Ziedo arī Liepājas darba meklētājiem
Liepājas sabiedriskā organizācija “Apmācību projekti” ir viena no tām septiņām biedrībām dažādos Latvijas reģionos, kura arī saņems “Microsoft” ziedojumu, lai pilnveidotu bezdarbnieku un darba meklētāju datorprasmes.
Biedrībām atbalstu piešķirs Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), kurai šim nolūkam “Microsoft” piešķīris grantu 60 tūkstošu ASV dolāru apjomā un programmatūras ziedojumu 827 870 ASV dolāru apjomā. Tieši, cik lielu atbalstu saņems “Apmācību projekti” un cik darba meklētāju varēs mācīties Liepājā par šo naudu, vēl nav zināms, vakar sacīja biedrības valdes locekle Aija Saldovere.
Ņemot vērā ekonomisko situāciju, 2011. gadā atbalsta programma vērsta uz IT prasmju apguvi darba meklētājiem. Neatkarīgās izpētes kompānijas “IDC” 2009. gadā veikts pētījums rāda, ka līdz 2014. gadam pasaulē 90 procentiem darbu būs nepieciešamas IT prasmes. Taču 30 procentu iedzīvotāju Latvijā nekad nav lietojuši datoru, darba produktivitātes rādītāji ir starp zemākajiem Eiropā. “Esmu gandarīts, ka vēl 300 Latvijas iedzīvotāju jau 2011. gada laikā varēs apgūt darba tirgum ļoti svarīgas prasmes,” sacījis Mindaugs Glodas, “Microsoft” vadītājs Baltijā, pašlaik arī “Microsoft Latvia” vadītāja pienākumu izpildītājs.
Par saņemto ziedojumu šogad Latvijā paredzēts izglītot un konsultēt 300 darba meklētāju, noskaidrot viņu prasmju līmeni un nodarbinātības vajadzības. Katram mācāmajam sagatavos individuālu mācību plānu un to īstenos, dos arī padomus, kā iegūtās prasmes izmantot karjeras attīstībā.