Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Veidos dzīvnieku kapsētu

Veidos dzīvnieku kapsētu
Foto: liepajniekiem.lv
22.11.2018 16:40

liepajniekiem.lv

Pirms vairākiem gadiem aizsāktās Liepājas pilsētas pašvaldības sarunas ar Grobiņas novada domi par kopējas dzīvnieku kapsētas izveidi Grobiņas novada teritorijā nevainagojās ar rezultātu. Līdz ar to līdz šai baltai dienai Liepājā nav oficiālas dzīvnieku kapsētas un liepājniekiem nav vietas, kur apbedīt savus mīļdzīvniekus. 

Šodien, 22.novembrī, notikušajā Liepājas pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu, ka dzīvnieku kapsēta jāveido Liepājas administratīvajā teritorijā. Vieta izraudzīta Talsu ielā.

Deputātu pieņemtais lēmums paredz noteikt dzīvnieku apbedīšanas vietas izveidei teritoriju 1 ha platībā zemesgabalā Talsu ielā 2.

Būvvaldei uzdots organizēt lokālplānojuma, izstrādi zemes vienībām Talsu ielā 2 un 14.novembra bulvārī 29. Savukārt Liepājas pilsētas pašvaldības Vides nodaļai jāsagatavo dokumentācija sākotnējā ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanai un iesniegšanai Valsts vides dienesta Liepājas reģionālajā vides pārvaldē. 

Lai novērtētu iespējamo dzīvnieku kapsētas izveides vietu Talsu ielā 2, SIA ”Vides un Ģeoloģijas Serviss” ir veicis  teritorijas inženierģeoloģisko izpēti, kur noteikts, ka dzīvnieku kapsētas ierīkošanai teritoriju nepieciešams uzbērt ar grunti (smilti) robežās no 0,9 m līdz 2,0 m. 

Pašvaldībā atzīst, ka būs nepieciešams finansējums lokālplānojuma izstrādei, sākotnējā ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanai un būvniecības dokumentācijas izstrādei un kapsētas izveidei. Cipari gan pagaidām, kamēr nav sakārtota dokumentācija, netiek lēsti.

Opozīcijas deputāti gan bija satraukušies, vai vietā, kas noskatīta dzīvnieku kapsētas izveidei, neatrodas mazdārziņi, vai virkne liepājnieku nepaliks bez savām dobēm. 

Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis skaidroja, ka minētajā 1 ha, kas sākotnēji noskatīta kapsētas izveidei, mazdārziņi vairs netiek apsaimniekoti. 

Un atgādināja, ka likumdošana paredz, ka vēsturiski izveidojušos mazdārziņus pašvaldība var izmantot funkciju nodrošināšanai, 6 mēnešus iepriekš par to brīdinot dārziņos saimniekojošos. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli