Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Brīvo darbavietu skaits pērn Latvijā samazinājies par 8,3%

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bija vidēji 19 800 brīvu darbavietu, kas ir par 1800 jeb 8,3% mazāk nekā 2025. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Brīvo darbavietu skaits pērn Latvijā samazinājies par 8,3%
Foto: Ieva Lūka/ LETA
08.06.2026 13:30

LETA

Privātajā sektorā bija 10 800 brīvu darbavietu, kas ir par apmēram 1100 jeb 9,1% mazāk nekā 2025. gada pirmajā ceturksnī, bet sabiedriskajā sektorā – 8900 brīvu darbavietu, kas ir kritums par apmēram 700 jeb 7,3%.

No visām Latvijā pieejamām darbavietām (aizņemtajām un brīvajām kopā) 2,2% bija brīvas, no tām sabiedriskajā sektorā – 3%, bet privātajā – 1,8%.

2026. gada pirmajā ceturksnī Latvijā bija 889 100 aizņemto darbavietu, kas salīdzinājumā ar 2025. gada pirmo ceturksni ir pieaugums par 17 900 jeb 2,1%. Privātajā sektorā aizņemto darbavietu skaits gada laikā pieaudzis par 20 400 jeb 3,5%, bet sabiedriskajā sektorā samazinājies par 2500 jeb 0,8%.

Augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija speciālistu profesiju pamatgrupā – 3,7%, vienkāršo profesiju pamatgrupā – 3% kā arī kvalificētu lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieku pamatgrupā – 3%.

No nozarēm augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija valsts pārvaldē – 6%, ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes nozarē – 5,7%, administratīvo un atbalsta dienestu darbību nozarē – 3,6% un veselības un sociālās aprūpes nozarē – 2,6%.

Reģionos 2026. gada pirmajā ceturksnī augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Rīgā – 2,8% jeb 13 900, bet zemākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Latgalē – 1,1% jeb 700. Zemgalē bija brīvas 1,3% jeb 900 darbavietas, savukārt Kurzemē un Vidzemē brīvo darbavietu īpatsvars bija vienāds, veidojot attiecīgi 1,2% jeb 1100 un 900.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz