Sestdiena, 4. februāra Veronika, Daila, Dominiks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vesels un drošībā. Speciāliste stāsta par mazuļa aprūpi līdz divu gadu vecumam

”Ar vienu bērnu var būt kā pēc grāmatas, bet ar citiem pavisam citādāk,” uzsver pieredzējusī vecmāte Ineta Vītola, kura jaunajām ģimenēm, kurās vēl nav dzimis vai jau tikko nācis pasaulē un aug bērns, stāsta par mazuļa aprūpi līdz divu gadu vecumam. Aprūpe nozīmē ne vien to, lai bērns būtu apmierināts, jo paēdis, apģērbts, pārtīts un siltumā, bet arī rūpes par viņa veselību un drošību.

Vesels un drošībā. Speciāliste stāsta par mazuļa aprūpi līdz divu gadu vecumam
Mazuļa veselība ir ļoti atkarīga no tā, kā par viņu rūpējas. Liela nozīme ir zīdīšanai ar krūti, kas ieteicama pat līdz mazuļa divu gadu vecumam, jo daudz dod bērna tālākajā attīstībā. (Foto: Ilustratīvs)
Mazuļa veselība ir ļoti atkarīga no tā, kā par viņu rūpējas. Liela nozīme ir zīdīšanai ar krūti, kas ieteicama pat līdz mazuļa divu gadu vecumam, jo daudz dod bērna tālākajā attīstībā. (Foto: Ilustratīvs)
16.10.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Vispirms apgūt krūti un tad knupi

Ēšana jeb zīdīšana ar krūti un vēlāk ēdināšana, protams, ir viena no galvenajām bērna agrīnajām nepieciešamībām, kas daudz ko nosaka tālāk mazuļa attīstībā un visas dzīves laikā. ”Tam ir jābūt laikam, kad pulkstenī nevajadzētu skatīties, jo zīdīšana nav tikai ēšanas funkcija, bet tai ir liela nozīme bērna attīstībā,” uzsver vecmāte.

Zīdīšanas laikā bērns saņem laimes hormonus, kompensējot dzemdību laikā piedzīvoto stresu. Tāpat mazulim šajā laikā ieslēdzas daudzi refleksi.

Lai arī knupis ir teju ikkatram mazulim un ir ikdienas sastāvdaļa, tomēr vecmāte atgādina, ka knupis, ja to dos ļoti ātri, bērnam var veidot apjukumu. ”Knupi bērns ņem ar mazu mutes tvērienu, bet mammas krūts ņemšanā viņam ir reflekss to darīt ar platu muti. Pilnīgi divi dažādi procesi,” viņa skaidro.

”Mazulim no sākuma ir jāiemācās ņemt un zīst krūti, tad knupi, kad jau viņš būs iemācījies zīst krūti. Citādi mazais sajauks ar zīšanu, tādēļ bērns var būt raudulīgs, nemierīgs,” skaidro vecmāte.

Un tādēļ mazulis nebūs paēdis, jo ar knupi būs apmānīts. Jārēķinās, ka zīdīšana ar mammas krūti būs vienīgais bērna ēdināšanas veids vismaz līdz četriem mēnešiem vai pusgadam.

Vieni bērni ņem knupi, citi varbūt nekad to nebūs lietojuši. Vieni vecāki dod uz nakti, citiem ar knupi izdodas nomierināties, jo ir kolikas, dažādas pieredzes uzskaita I. Vītola.

Tāpat svarīgi sekot līdzi, lai bērns paņem visu krūti, nevis tikai pašu galu, jo labuma nebūs ne mazulim, ne arī mammai, kurai zīdīšana var būt sāpīga, jo krūts gals būs saplaisājis. Bieži mammas saka, ka bērnam nepietiek piena. Ja piens ir, bet mazais neapmierināts, tas nozīmē, ka mazulis pietiekami nesatver krūti.

Reizēm pie vainas ir zemmēles saitīte, kas neļauj mutei veikt savu pirmo dzīves uzdevumu maksimāli veiksmīgi. Jebkuru bažu gadījumā var sazināties ar vecmāti, ārstu vai zīdīšanas speciālistu.

Otra lieta, kas nozīmīga bērna aprūpē un cieši saistīta ar zīdīšanu un mazuļa pirmo saskari ar pasauli, un var ilgt turpmākos dzīves mēnešus, ir vēdergraizes. Tur vecmāte norāda uz vairākiem cēloņiem. Bet galvenā ir mammas uztura ietekme – ja pārāk daudz ēsti saldumi un piena produkti.

Sāpes vēderā izraisa arī pārāk liels gaisa un gāzu daudzums mazuļa zarnās – zīžot, ēdot mazulis uzņem arī pārāk daudz gaisa, mazuļa zarnu trakts nav nobriedis. ”Mazulim vēdergraizes pāries, ja vēderiņu pamasēs pulksteņrādītāja virzienā ar apļveida kustībām, mazuli var guldīt uz vēderiņa kādu laiciņu, kā arī drīkst papildus iedot kādus pilienus, kas mazinās gāzes vēderā,” atgādina I. Vītola.

Lai āda sausa un nagi nav asi

Vecākus arī ļoti satrauc zīdaiņa naba, un daudziem ir bail tai pieskarties un to kopt. Vecmāte uzsver, ka svarīgi, lai nabas vietiņai pieplūst gaiss un tā ir sausa, bet vienlaikus nav jābaidās no bērna vannošanas, vienīgi to nevajag darīt pāris dienas, kad nokrīt nabassaites atlieka.

Nabas vieta ir jāapstrādā ar jebkuru spirtu saturošu dezinficējošu līdzekli. Taču, ja naba ir apsārtusi, sulo, smako un bērnam ir paaugstināta temperatūra, jāmeklē mediķu palīdzība.

Vēl vecākus biedē zīdaiņu nagu griešana. ”Kad nagi atauguši, tie ir jāgriež!” pauž vecmāte, piebilstot, ka nav tāda noteikta laika, kad jābūt pirmajai reizei un cik regulāri tas ir jādara.

Veicot šo procedūru, jābūt uzmanīgiem, tādēļ telpā jābūt labam apgaismojumam un jāizmanto šķērītes, kurām ir noapaļoti gali. Ir vecāki, kuri mazuļiem nagu brīvās maliņas negriež, bet nograuž.

Vecmāte uzsver, ka nagus nedrīkst griezt tuvu ādai, bet nedrīkst atstāt nagu stūrus un arī nagam pārāk apaļu formu nedrīkst veidot. ”Ja gadās iegriezt, brūcīte jāapstrādā ar spirta salvetēm,” iesaka I. Vītola.

Jākopj arī zīdaiņa un jau lielāka mazuļa acis. Pirmais ieteikums vienmēr ir – ar atdzesētām kumelīšu tējas kompresēm izslauka actiņas virzienā no ārējā kaktiņa uz iekšējo. Savukārt deguna nāsis iztīra ar savirpinātu vates tamponu un rotējošām kustībām.

”Ja mazulim ir apgrūtināta elpošana, var lietot aptiekās nopērkamo jūras ūdeni. Ja ir iesnas, izmanto arī atsūcējus – ir ar muti un roku darbināmi un elektriskie. Tie derēs arī gadījumos, ja bērns šņākuļo, var izraisīt šķaudienu – ar vati pakairinot gar degunu,” iesaka I. Vītola.

Ja mazulis saslimst un ir augsta temperatūra, jādod pretdrudža līdzekļi (zīdaiņiem svecītes, bet lielākiem – suspensija), biežāk var zīdīt ar krūti, bet lielākiem bērniem dot padzerties. Vecmāte arī norāda, ka aptiekās bezrecepšu medikamenti iesnām ir paredzēti bērniem vien no 2 gadu vecuma.

Savukārt par ausu kopšanu viņa atgādina, ka drošības dēļ nedrīkst lietot nekādus vates kociņus! Pietiks, ja pēc vannošanas ārējo auss gliemežnīcu nosusinās ar vates tamponu vai mīkstu drānu.

”Vannošana bērnam ir jābūt patīkamam procesam. Ja bērnam ir slikts garastāvoklis, labāk vannā neiet!” viņa iesaka.

Ūdenim jābūt ķermeņa temperatūrā – no 36 līdz 37 grādiem, mazuli ieteicams vannot stundu pirms vai pēc ēšanas. Ūdens temperatūru var pārbaudīt ar seno metodi – ar elkoņa ielikšanu ūdenī – vai arī izmantot termometru, pieredzē dalās māmiņas. ”Iet vannā vajadzētu būt rituālam,” uzsver I. Vītola.

Būtiski ir rūpēties par mazuļa, kura ikdienas draugs arī līdz 2 gadu vecumam būs autiņbiksītes, dibena komfortu un labsajūtu. ”Svarīgi, lai dibens ir sauss un neveidojas sasutumi un iekaisumi. Ja sutinās bērnu ar slapju dibenu, var iedzīvoties apsārtumos, bērnam izraisīt nepatīkamas sajūtas. Tādēļ jārūpējas par iespēju, lai bērns kādu brīdi var padzīvoties ar pliku dupsi,” teic vecmāte.

Savukārt, mazgājot dibenu, tas obligāti vienmēr jānosusina pilnībā sauss, kā arī autiņbiksītes jāmaina regulāri. Jākopj arī ādas krokas, paduses, locītavas. ”Ja āda tomēr iekaisusi, šīs vietas jāmīkstina ar krēmiem vai pretiekaisuma pūderīšiem,” viņa piebilst.

Savukārt mitrās salvetes ir domātas kā palīglīdzeklis ceļojumiem, nevis jāizmanto ikdienā. ”Ikdienai ir ūdens!” piekodina I. Vītola.

Ļoti izplatīta zīdaiņu vidū ir piena krevele jeb seboreja: uz bērna galvas matainajā daļā gaiši dzelteni, zvīņaini sabiezējumi. Tā parasti ir zīdošiem mazuļiem, tiek skaidrota ar mazuļu aktīvu tauku dziedzeru darbību.

Parasti tā trīs mēnešu laikā pazūd, bet, lai atbrīvotos no tās, to ieziež ar uzsildītu bērnu kopšanas eļļu: galvu pēc tam izmazgā un tad uzmanīgi izķemmē matus. Ja nepāriet, ieteicams apmeklēt dermatologu vai alergologu, kas izvērtēs, vai bērnam nav piena nepanesība.

Ak, šī bīstamā māja!

”Visbīstamākie maziem bērniem ir kritieni, un bīstams ir viss dzīvoklis!” saka vecmāte. ”Tas ir mīts, ka nupat dzimušais ir pilnībā nekustīgs! Tādēļ nekad neatstājam mazuli nepieskatītu uz pārtinamā galda! Tas var būt viens mirklis! Pietiek ar 30 centimetru augstumu, lai bērns salauztu galvaskausu. Tādēļ visdrošākā vieta mazulim ir grīda!” vairākus sasaistītus padomus uzskaita I. Vītola.

Mazulim piedzimstot un augot, vecākiem jāizvērtē katra rīcība un jāizseko riski mājās. Piemēram, jāatgādina, ka mazuļa klātbūtnē jābūt piesardzīgiem ar tējas un kafijas dzeršanu. To nevajag darīt tad, kad bērns tiek turēts rokās. ”Mazās rociņas kustas zibenīgi! Tādēļ visu turēt tālāk no galda malas, īpaši karsto dzērienu krūzes!”

Vecmāte pastāsta par vēl kādu būtisku risku veselībai bērnam līdz divu gadu vecumam.

”Tas ir kratītā bērna sindroms. Respektīvi, galvas smadzeņu trauma, kas rodas, zīdaini vai mazu bērnu kratot rokās, ratos vai arī metot gaisā aiz padusēm. Nedrīkst bērnu purināt un kratīt!”

Bieži bērni iet bojā, vai tas atstāj paliekošas sekas uz mazuļa veselību: smadzeņu tūska, asinsizplūdumi, garīga atpalicība, aklums, dzirdes zudums, paralīze, runas un mācīšanās grūtības.

Tad, kad mazam bērnam tiek iekārtota bērnistaba, jāpievērš uzmanība, lai tajā nemētājas sīki priekšmeti un vecumam neatbilstošas rotaļlietas, kā arī mantas ar baterijām un gariem striķiem. ”Plakanās baterijas var norīt, bet striķi apsiet ap kaklu. Uzmanīgi ar iepakojumu maisiņiem – tos bērniem patīk maukt galvā!” viņa piebilst.

Tāpat bērniem bīstami ir vadi un kontaktligzdas. ”Savukārt redeļu gultiņai spraugas nedrīkst būt platākas par desmit centimetriem,” atgādina vecmāte, skaidrojot, ka bērns starp lielākām spraugām var vēlēties izbāzt cauri galvu vai atsperties un kāpt pāri gultas malai.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz