Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Vītolu ielai seko divas ēkas Karostā

Vītolu ielai seko divas ēkas Karostā
Foto: maps.google.com
31.05.2017 14:05

liepajniekiem.lv

Kā pirmā Latvijā, izmantojot jauno daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno ALTUM ar Eiropas Savienības fondu finansējumu, renovācijas darbus Liepājā maija vidū uzsāka daudzdzīvokļu māja Liepājā, Vītolu ielā 27/33. Nu šai ēkai seko divas daudzdzīvokļu mājas Karostā, noskaidroja portāls.

Abas ēkas Karostā – Atmodas bulvārī 8 un Atmodas bulvārī 10A – apsaimnieko SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA). Kā portālam pastāstīja LNA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Puka, abas šīs dzīvojamās mājas jau ir saņēmušas pozitīvus atzinumus no ALTUM un maija beigās abām ēkām jau tiks izsludināts iepirkums.

Speciālisti, kuri iepriekš apsekoja ēkas Atmodas bulvārī 8 un Atmodas bulvārī 10A atzinuši, ka abas dzīvojamās mājas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Īpaši sliktā stāvoklī ir balkoni, kuriem konstrukcijas sarūsējušas.

Ēkām plānota pilna renovācija. Tā ietver gan veco balkonu, no kuriem daļu iedzīvotāji patvaļīgi savulaik aizstiklojuši, demontāžu, gan sienu siltināšanu u.c.

ALTUM projekta pieteikumus sāka pieņemt 2016.gada septembrī. Šobrīd ALTUM visā Latvijā ir apstiprinājis realizācijai 46 projektus. Un 11 no tiem ir LNA sagatavotie projekti.

Pēc jaunās programmas nosacījumiem LNA ir izstrādāti jau vairāk nekā 20 projekti un 40 mājām notiek projekta izstrādes darbi. Top projekti Atmodas bulvāra 8B, Baltijas ielas 13, Mežmalas ielas 5, Turaidas ielas 8A, Viršu ielas 1, Ģenerāļa Baloža ielas 9 u.c. ēku renovācijai.

Portāls jau informēja, ka pirmā ēka Latvijā, kura ALTUM programmas ietvaros sāka renovāciju, ir Vītolu ielas 27/30.māja, ko apsaimnieko SIA ”Namu serviss APSE”.

ALTUM programmas ietvaros Latvijā kopumā plānots renovēt 1030 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas.

Pēc ALTUM valdes priekšsēdētāja Reiņa Bērziņa teiktā ES fondu dāvinājums sedz līdz pat 50% no renovācijai nepieciešamās summas. Un kopš programmas sākuma ALTUM Latvijā kopumā saņēmis vairāk nekā 140 māju pieteikumus, tai skaitā 70 mājas ir saņēmušas pozitīvu  atzinumu, kas ir zaļā gaisma sākt gatavoties būvdarbiem.

R.Bērziņš stāsta, ka aktīvākā pilsēta līdz šim ir bijusi Liepāja, kas iesniegusi jau 25 māju projektus.  

UZZIŅAI:

Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016.gada septembra Latvijā darbojas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsts programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš ALTUM.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.

Programma tiek īstenota ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu, kas līdz 2022.gadam būs pieejams 166 miljonu eiro apmērā, savukārt piesaistot banku finansējumu tas sasniedz pat 300 miljonus eiro.

Ar programmas atbalstu visā Latvijā piecu gadu laikā plānots atjaunot vairāk kā 1000 daudzdzīvokļu mājas.

Līdz pat 50% no izmaksām, kas tiks tērētas māju energoefektivitātes uzlabošanas darbiem, iedzīvotāju vietā tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Pārējās izmaksas iespējams saņemt kā bankas aizdevumu, turklāt dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli