Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Ziemas dienests uzsācis diennakts dežūras; ielu uzturēšanas darbiem rezervēti 600 tūkstoši eiro

Ziemas dienests uzsācis diennakts dežūras; ielu uzturēšanas darbiem rezervēti 600 tūkstoši eiro
Foto: Liepājas pašvaldība
30.10.2019 14:00

liepajniekiem.lv

Komunālās pārvaldes Ziemas dienests, kas organizē ielu braucamās daļas uzturēšanu ziemā, un uzņēmums ”Clean R” no 25.oktobra ir uzsācis diennakts dežūras, lai nodrošinātu Liepājas ielu tīrīšanu atbilstoši sezonas prasībām, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Gatavojoties brīdim, kad Liepājā šosezon pirmoreiz apledos brauktuves vai uzsnigs pirmais sniegs, esam jau paveikuši visus nepieciešamos priekšdarbus. Pirmkārt, ir pabeigta tehnikas sagatavošana – mūsu rīcībā šobrīd ir 15 tehnikas vienības, kas paredzētas dažāda seguma ielu tīrīšanai un apstrādei ar pretslīdes materiālu. Otrkārt, ir sagādāts nepieciešamais pretslīdes materiālu apjoms ielu kaisīšanai,” uzsver “Clean R” teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

“Sakarā ar to, ka ir pabeigti vairāki lielie Eiropas līdzfinansētie ielu infrastruktūras objekti un noasfaltēti vairāki grants ielu posmi, esam precizējuši tīrāmo un kaisāmo brauktuvju sarakstu un kopšanas klases. Asfalta seguma un augstākas klases ielu kopgarums, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par dažiem kilometriem,” vērtē Komunālās pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis.

Lai apmaksātu visus nepieciešamos uzturēšanas darbus, pilsētas budžetā šobrīd rezervēti mazliet vairāk par 600 000 eiro.

Noteikumi autoceļu uzturētājiem neuzliek par pienākumu nekavējoši visas galvenās ielas notīrīt gluži kā vasarā. Atbilstoši kopšanas noteikumiem ir pieļaujams, ka ziemā uz brauktuvēm veidojas ledus vai sniega kārta.

Vides pakalpojumu uzņēmums ”Clean R” tiesības nodrošināt Liepājas ielu un laukumu uzturēšanu ziemās četru gadu garumā ieguva, piedāvājot zemāko cenu un uzvarot pašvaldības iepirkumā. 2019./2020. gada sezona būs ceturtā, kad uzņēmums strādās mūsu pilsētā.

Ziemas sezonā vispirms tiks nodrošināta A, A1 un B klases ielu uzturēšana un tīrīšana noteiktajos termiņos un kvalitātē.

Šīs ir maģistrālās ielas un ielas ar sabiedriskā transporta satiksmi. No šo brauktuvju stāvokļa ir atkarīga autotransporta satiksmes funkcionēšana pilsētā kopumā.

Noteikumi mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm pieļauj sniega kārtas biezumu pat līdz 6 centimetriem, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārtu līdz 3 centimetriem vai pat ledus rises – līdz 3 centimetriem.

Lai kontrolētu uzdoto darbu izpildi, ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika ir aprīkota ar GPS sistēmu, kas fiksē tehnikas pārvietošanos pilsētā.

Tā ir papildu iespēja vizuālajai kontrolei, ko veic Ziemas dienesta diennakts dežurants visu sezonu – no 25.oktobra līdz 2020. gada 10. aprīlim.

Savukārt, lai nodotu informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kas ir Komunālās pārvaldes atbildībā, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz diennakts dežuranta tālruņa numuru – 22 011 963.

Komunālās pārvaldes atbildības jomas ir:

· pilsētas apgaismojums;
· ielu/ceļu kopšana un uzturēšana;
· lietus ūdens kanalizācijas sistēmu uzturēšana;
· zaļo zonu – parku, skvēru, pilsētas mežu, kā arī pludmales kopšana un uzturēšana;
· ceļu satiksmes zīmju un apzīmējumu stāvoklis;
· luksoforu darbība;
· ielu kaisīšana, sniega un apledojuma tīrīšana ziemas sezonā;
· Pludmales glābšanas dienesta darbs.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli