Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs desmitgadi atzīmē ar vērienīgu koncertu

liepajniekiem.lv
Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs ar koncertu “Zem lielās cepures”, kurā prasmes rādīja pulciņu audzēkņi, nupat nosvinējis pastāvēšanas 10 gadu jubileju.
Aptuveni 4000 bērnu ikdienā savus talantus spodrina LBJC un tā filiālēs. Šeit bērni gan dzied, gan dejo, gan spēlē teātri, gan šuj un apgūst modeļa pienākumus, gan taisa raķetes un robotus, gan veido kuģu modeļus un makšķerē, gan mācās debatēt, gan gleznot un veidot, gan makšķerēt, gan fotografēt un vēl daudz ko citu. “Bērnu interešu centram pilsētā ir neizmērojama nozīme. Šeit viņiem ir otrās mājas,” uzskata LBJC direktore Ineta Klāsone.
LBJC jubilejas koncertā ar priekšnesumiem uzstājās folkloras kopa “Ķocis”, tautas deju ansamblis “Vaduguns”, deju studijas “Dzirkstelīte” un “Dzintari”, deju studija “Rotaļa”, hip- hop deju studija “Red Lions”, Austrumu deju studija “Arabeska”, Leļļu teātra studija “Pifs”, modeļu un modelētāju apvienotais kolektīvs, skeitbordisti, BMX braucēji, jauktais koris “Reverberācija”, pūtēju orķestris “Liepāja”, vokālinstrumentālais ansamblis “Atbalss” un popgrupa “Maska”.
Emocionāls bija koncerta atklāšanas priekšnesums, kurā teātra studija Jurija Zenovjeva vadībā rādīja Roku šovu. Pilnīgi neapgaismotā telpā ar luminiscējošu cimdu palīdzību jaunieši atveidoja dažādus tēlus un veidoja uzrakstus. Ovācijas jaunie mākslinieki izpelnījās, kad ar luminiscējošiem, baltiem cimdiem izveidoja uzrakstus “Liepāja”, “LBJC”, izveidoja Latvijas kontūru, kā arī Liepājas ģerboni. Spēles ap centra nosaukuma abriveatūru bija viens no Maijas Kalniņas veidotā koncertuzveduma motīviem un viens no atšifrējumiem bija arī “Lielā brīnumu un jautrības cepure”.
“Atskatoties uz visiem darbības gadiem, esmu gandarīta par paveikto. Par to, kur esam šobrīd. Mums ir izveidojusies lieliska komanda, un komanda – tas ir spēks,” pēc pasākuma savu uzrunu darbiniekiem teica Ineta Klāsone.
Raugoties nākotnē pats svarīgākais uzdevums tagad esot gatavošanās gaidāmajiem skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Atlases skates notika jau pagājušajā pavasarī, tās turpināsies līdz nākamā gada pavasarim. Paredzams, ka uz svētkiem varētu doties ap 1000 bērnu no dažādiem Liepājas kolektīviem. “Patiesībā jau šie svētki ir mūsu pamatmērķis. Kad beidzas vieni dziesmu svētki, mēs sākam strādāt jau pie nākošiem, ” skaidro I. Klāsone.