Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

”Jauniešu mājā” varēs noskatīties īsfilmas “Mazbānītis” pirmizrādi

”Jauniešu mājā” varēs noskatīties īsfilmas “Mazbānītis” pirmizrādi
Foto: Ruslans Šuļga
13.12.2019 12:21

liepajniekiem.lv

Otrdien, 17.decembrī, no pulksten 17 līdz 19 “Jauniešu mājā” notiks video skolas pasniedzēju veidotās īsfilmas “Mazbānītis” pirmizrāde, informē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) struktūrvienības “Jauniešu māja” izglītības metodiķe Elīna Tapiņa.

Pasniedzēji Nauris Vilde un Līva Vilde piedāvā ieskatīties Latvijas vēstures lappusēs, konkrētāk Ziemeļkurzemes pusē, kur mazbānīša līnija Ventspils – Dundaga iedvesa dzīvības dvašu mežainajā apvidū un saveda kopā ļaudis no ciemiem un sniedza iespēju nokļūt uz lielākām pilsētām.

Tā būvniecība sākās 20.gs. trīsdesmitajos gados un bija nozīmīgs ekonomisks notikums valsts mērogā. Taču mazbānīša zelta laiki bija salīdzinoši īsi, jo drīz vien attīstījās auto transports, kas ar savām priekšrocībām ātruma un ērtības ziņa nostādīja mazbānīti vēsturiska objekta pozīcijā un sešdemitajos gados to likvidēja.

Pēc filmas seansa tās veidotāji dalīsies pieredzē par dokumentālās filmas veidošanu un izaicinājumiem ar kuriem sastapās un kā tos risināja, kā arī varēs uzzināt plašāku informāciju par to, kas ir video skola un ko var iemācīties apmeklējot un piedaloties tajā.

Īsfilmu “Mazbānītīs” LBJC struktūrvienībā “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24, varēs noskatīties bez maksas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)