs un brīdinās Pašvaldības policijas darbinieki.

Kā katru gadu no ugunsdrošības viedokļa īpaši bīstamas vietas bija Zaļā birzs, Tosmare un Karosta, Ezermala. Tāpēc visi Liepājas iedzīvotāji šajā dienās tiek aicināti būt īpaši vērīgi un nekavējoties zvanīt pa tālr. 112 Glābšanas dienestam, ja tiek pamanīts kāds dedzinātājs vai kūlas ugunsgrēks.    

Ja VUGD konstatē ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, tiek uzsākta administratīvā lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (APK). Noteikumi paredz, ka ap ēkām 10 metrus platu joslu attīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Noteikumu 21. punkts nosaka, ka zemes īpašnieks veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.

Ja konstatē ugunsdrošības prasību pārkāpšanu, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz simts latiem, bet juridiskajām personām – līdz tūkstoš latiem. Par kūlas dedzināšanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.

Gunta Jākobsone,
Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz