Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

ZIIC izglītības programmu saturs top sadarbībā ar “Jaermuseet” reģionālo muzeju

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) darbinieki no 28. līdz 31. martam devās pieredzes apmaiņas un zināšanu pilnveides braucienā uz Zinātnes fermu un Zinātnes fabriku Norvēģijā, informē izglītības pārvaldes pārstāve Renāte Meļķe.

ZIIC izglītības programmu saturs top sadarbībā ar “Jaermuseet” reģionālo muzeju
Foto: Publicitātes
04.04.2022 11:48

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Vizītes mērķis bija piedalīties norvēģu sadarbības partneru rīkotās un vadītās nodarbībās skolēniem par Dabas mājai un Tehnoloģiju koprades telpai aktuālām tēmām, kā arī ideju darbnīcās, lai pilnveidotu gan interešu izglītības, gan pedagogu neformālās izglītības programmu saturu.

Dabas mājas komanda aktīvi darbojās Zinātnes fermā, kur tika vērotas un analizētas nodarbības par alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem, biogāzes ražošanu, ikdienas ķīmiju un dzīvniekiem jeb dzīvo dabu visapkārt.

Norvēģu sadarbības partneru ilggadējā pieredze sniedza vērtīgas atziņas un iedvesmu attīstīt inovatīvas nodarbības abās ZIIC koprades telpās.

Savukārt, tehnoloģiju koprades telpas komanda ne tikai vēroja tehnoloģiju un programmēšanas nodarbību norvēģu 7.klases skolēniem, bet arī guva ieskatu zinātnes centra sadarbībā ar Stavangeras Universitāti, šīs universitātes pedagoģijas fakultātes studentu mācību darbu ar dažādām tehnoloģijām tam īpaši izveidotā tehnoloģiju laboratorijā.

Tika gūta unikāla pieredze, iesaistoties jaunas izglītības programmas un tehnoloģisku risinājumu testēšanā, ar mērķi uzlabot jau izstrādātās nodarbības.

Liepājas zinātnes centra komanda kopā ar “Jaermuseet” reģionālā muzeja darbiniekiem izveidoja robotu, kurš spēj atpazīt tam ieprogrammētās lietas, piemēram, kādu konkrētu priekšmetu, skaņu vai attēlu.

Iegūtās iemaņas tiks pielietotas nodarbību realizēšanā, lai veicinātu Latvijas skolēnu zināšanu attīstību un karjeras izvēli STEM un vides zinātņu jomās.

Pieredzes apmaiņas brauciens tiek realizēts projekta ”Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma ”Pētniecība un izglītība”.

Projekta kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327,4 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz