Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Zirgu salā veidos sporta un aktīvās atpūtas centru

Zirgu salā veidos sporta un aktīvās atpūtas centru
Foto: liepajniekiem.lv
09.07.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi atklātu konkursu par tiesībām veikt būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam ”Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā”, izmantojot Zaļā publiskā iepirkuma un energoefektivitātes principus, portāls uzzināja Liepājas domē.

Projektējot brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centru, nepieciešams radīt funkcionālu, harmonisku un arhitektoniski izteiksmīgu vidi, veselīgus un ērtus darba apstākļus, paredzot kvalitatīvu un atbilstošu materiālu un iekārtu pielietošanu. 

Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs projektējams, izmantojot Zaļā publiskā iepirkuma principus visā projektēšanas, būvniecības un ekspluatācijas laikā.

Būvprojekta risinājumos paredzētajiem materiāliem iespēju robežās jāatbilst Zaļā publiskā iepirkuma kritērijiem – jābūt enerģiju un resursus taupošiem, piemēram, jāizmanto gaismas diožu (LED) spuldzes; jābūt ar otrreizējas izmantojamības izcelsmi; izmantotajiem kokmateriāliem jābūt iegūtiem no likumīgiem avotiem, no ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem, ko apliecina ar koksnes izsekojamības sertifikātiem; pēc iespējas jāizmanto materiāli (tostarp līmes un krāsas), kas atbilst ekomarķējuma zīmju prasībām; jāpielieto veselībai droši apdares materiāli.

Būvmateriāliem jāizvērtē to izturība, garantijas laiks un ilgmūžība. Tiem jābūt viegli kopjamiem un izturīgiem. Jāizvērtē projektā paredzēto risinājumu savstarpējā savietojamība un funkcionalitāte. Jāievēro būvkonstrukciju risinājumi, kas nodrošina nepieciešamo ugunsdrošības kategoriju, siltuma un skaņas izolāciju un citus būves lietošanas mērķim saprātīgi būtiskus rādītājus.

Pretendenti konkursam var pieteikties līdz šā gada 3.augustam. Konkursa nolikums nosaka, ka būvprojekts objektam ”Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centrs Zirgu salā” iesniedzams ne vēlāk kā 161 kalendārās dienas laikā pēc līguma noslēgšanas.

Šā gada aprīlī noslēdzās metu konkurss ”Brīvdabas sporta un aktīvā atpūtas centrs Zirgu salā, Liepājā” un žūrija noteica trīs uzvarētājus.

Metu konkurss tika izsludināts 2014.gada 12.decembrī. Noteiktajā termiņā tika iesniegti septiņi darbi. Vērtējot iesniegtos darbu atbilstību konkursa nolikuma prasībām, par atbilstošiem tika atzīti pieci darbi. Saskaņā ar žūrijas komisijas vērtējumu, meta konkursā 1.vietu un prēmiju 5000 eiro apmērā ieguva mets ar devīzi ”V999”, kuru izstrādājusi SIA ”VINCENTS” (Jurģis Vizulis, Ojārs Šablovskis, Jūlija Kononova, Laura Meija, Signe Tauriņa), 2.vietu (prēmija 4000 eiro) ieguva mets ar devīzi ”SLITA”, ko izstrādājusi SIA ”HUMA arhitektu studija”, bet 3.vietu (prēmija 3000 eiro) – mets ar devīzi ”VIKA ANKALA”, ko izstrādājusi SIA Arhitektu kompānija ”Ivara Šļivkas birojs”.

Portāls jau ziņoja, ka Liepājas būvvalde no 2014.gada 15.aprīļa līdz 4.maijam organizēja pilsētas iedzīvotāju  aptauju par to, kā Zirgu salas teritoriju padarīt pieejamu un pievilcīgu sabiedrībai. Kopumā 238 respondenti izteica savu viedokli par Būvvaldes priekšlikumiem, kā  pārveidot/attīstīt Zirgu salu, kā arī iesniedza vairāk nekā 230 ieteikumu, kurus Būvvalde izvērtēja un iekļāva konkursa nolikumā. Plānotājiem un arhitektiem, sagatavojot savus piedāvājumus metu konkursam, bija jāņem vērā aptaujas rezultāti.

Metu konkurss tika organizēts, lai pievienotu Zirgu salu ar tās unikālajām fiziskajām un ainaviskajām vērtībām pilsētas funkcionālo publisko ārtelpu klāstam, radot vietu aktīvai un pasīvai pilsētnieku atpūtai, apvienojot sportiskās aktivitātes ar dabas izzināšanas iespējām, saglabājot un nodrošinot ilgtspējīgu apsaimniekošanu dabas lieguma teritorijai.

Kā portāls uzzināja pilsētas pašvaldībā, Zirgu salā, kas šobrīd ir degradēta teritorija, paredzēts iekārtot bmx riteņbraukšanas trasi, kanoe airēšanas un smaiļošanas elingus, laipas, būves šā sporta veida inventāra glabāšanai un apkalpei, minigolfa parku, sporta spēļu laukumus, takas skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai, slēpošanai (ziemā) un putnu vērošanai, piknika un makšķerēšanas vietas.

Sala nosacīti varētu tikt dalīta trīs galvenajās aktivitāšu zonās, kuras vienmērīgi pāriet no izteikti aktīvas zonas salas rietumos uz klusu dabas vidi salas austrumu daļā. 

Aktīvās atpūtas zona piedāvāta pie Ezermalas ielas, kur izvietota bmx trase, laivu eliņi un auto stāvlaukums. Tālāk, pie Golodova dambja, paredzēta mierīgā zona – dabas baudīšanai. Starpzonās izvietoti sporta laukumi un golfa laukums.

Jāatzīmē, ka blakus Ezermalas ielai, pie ieejas uz Golodova dambi, jau izveidots pulcēšanās laukums un auto stāvvieta, kā arī gājēju taka pa tā saukto Golodova dambi – uz Liepājas ezera krastā pirms vairākiem gadiem uzcelto putnu vērošanas torni.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli