Trešdiena, 22. janvāris Austris

Veselības inspekcija liek ieviest kārtību Liepājas Universitātes kopmītnēs

Veselības inspekcija liek ieviest kārtību Liepājas Universitātes kopmītnēs
Foto: Egons Zīverts
24.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Pēc publikācijas laikrakstā “Kurzemes Vārds” par sadzīves apstākļiem Liepājas Universitātes dienesta viesnīcā Ganību ielā pārbaudi pagājušonedēļ kopmītnēs veikusi Veselības inspekcija.

Plānota kontrole kopmītnēs notikusi 17.septembrī un tajā konstatēti atsevišķi higiēnas prasību pārkāpumi, kas saistīti ar aprīkojuma un iekārtu mehāniskiem bojājumiem, informē Veselības inspekcija.

Neatbilstību novēršanas termiņi saskaņoti ar ēkas apsaimniekotāju.

Ar apjomīgiem remontdarbiem saistītās neatbilstības apsaimniekotājam uzdots novērst līdz nākamā mācību gada sākumam, pārējos trūkumus, kas neprasa lielus finanšu ieguldījumus, – īsākā laika periodā.

Inspekcija arī atzīmē, ka visiem īrniekiem ir iespēja par jebkuriem nepieciešamajiem nelieliem remontdarbiem informēt dienesta viesnīcas administratori (iekārtots speciāls žurnāls) un remontstrādnieks dienas laikā tos novērš.

Kopmītnēs notiekot plānoti remontdarbi iespēju robežās, tāpat dienesta viesnīcas īrniekiem ir iespēja, saskaņojot ar apsaimniekotāju, veikt kosmētisko remontu savās istabiņās, bet apsaimniekotājs pēc tam atlīdzina izdevumus.

Jau rakstījām, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, tīmekļa vietnē “Facebook” tika ievietots video ar istabiņu bēdīgo stāvokli LiepU kopmītnēs. Video redzamas apķēpātas tapetes un drēbju skapis, netīrs ledusskapis un bojātas kontaktligzdas.

Video autors “Kurzemes Vārdam” atklāja, ka bijis pārsteigts par to, kādas istabiņas piedāvā studentiem, kuri ierodas Liepājā no citām pilsētām: “Telpa bija netīra, ledusskapī – pelējums, sienā esošie elektroinstalācijas kontakti īsti neturējās.”

Valsts nepiešķir finansējumu izglītības iestādēm dienesta viesnīcu labiekārtošanai, tādēļ 2016. gadā Liepājas Universitāte sāka meklēt dienesta viesnīcas apsaimniekotāju. Kopš 2018. gada 21. maija ēku apsaimnieko SIA “O.A.G. Projekti”.

Gada laikā izremontēti divi no pieciem stāviem, bet trešajā remonts turpinās.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)