Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Zaķi” kļūst aizvien viltīgāki

“Zaķi” kļūst aizvien viltīgāki
Lielāko daļu protokolu par braukšanu bez biļetes sastādīja skolas vecuma jauniešiem. Tikai retais no viņiem naudassodu samaksāja uz vietas, tādēļ nācās rakstīt līgumsodu 30 eiro apmērā. (Foto: Egons Zīverts)
27.01.2020 07:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Pagājušajā nedēļā Krūmu ielā kopā ar Pašvaldības policiju notika “Liepājas sabiedriskā transporta” (LST) organizēts reids, kurā arī “Kurzemes Vārdam” bija iespējams vērot biļešu kontrolieru ikdienas darbu un izdarīt secinājumus, cik cilvēki ir godprātīgi, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Nepilnas pusotras stundas laikā tika pieķerti 14 bezbiļetnieki, bet vēl vesela jūra izspruka sveikā, izkāpjot iepriekšējā pieturā.

Pagājušā gada augustā laikraksts jau piedalījās līdzīgā reidā, un toreiz divu stundu laikā no autobusa tika izsēdināti aptuveni 30 bezbiļetnieku, liela daļa no viņiem bija jaunieši. Viena no kontrolierēm vasarā izteicās, ka skolas brīvlaikā autobusos un tramvajos vēl esot visai neliels bezbiļetnieku skaits, bet, sākot ar 1. septembri, tas parasti krietni pieaugot.

Kaut arī šoreiz pieķerto zaķu bija mazāk, tas nenozīmē, ka cilvēki sabiedriskajā transportā kļuvuši godprātīgāki, drīzāk modrāki, proti, viņi, jau pa gabalu ieraugot kontrolierus un policistus, pieturvietā no autobusa izlec ārā (biļešu pārbaude notika starp pieturām). Tāpat vairāki pasažieri pirms kontrolieru iekāpšanas veikli paspēja biļetes izkompostrēt. Tiesa, atsevišķos gadījumos ar to nebija līdzēts, kontrolieres bija piefiksējušas šos cilvēkus un, pārbaudot talonā redzamo laiku, varēja pierādīt pārkāpuma faktu. Viens no pasažierim, 49 gadus vecs vīrietis, sākumā stingri uzstāja, ka nav krāpies – biļeti izkompostrējis savlaicīgi. Taču brīdī, kad LST darbinieces jau grasījās rakstīt līgumsodu 30 eiro apmērā, vīrietis tomēr izlēma samaksāt par pārkāpumu uz vietas, tādā veidā ietaupot 20 eiro.

Lielākā daļa pieķerto bezbiļetnieku bija skolas vecumā un, kamēr tika rakstīts protokols, viņu sejā, nevarēja redzēt ne mazāko vainas apziņu. Kāds pasmējās, bet vēl kāds meklēja tradicionālās atrunas, piemēram, sakot, ka mēnešbiļetei tieši vakar beidzies derīguma termiņš un šodien talonu nopirkt aizmirsies. Savukārt kāds puisis aizbildinājās, ka viņam neesot bijusi sīknauda, lai nopirktu biļeti. Viņš gan vēlējās sodu samaksāt uz vietas, taču ar bankas norēķinu karti tas nav iespējams.

Par savu taisnību uzstājīgi cīnījās arī kāda sieviete gados, kura talonu bija izkompostrējusi divreiz, taču, lai arī uz tā bija grūti saskatīt laikus, tomēr varēja izsecināt, ka tas nav izdarīts viena brauciena laikā. Kontrolieres neslēpa – biļešu kompostieri nestrādā, kā nākas, dažkārt esot pat tā, ka nevar saskatīt nevienu ciparu. Tādos gadījumos LST darbinieces cilvēkus nesoda. “Ja tramvajos problēma ar kompostieru tinti tiek ātri atrisināta, tad Liepājas autobusu parkā tā nav. Protams, ka līdz ar to mums ir grūtāk strādāt un, lai izvairītos no konfliktsituācijām, bieži nākas pievērt acis pat tad, ja zinām, ka cilvēks brauc bez biļetes,” teica kontroliere Inga.

Par to, ka kontrolieru darbs nav viegls arī emocionālā ziņā, pārliecinājāmies, kad vairāki potenciālie bezbiļetnieki, kuri bija izkāpuši iepriekšējā pieturā un raitā solī mums gāja garām visdrīzāk uz nākamo pieturvietu, izteica rupjas piezīmes LST darbiniecēm. Piemēram, divas meitenes vecumā ap 16 gadiem pateica: “Mums nospļauties par jums.” Viena no kontrolierēm laikrakstam pastāstīja, ka šīs pusaudzes jau ir zināmas un visu laiku braukā bez biļetēm.

Interesanti, ka, reidam tuvojoties beigām, tika pieķerti aizvien mazāk zaķu. Tam, pēc kontrolieru teiktā, esot loģisks izskaidrojums: “Ja kaut kur stāv kontrole, tad skolēni par atrašanās vietu paziņo pārējiem.” To pilnībā apstiprināja kāds jaunietis autobusā, kurš iesaucās: “Domājat, ka mēs nezinām, ka jūs te stāvat?” Skolēni internetā ziņojot par kontroli, gluži kā citi to dara saistībā ar ceļu policiju.

Uzziņai

Bezbiļetnieku statistika 2019. gadā
Ar līgumsodu sodītie pasažieri – 2545.
Policijā nogādātie pasažieri personības noskaidrošanai un līgumsoda izrakstīšanai – 79.
Izteiktie brīdinājumi, kad pasažieri bez biļetes izsēdināti – 1921.
Izteiktie brīdinājumi, kad uzdots iegādāties braukšanas biļeti – 2149.
Kopējais bezbiļetnieku skaits – 9383.

Avots: “Liepājas sabiedriskais transports”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz