Pokemonu tvarstīšanas upuris arī Latvijā?
"Kurzemes Vārds"
Telefonā spēlējot īsā laikā lielu popularitāti guvušo “Pokemon Go!” spēli, Vērgales pamatskolas audzēkņi ložņā ap centra dīķi. Viens pat kritis un guvis galvas traumu. Par skolēnu drošību satraukusies ir kāda pirmklasnieka mamma, kurai notikušo izstāstījis bērns.
Vecāki, kas dodas uz darbu Liepājā, savus bērnus uz skolu atved jau salīdzinoši agri – pirms pulksten astoņiem. Skola ir atvērta no pulksten astoņiem. Taču tā vietā, lai rimti sēdētu klasē, laiku līdz stundām otrās un trešās klases skolēni pavada, telefonā spēlējot tik populāro spēlīti “Pokemon Go!” – stāsta pirmklasnieka mamma. Viņas bērns to nedarot, jo pašam telefona nav. Taču lielie aicinot līdzi. Sevišķi mammu tas satrauc tādēļ, ka pokemoni meklējami arī centra dīķa tuvumā. “Pokemons, pokemons!” saucis arī viens no lielākajiem bērniem, pirms nogāzies no kādām sastatnēm. Viņš guvis galvas traumu, kuras dēļ pat aizvests uz Traumpunktu. “Kas par to atbildēs?” vēlas zināt pirmklasnieka mamma.
Neviena pieaugušā, kas pieskatītu bērnus, kamēr sākas stundas, skolā neesot. Garderobiste, kas vienlaikus ir arī apkopēja, sēž pagrabstāvā, virtuves darbinieces – virtuvē. Turklāt vienai no garderobistēm ir aptuveni 80 gadu. Ja kāda nelaime atgadītos viņas maiņas laikā, pat gribēdama, diez vai viņa varētu aizsteigties palīgā – spriež sieviete. “Mūs, trīs mammas, tas ļoti satrauc. Vai tiešām ir žēl pāris simtu eiro vēl kādam darbiniekam?” “Kurzemes Vārds” jau iepriekš vērsis uzmanību uz to, ka Vērgales skolā nav dežuranta, kas uzraudzītu ienākošos, un ikviens svešinieks var brīvi iekļūt mācību iestādē.
Pēc nelaimes gadījuma ar skolēniem neesot bijušas pārrunas par to, kas noticis. Pat drošības noteikumi klases stundā neesot atkārtoti. “Un bērni atkal jau ķer pokemonus.”
Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.septembra numurā.
#kvards-20160927-06#