Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Vispirms uzbūvē, pēc tam plāno

Vispirms uzbūvē, pēc tam plāno
Foto: Egons Zīverts
15.05.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Lokālplānojumu Dorupes ielā 38 un Caunu ielā 38a izstrādās pēc būvniecības, un ir pārkāpts pašreiz atļautais apbūves blīvums Caunu ielā 38a. Plānojuma izstrāde ir pretimnākšana īpašniekiem, sarunā ar “Kurzemes Vārdu” atzina būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska.

Pilsētas dome aprīlī nolēma sākt plānojuma izstrādi abiem zemes gabaliem, lai grozītu šajā vietā pilsētas teritorijas plānojumu. Pašreiz te ir savrupmāju apbūves teritorija, bet to plānots mainīt uz mazstāvu dzīvojamās apbūves teritoriju. Plānojuma izstrāde aizņem apmēram gadu un var izmaksāt apmēram 10 tūkstošus eiro – izdevumus segs plānojuma ierosinātāji, zemes gabalu īpašnieki. Būs jāorganizē arī sabiedriskā apspriešana – bez tās lokālplānojumu izstrādāt nevar. Deputātiem pēc tam būs jālemj par lokālplānojuma apstiprināšanu.

Apmeklējot plānojuma vietu, “Kurzemes Vārds” ieraudzīja nevis tukšus zemesgabalus, kuros kaut ko varētu plānot un būvēt, bet gan jau apbūvētu teritoriju. Turklāt viena no mājām – Caunu ielā 38a – izskatās gluži jauna. Ko tad te vēl plānot? Būvvaldē noskaidrojās – viss jau ir uzbūvēts! Caunu ielas 38a īpašnieki savu namu uzcēluši ar atkāpēm no projekta.

“Apbūves laukums ir lielāks, nekā projektā paredzēts, un ir pārsniegts pieļaujamais apbūves blīvums,” atzīst A. Kulvanovska. Īpašnieks ir sodīts par nelikumīgu būvniecību. Tā kā māja uzbūvēta lielāka, nekā tehniskais projekts to paredzējis, būvvalde namu nevar pieņemt ekspluatācijā. Vienīgais ceļš, kā to var izdarīt, ir – dokumentus piemērot faktiskajai situācijai. Tieši tāpēc ir jāmaina teritorijas atļautā izmantošana. “Pretējā gadījumā daļu mājas jāliek nojaukt,” saka būvvaldes vadītāja. Viņa atzīst – tas, ka īpašniekiem pašiem ir jāsedz ietilpīgās izmaksas par teritorijas plānojuma izstrādi, arī “būtībā ir sods”. Bet rastais risinājums – izlīdzēties ar plānojumu pēc uzbūvēšanas – ir arī pretimnākšana, piebilst A. Kulvanovska.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 15. maija numurā.

#kvards-20190515-03#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)