Latvijas sieviešu basketbola izlase sāk ar pārliecinošu uzvaru

07.06.2009 22:45

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē svētdien Liepājā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:52 (24:12, 18:10, 20:15, 24:15) sagrāva Polijas izlasi.

Latvijas izlases labā 20 punktus guva Anete Jēkabsone-Žogota, Guntas Baško rēķinā bija 18 punkti, bet Aija Putniņa uzvarai pievienoja 11 punktus.

Liepājniece Sabīne Niedola laukumā pavadīja spēles pēdējās astoņas minūtes, kuru laikā guva 8 punktus, realizējot visus četrus divpunktu metienus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un nopelnīja divas personiskās piezīmes.

Savukārt Polijas valstsvienībā rezultatīvākā spēlētāja bija Evelīna Kobrina, kas guva 15 punktus.

Latvijas komanda maču uzsāka ātrā tempā un ātri vien izvirzījās vadībā ar rezultātu 8:1. Pēc šādiem notikumiem Polijas izlases pieprasīja minūtes pārtraukumu, tomēr tas īsti nepalīdzēja. Polietes aizsardzībā nespēja tikt galā ar ātrajiem Latvijas izlases uzbrukumiem un pirmās trešdaļas vidū latvietes atradās vadībā ar 12:3. Turpinājumā spēles temps kļuva mazliet lēnāks, taču Latvija pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 24:12.

Otrajā ceturtdaļā Polija sāka aktīvāk spēlēt aizsardzībā, tomēr Latvijas izlases uzbrukumus tas īsti neapturēja, jo laukuma saimnieces pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, kas vēlāk pirmo reizi šajā spēlē pārsniedza 20 punktu pārsvaru (36:14). Otrās ceturtdaļas beigu daļā Polijas valstsvienībai, agresīvi spēlējot aizsardzībā, izdevās nedaudz samazināt pārsvaru, tomēr pēc puslaika Latvija joprojām atradās pārliecinošā vadībā ar 42:22.

Otrais puslaiks Polijas izlasei iesākās neveiksmīgi, jo kādā no spēles epizodēm potītes savainojumu guva līdere Agņeška Bibržicka, kura tika nonesta no laukuma. Palikušas bez savas līderes polietes tā arī nespēja atrast pretlīdzekļus Latvijas komandas teicamajai spēlei uzbrukumā. Pie rezultāta 48:27 Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš veica korekcijas valstsvienības sastāvā, laukumā sūtot vairākas rezervistes. Trešo ceturtdaļu ar tālu un precīzu divpunktu metienu noslēdza Aija Putniņa, panākot jau 25 punktu pārsvaru – 62:37.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Polija turpināja pieļaut rupjas kļūdas, kas Latvijas komandai ļāva vēl vairāk palielināt pārsvaru. Pēc nospēlētām divām minūtēm čempionāta saimnieces atradās vadībā pat ar 30 punktu pārsvaru (67:37), līdz ar to Latvijas izlases krāsas atlikušajās mača minūtēs aizstāvēja rezervistes, kas kopēju ainu nesabojāja. Mača beigu daļā lielisku sniegumu demonstrēja 18 gadus vecā Sabīne Niedola, kuru skatītāji pavadīja ar milzīgām ovācijām. Niedola laukumā pavadīto astoņu minūšu laikā guva astoņus punktus, turklāt realizējot visus četrus izmestos divpunktu metienus.

Kā ziņots, vēl vienā B apakšgrupas spēlē svētdien Grieķijas izlase ar rezultātu 59:43 (16:4, 18:8, 10:20, 15:11) pārspēja Ungārijas valstsvienību.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs pirmdien, kad spēkosies ar Ungāriju, bet apakšgrupu turnīra noslēgumā tiksies ar Grieķiju. Šie abi mači sāksies plkst.20.15.