Ceturtdiena, 9. februāra Simona, Apolonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Viena paviršība izraisīja lavīnas efektu!”. Mājdzemdību stāsts ar laimīgām beigām

”Mums nav nekas pret mājdzemdībām, tikai pēc savas pieredzes gribam brīdināt citus, lai katrs izvērtē riskus un rīkojas, ja gan mammai, gan mazulim dzemdību laikā nepieciešama steidzama palīdzība,” atklājot savu pieredzi, saka liepājniece Ieva Birule-Bobinska.

“Viena paviršība izraisīja lavīnas efektu!”. Mājdzemdību stāsts ar laimīgām beigām
Plānoto mājdzemdību skaits katru gadu arvien pieaug: ja 2010. gadā Latvijā bija plānotas 116 mājdzemdības, tad pēdējos pāris gadus un līdz šim katru gadu ieplānotas vairāk nekā 300 mājdzemdības. Speciālisti norāda, ka mājdzemdības var plānot tikai sievietes bez riska faktoriem, jo kopumā sarežģījumu iespējamība dzemdībās ir pat veselai sievietei un to nevar paredzēt iepriekš. (Foto: pexels.com)
Plānoto mājdzemdību skaits katru gadu arvien pieaug: ja 2010. gadā Latvijā bija plānotas 116 mājdzemdības, tad pēdējos pāris gadus un līdz šim katru gadu ieplānotas vairāk nekā 300 mājdzemdības. Speciālisti norāda, ka mājdzemdības var plānot tikai sievietes bez riska faktoriem, jo kopumā sarežģījumu iespējamība dzemdībās ir pat veselai sievietei un to nevar paredzēt iepriekš. (Foto: pexels.com)
07.11.2022 06:02

liepajniekiem.lv

Viņas meitiņa pasaulē nāca Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) ar akūtu ķeizargriezienu, lai gan bija iecerēts, ka mazulis dzims abu vecāku un vecmātes klātbūtnē mājdzemdībās.

Sapni par dzemdībām mājās ar individuālu aprūpi izjauca bīstamā streptokoka infekcija un, pēc vecāku domām, līdz ar to vairāki kļūdaini pieņemti lēmumi.

Divas nedēļas cīnījās par dzīvību

”Nevienu nevainojam, viss ir beidzies labi, un gribam lielu paldies pateikt Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas personālam, kurš rīkojās operatīvi un izglāba gan bērnu, gan mani,” pateicīga ir Ieva.

Ģimene oktobra sākumā sociālajos tīklos ielika publisku pateicību mediķiem, ar kuru palīdzību viņu bērniņa gaidību stāsts beidzās labi, viņu mazulīte divas nedēļas smagi cīnījās par savu dzīvību.

”Bezgalīga pateicība mediķu brigādei, kas ieradās nekavējoties, tāpat arī Uzņemšanas nodaļas personālam, Dzemdību nodaļas mediķiem, dakterei Ievai Ramanei, vecmātei Ivetai Beihmanei, dakterei Ingai Plužņikovai, visiem, kuri savu darbu dara no visas sirds! Savukārt Intensīvās terapijas nodaļā meitiņas dzīvību izglāba daktere Vineta Kalna. (..) Ar Dievpalīgu ir noslēgusies līdz šim smagākā mācībstunda mūsu dzīvē, lai vēlreiz novērtētu dzīvības un nāves smalko robežu,” sociālajos tīklos rakstīja Bobinsku ģimene.

Kas tad īsti notika? ”Vēlējāmies bērniņam nodrošināt maksimāli labāko, ko varējām, tādēļ izvēlējāmies individuālu grūtniecības novērošanu, maksas ikmēneša vizītes un mājdzemdību līgumu pie izvēlētās speciālistes.

Grūtniecība noritēja bez jebkādiem sarežģījumiem, tāpēc arī klīnika deva zaļo gaismu dzemdībām mājās.

Vienīgais riska faktors bija pozitīvā streptokoka analīze, daudzkārt izrunājām ar vecmāti par rīcību šajā gadījumā,” stāsta māmiņa.

Ģimene pirms tam bija lasījusi pozitīvos mājdzemdību pieredzes stāstus. ”Likās, ka tas būs kas īpašs,” piebilst mamma.

Konsultēja attālināti, klātienē neapskatīja

Plānoto mājdzemdību stāsts Ievai un vīram Pāvilam ir pilns vilšanās.

Septembra beigās Ieva jau bijusi 41. grūtniecības nedēļā. Ieva arī bijusi streptokoka infekcijas pozitīva, vecmāte to zinājusi. Viņai iepriekš esot bijusi pieredze ar streptokoka infekciju. ”Daudz reižu izmalām cauri par rīcību: kad sāksies dzemdības, noies ūdeņi, man jāsāk dot antibiotikas.”

Respektīvi, no dzemdību sākuma brīža māmiņai jābūt dzemdību speciālista uzraudzībā, kurai, pēc Ievas stāstītā, ir pieejams un jānodrošina arī viss nepieciešamais aprīkojums un medikamenti. ”Taču man ūdeņi nenogāja pēkšņi, bet visu dienu sūcās nedaudz. Bijām telefoniskā saziņā ar vecmāti.”

Taču viņa neatpazinusi, ka ūdeņi nogājuši, un likusi gaidīt līdz vakaram. Vecmāte lēmuma pieņemšanā pieslēgusi vēl vienu kolēģi, abas kopā izlēmušas, ka tie nav dzemdību ūdeņi.

”Vecmāte tajā vakarā pie mums tā arī neatbrauca un neapskatījās mani klātienē. Tā laikam arī bija lielākā kļūda.

Taču tajā brīdī, kad divi speciālisti medicīnā ir pieņēmuši kopīgu lēmumu, uzticējāmies, ka ir droši. Tagad saprotu, ka vajadzēja vairāk savā sirdsbalsī klausīties,” saka māmiņa.

Lai arī bijis noslēgts līgums un veikta neliela priekšapmaksa no kopējās gala summas, kas ir četrciparu skaitlis, Ieva uzskata, ka vispareizākā rīcība būtu bijusi, ja vecmāte jau laikus būtu dzemdētāju sūtījusi uz slimnīcu. ”Zinot, ka man jau dzemdību termiņš bija pāri laikam, plus vēl streptokoks, par ko vecmāte zināja, un nebija pārliecības, ka ūdeņi ir nogājuši… Bija momentāni jāuzsāk antibiotiku došana, kas nozīmē, ka tās ar sistēmu ik pa četrām stundām jālaiž,” saka Ieva.

Tajā septembra vakarā uz slimnīcu Bobinsku ģimene tā arī neaizbrauca. Bet, saprotot, ka nespēj situāciju vairs kontrolēt un nav vairs droši, jo tomēr paši nav mediķi, nākamajā dienā tomēr vērsās LRS.

”Diemžēl tajā dienā vecmātes attālināti pa telefonu ūdeņu noiešanu noteica kļūdaini – sacīja, ka tie nav augļūdeņi. Tā rezultātā tika smagi inficēts gan mazulis, gan sastrutojums un iekaisums bija radies arī man. Kļūdaini pieņemti lēmumi tālāk izraisīja lavīnas efektu,” pauž jaunā mamma.

”Lieki piebilst, ka stacionārā mediķi bija šokēti par notikušo, bet ar operatīvu ķeizargriezienu dzīvība tika izglābta gan man, gan bērniņam!” pateicīga ir Ieva.

Bērns tikmēr 30 stundas bija zaļos ūdeņos un piedzimstot neelpoja, nekliedza, streptokoks bija jau skāris jaundzimušā plaušas.

Vēlāk jau Ieva no mediķiem slimnīcā uzzinājusi, ka ir lietas, ko pat klātienē grūti reizēm noteikt, tostarp dzemdību augļūdeņu noiešana, kur tad nu vēl attālināti! Par streptokoka bīstamību savukārt Ievai detalizēti izstāstījusi LRS virsvecmāte Laura Zommere.

To, kā sauc vecmāti, ar kuru bija vienojušies par mājdzemdībām, un klīniku, kurā viņa strādā, ģimene nevēlas nosaukt. Tikai pastāsta, ka tā neatrodas Liepājā, bet citā reģionā, bet vecmātes praktizē mājdzemdības pa visu Latviju, tostarp Kurzemē un arī mūsu pilsētā. ”Iespējams, vecmāte arī paļāvās uz to, ka viss būs labi. Nedomājam, ka viņa ko darīja kaut kādā veidā speciāli, lai tikai mūs noturētu, jo bija līgums,” uzskata Ieva.

Jāizvērtē visi riski un scenāriji

Redakcijas jautājumus, nosūtītus elektroniskā vēstulē ar nelielu situācijas aprakstu par mediķu un ģimenes atbildību mājdzemdību norises izvērtēšanā, par drošību un rīcību, uzdeva arī Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienībai, ģimenes veselības centram ”Stārķa ligzda”, kurš aprakstā uzsver, ka tā īpašā misija ir dot iespēju piedzīvot dzemdības mājās, un klīnikai ”Ģimenes sirds”, kas arī kā vienu no darbības virzieniem nosaukusi mājdzemdību pakalpojumu.

Atbildes diemžēl nesaņēmām. Taču komentāru sniedza Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā, profesore Dace Rezeberga.

Viņa norāda, ka Nacionālais veselības dienests šādu pakalpojumu neapmaksā, un tā ir sievietes brīva izvēle. ”Veselības ministrijas ieskatā, lai plānotu dzemdības mājās, ārstniecības personai ir pienākums izvērtēt iespējamos riskus un informēt par tiem grūtnieci, kā arī

šāda veida pakalpojumus var plānot tikai sievietes bez riska faktoriem, jo kopumā sarežģījumu iespējamība dzemdībās ir pat veselai sievietei un to nevar paredzēt iepriekš.

Parakstot līgumu ar ārstniecības personu, var uzskatīt, ka sieviete ir sniegusi informētu piekrišanu dzemdību norisei mājās un ir informēta par iespējamiem riskiem un scenārijiem,” norāda profesore.

Paveicās, ka meitiņa ir stipra

Bobinsku ģimene piekrīt, ka, protams, ir daudz pozitīvu mājdzemdību stāstu, un viņu pieredze nenozīmē, ka tās būtu jāaizliedz, jo šāda iespēja tiek atļauta, ja vien viss notiek profesionāla un pieredzējuša dzemdību speciālista klātbūtnē. ”Mums šķiet, ka šobrīd tas, kam esam izgājuši cauri, var būt brīdinājums ikvienam par to, cik bīstama ir streptokoka infekcija dzemdniecībā, ja pret to attiecas pavirši,” uzskata Ieva.

”Mazajai jāapmeklē speciālisti, jāsaprot, vai notikušais dzemdību laikā neatstās nekādas sekas,” jaunā māmiņa piebilst.

”Paveicās, ka mūsu meitiņa ir fiziski stiprs bērns un spēja visu pārdzīvot.

Nu jau esam stabili atveseļojušās, mazā vēl turpinās fizioterapiju, bet, pēc ārstu sacītā, neraugoties uz smagajām diagnozēm, atveseļošanās notika ļoti strauji. Paldies dievam!” pavēsta ģimene.

Par konkrēto gadījumu nekādus komentārus LRS iesaistītie mediķi sniegt nevar, to aizliedz Ārstniecības likums. Taču mediķi uzsver, ka noteikti arī medijos vairāk būtu jārunā par beta hemolītisko streptokoku.

Jaundzimušā inficēšanās no mātes visbiežāk notiek, sākoties dzemdībām pēc augļa apvalka plīšanas, taču infekcija var šķērsot arī veselas augļa membrānas.

”Tas ir mikrobs, ja to atrod un analīzes ir pozitīvas, sievietei pašai var neko ļaunu nenodarīt, bet var izdarīt kaitējumu mazuļa veselībai, izraisīt nopietnas saslimšanas, kas var atstāt iespaidu arī vēlāk, ne tikai jaundzimušā periodā,” vienkāršoti skaidro ginekoloģe Ieva Ramane.

Ja sieviete zina par streptokoka infekciju un ja analīze ir pozitīva, tas ir jāuztver nopietni, pauž daktere.

Streptokoka infekcijas analīzes ņem no 35. līdz 37. grūtniecības nedēļai, šādu praksi dzemdniecībā Latvijā īsteno jau daudzus gadus. To, vai māte ir streptokoka pozitīva vai negatīva, ieraksta Mātes pasē.

”Vēl viena lieta, uz ko jāvērš uzmanība – reizēm grūtnieces nesaprot, vai ūdeņi noiet vai tomēr nē. Šādā gadījumā, lai būtu droši, ir jābrauc uz slimnīcu, kur ir pieejami augļūdens testi, ar kuriem var pārliecināties par situāciju. Skaidrojot speciālistam pa telefonu vai pēc bildēm, to nevarēs izdarīt. Vajag testu un kārtīgu apskati, bet reizēm arī tā nesanāk noteikt. Ja tests ir pozitīvs, tad ūdeņi ir nogājuši,” skaidro ginekoloģe. ”Ja ir jautājumi vai bažas, nevajag baidīties – ir jābrauc uz slimnīcu!” iesaka I. Ramane.

UZZIŅAI

Mājdzemdības

Noteikumos atrunātas prasības ārpusstacionārām dzemdībām.

 • Ja grūtniece izvēlas plānotas ārpusstacionāra dzemdības, ārstniecības iestāde, kurā strādā ārstniecības persona, kas sniedz dzemdību palīdzību plānotās ārpusstacionāra dzemdībās, noslēdz rakstisku līgumu ar grūtnieci. Līgums apliecina, ka grūtniece ir saņēmusi pilnīgu un saprotamu informāciju par nepieciešamo dzemdību vidi, dzemdību būtību, iespējamiem sarežģījumiem mātei un bērnam dzemdībās un pēcdzemdību periodā, riska faktoriem, paredzamo rīcību, kā arī pakalpojuma samaksas nosacījumiem.
 • Ārstniecības persona, kura sniedz dzemdību palīdzību plānotās ārpusstacionāra dzemdībās, nodrošina obligāto aprīkojumu, plānotu ārpusstacionāra dzemdību vadīšanai (uzskaitīti noteikumu 2. pielikumā).
 • Konstatējot indikācijas, kad dzemdētājai nepieciešama pārvešana uz stacionāru ārstniecības iestādi, ārstniecības persona (vecmāte) nodrošina dzemdētājas pārvešanu 30 minūšu laikā un pavada dzemdētāju uz iestādi, kurā iespējams saņemt dzemdību palīdzību.
 • Dzemdību speciālists vai vecmāte pēdējo piecu gadu laikā profesionālās kvalifikācijas tālākizglītības ietvaros ir apguvusi apmācības kursu par augļa novērošanu, pieaugušo reanimāciju un jaundzimušo stabilizāciju.

Avots: Ministru kabineta noteikumi ”Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība”.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz