Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Vētrā izmētāta, pret kuģi apdauzīta

Vētrā izmētāta, pret kuģi apdauzīta
Foto: Egons Zīverts
19.06.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Liepājas jahtu ostā vakar slējās jahtu mežs, un gandrīz visas piestātnes bija aizņemtas. Starp poļu un vācu peldlīdzekļiem ostas ūdeņos līgani viļņojās arī kāda pieticīga 7,4 metrus gara koka jahta ar saplēstu buru, nolauztu mastu un iedragātu bortu. Tā ceļā no Norvēģijas pārcietusi trīs vētras, bet netālu no Latvijas krastiem piedzīvojusi sadursmi ar kādu Lietuvas kuģi.

Uz 1975. gadā būvētās jahtas “Boheme 75” vakar sastopam vienu tās apkalpes locekli – 31 gadus veco Eduardu Grigorjevu jaunāko. Otrs – viņa tēvs Eduards Grigorjevs (57) seniors no Liepājas jau devies prom.

Eduards pastāsta, ka abu piedzīvojums sācies pirms divarpus nedēļām Norvēģijā. Uz turieni tēvs un dēls devušies, lai iegādātos jahtu, ar mērķi attīstīt burāšanas sportu Rāznas ezerā, Rēzeknes novadā.

Sākotnēji bijis paredzēts, ka pārbrauciens no Norvēģijas līdz Rīgai ilgs aptuveni pusotru nedēļu. “Rēķinājām, ka maiņās burāsim gan dienā, gan naktī, pa ceļam piestājot arī dažādās ostā, lai es varētu tur filmēt video par burāšanu, jo esmu arī vlogeris (video blogu sagatavotājs un publicētājs),” pastāsta Eduards. “Taču laikapstākļi par mums pasmējās, un divarpus nedēļu laikā mums tikai divas dienas bija labvēlīgs ceļavējš, pārējās dienas vējš pūta degunā, proti, ja mēs bijām ceļā uz Liepāju, tad vējš pūta no Liepājas. Lai minimāli tērētu dzinēja jaudu, bijām nolēmuši maksimāli izmantot buru. Bet, ja vējš pūš degunā, nācās strauji novirzīties vai nu pa labi, vai kreisi. Tas atņēma daudz laika,” skaidro Eduards.

Lai arī ceļā piedzīvots negaiss un vētras, nācies cīnīties ar vairāku metru augstiem viļņiem, bailes vai satraukumu tēvs un dēls neesot izjutuši. “Burājot jābūt aukstam aprēķinam, precīzi jāapzinās viss, ko dari”.

Pēdējais burāšanas posms sācies Simrishamnā, Zviedrijā un līdz mūsu krastam bija jāmēro aptuveni 260 jūdzes tāls ceļš.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19.jūnija numurā.

#kvards-20190619-07#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli