Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Karjeras nedēļā liela interese par Liepājas metālapstrādes uzņēmumiem

Karjeras nedēļā liela interese par Liepājas metālapstrādes uzņēmumiem
Foto: Andris Gertsons
23.10.2017 12:56

liepajniekiem.lv

Pagājušajā nedēļā neierasti liela jauniešu rosība bija vērojama metālapstrādes uzņēmumā SIA “Expedit Baltic”, kas savā ražotnē jau trešo gadu izgatavo veikalu iekārtojumu. Trīs dienu laikā uzņēmumu apmeklēja ap 100 skolēnu, portālam vēstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākabsone.

Ražotnē viesojās vairāku Liepājas skolu 8. un 9. klašu jaunieši: Liepājas pilsētas 12. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Liepājas internātpamatskolas, kā arī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēni.

Jaunieši tika iepazīstināti ar ražošanas uzņēmuma vēsturi, darbības virzieniem un ikdienas darba procesiem. “Pamatskolu pēdējo klašu skolēni ir izvēles priekšā, tāpēc šis ir īstais brīdis, lai stāstītu par profesijām”, saka uzņēmuma menedžere Inese Kurvina.

Paneļdiskusiju laikā, vairāki uzņēmuma darbinieki pastāstīja par darbu uzņēmumā, dalījās savā pieredzē un noderīgos padomos par izglītības un karjeras izvēli. Uzņēmuma komanda mudināja jauniešus nākamo darbu izvēlēties, uzdodot sev jautājumu: “Kas ir mani talanti un ko man patīk darīt?”

Jaunieši tika aicināti uzmanīgi klausīties un vērot procesus; individuālā viktorīnā katru dienu tika noskaidrots vērīgākais klausītājs. Ekskursijas laikā ražotnē skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmuma ražošanas procesiem, bija iespēja arī pašiem praktiski izmēģināt vairākus no tiem.

Liepājas internātpamataskolas audzēknis Artjoms sāstīja, ka viņam ir patikusi šī uzņēmuma komanda: “Es tur sajutu īpašu atmosfēru no cilvēkiem, kuriem patīk viņu darbs. Es pārliecinājos, ka vajag mācīties un meklēt darbu, kas tev patīk.” Savukārt Iļjazam bijis interesanti redzēt, kā notiek metāla izstrādājumu ražošana, kā lāzers griež metālu. Arī skolotāja Lāsma Ozolniece, kura Internātpmatskolā māca fiziku, atzina, ka daudz no uzņēmumā redzētā varēs izmantot mācību stundās, skaidrojot, kā notiek fizikas procesi. “Tā bija īsta kompetencēs balstīta mācību stunda!”, teica skolotāja.

Lai veicinātu izpratni par darbu komandā, skolēni piedalījās konkursā – speciāli “Karjeras nedēļai 2017” uzmodelēta un uz lāzergriešanas iekārtas izgatavota 3D helikoptera puzles samontēšanā. Galveno balvu ieguvusi Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 9.a klases komanda “Viktors”, kuru pārstāvēja Emīls Kairēns, Ģirts Ķeris, Demians Bergs un Kristers Straupinieks. Balvas tiks pasniegtas pēc skolas brīvlaika.

Karjeras nedēļas laikā skolēni apmeklēja arī metālapstrādes uzņēmumu SIA “Jensen Metal”, lai iepazītos ar metālapstrādes profesiju piedāvājumu un tiktos ar uzņēmējiem. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli