Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Zinātnieku naktī varēs iepazīties ar sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē

Zinātnieku naktī varēs iepazīties ar sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē
Foto: Liepājas Universitāte
24.09.2019 15:41

LETA/liepajniekiem.lv

Piektdien, 27.septembrī, Zinātnieku naktī interesenti vairākās Latvijas pilsētās un novados varēs iepazīties ar dažādiem zinātnes sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē, ziņu aģentūrai pastāstīja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.

Liepājas Universitātē, Lielajā iela 14, no pulksten 18 līdz 22 ikvienam interesentam Zinātnieku nakts laikā būs iespēja darboties dažādās aktivitātēs, portālu liepajniekiem.lv informē universitātes mārketinga speciālists Gundars Čiževskis.

Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta darbinieki stāstīs un rādīs par iekštelpu mini-ekosistēmu praktisko nozīmi, Dabas un inženierzinātņu fakultāte iepazīstinās ar algoritmu sastādīšanu Lego Mindstorms EV3 robotiem un datorprogrammu veidošanas algoritmiem. Savukārt Izglītības zinātņu institūta un Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes speciālisti aicinās visus uz fiziskā līdzsvara testēšanu, kā arī sniegs ieteikumus garīgā līdzsvara attīstībai.

Visu pasākuma laiku darbosies arī Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes mākslinieku piedāvātā darbnīca ”Krāsu spēle”, kurā taps dalībnieku kopēji veidota glezna. Kurzemes Humanitārais institūts un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes valodnieki un literāti piedāvās apmeklēt dažādus seminārus ”Filoloģijas pētījumi rītdienas dimensijā”.

Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, Kūrmājas prospektā 13, būs apskatāma izstāde ”Vīziju sprostā”.

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā ”Laumiņa”, Krūmu iela 29, no pulksten 17 līdz 20 apmeklētāji varēs piedalīties interaktīvajos darba galdos, radošajās darbnīcās un koka auto un kuģu modeļu trasēs.

Savukārt Papē, LU Bioloģijas institūta Papes ornitoloģisko pētījumu centrā, Eiropas Zinātnieku nakts laikā varēs uzzināt par putnu ķeršanas, iezīmēšanas un pētīšanas vēsturi Latvijā un pasaulē – putnu murdi, putnu un sikspārņu gredzenošana dienas un nakts dzīvnieku migrāciju pētniecība Baltijas jūras krastā.

Šogad pasākumu programmā īpaša uzmanība vērsta tieši uz zinātnes sasniegumiem, kuri ietekmēs cilvēku dzīvi nākotnē. 

K. Keiča informē, ka kopumā 17 Latvijas pilsētās un novados notiks Zinātnieku naktij veltīti pasākumi un durvis apmeklētājiem vērs zinātniskie institūti, augstskolas un citas iestādes vairāk nekā 40 norises vietās visā Latvijā.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi būs pieejami Rīgā, Salaspilī, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Ventspilī, Dobelē, Baldonē, Ķegumā, Skrīveros, Priekuļos, Pūrē, Papē un Dižstendē. Apmeklētāji varēs ielūkoties laboratorijās, vērot un iesaistīties eksperimentos, diskutēt ar zinātniekiem, piedalīties pētnieciskajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs, stāstīja Keiča.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas katru gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, ļaujot ikvienam interesentam ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)