Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Mārtiņš Morozs – Eiropas čempions

15.07.2007 20:49

0

Nedēļas nogalē Alūksnē norisinājās Eiropas čempionāts ūdens motosportā JT-250 laivu klasē un Latvijas čempionāts pārējās laivu klasēs. Galvenā uzmanība, protams, bija pievērsta Eiropas mēroga sacensībām jauniešiem, kurās pirmo reizi par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Morozs. Savukārt Berlīnē notiekošajā Eiropas čempionātā S-550 klasē no mūsējiem teicami startēja Lauris Gūtmanis, kurš izcīnīja bronzu. Liepājnieks jauniešu klasē bija ātrākais pirmajos trijos braucienos, tādējādi jau pirms pēdējā piegājiena nodrošinot čempiona titulu (tiek vērtēti labākie trīs braucieni).

Tomēr, lai arī Morozs jau savu darbiņu bija padarījis godam, viņš startēja arī pēdējā braucienā un palīdzēja saviem tautiešiem pakāpties par kādu pozīciju augstāk. Pēdējos gados JT-250 klasē dominē liepājnieki – Artūrs Brolītis jau paguvis izcīnīt divus titulus un vairāk nestartē šajā ieskaitē, bet Morozs tagad pirmo reizi izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Līdz šim viņš bijis Eiropas vicečempiona godā, tomēr apsteigt savu komandas biedru šajās sacīkstēs viņam nebija izdevies.

Paralēli Alūksnes ūdeņos norisinājās Latvijas čempionāta ceturtais posms, kurā par uzvarētāju O-500 laivu klasē, aiz sevis atstājot citu “UPB Energy” komandas braucēju Janeku Lazarenoku, kļuva Ēriks Ķiepe-Kipge. Vēl šajā klasē 5.vietu izcīnīja Oļegs Kutepovs. Savukārt T-500 ieskaitē trešais finiša līniju sasniedza Gatis Gibners. Vēl sacīkstēs piedalījās Artūrs Brolītis (izcīnīja otro vietu) un Vivita Pukule (ierindojās septītajā vietā), taču S-550 laivu klasē uzrādītie rezultāti netika vērtēti čempionāta kopējā ieskaitē, jo liela daļa šās klases braucēju bija Berlīnē un startēja Eiropas čempionātā. Apkopojot komandu kopvērtējuma rezultātus, “UPB Energy” ieņēma otro vietu, zaudējot vienīgi sīvākajiem konkurentiem no Jūrmalas.

Tikmēr jau pieminētajā Berlīnē noslēdzies Eiropas čempionāts S-550 laivu klasē un šajās sacīkstēs no mūsējie labākais bija Lauris Gūtmanis, kurš pārsteidzoši izcīnīja trešo vietu, bet Mārtiņš Bergholcs ierindojās sev šāda mēroga sacīkstēs ierastajā – piektajā pozīcijā. Savukārt Pēteris Pelnēns ieņēma 11.vietu.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 28.jūlijā Jelgavā.