Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Liepājnieki piedalās starptautiskā miera akcijā

Liepājnieki piedalās starptautiskā miera akcijā
Foto: Atkarību profilakses centrs
01.10.2018 16:21

liepajniekiem.lv

21. septembrī, Starptautiskajā miera dienā, Kobuleti (Gruzijā) liepājnieki piedalījās starptautiskā akcijā, lai veicinātu miera kultūras attīstību, kas aicina respektēt ikviena cilvēka cieņu un dzīvību bez diskriminācijas un aizspriedumiem un aktīvi iestāties pret jebkāda veida vardarbību, portālam vēstīja atkarību profilakses centra vadītāja Madara Lapsa.

Akcija notika starptautiska Erasmus+ projekta ietvaros. Projektā piedalījās 40 dalībnieki no 7 valstīm: Armēnijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Polijas, Nīderlandes, Gruzijas, kā arī četru Liepājas un tuvējās apkārtnes jauniešu grupa Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centra vadītājas Madaras Lapsas vadībā.

Projekta laikā liepājnieki prezentēja konfliktsituācijas, ar kurām saskaras Latvijas sabiedrība, kā arī veiksmīgus miera veidošanas stāstus, no kuriem iedvesmojošākais bija Baltijas ceļš. Jauniešiem bija iespēja uzzināt par situāciju citās valstīs, piemēram, Armēnijas – Azerbaidžānas konfliktu un Ukrainas un Gruzijas sarežģītajām attiecībām ar Krieviju, kā arī mācīties konfliktu risināšanas veidus, nevardarbīgas komunikācijas formas un miera veidošanas stratēģijas. Projekta mērķis bija iedvesmot jauniešus miera aktivitāšu plānošanai vietējā sabiedrībā un sniegt praktiskas metodes to īstenošanai.

Projekta kulminācija bija akcija Kobuleti ielās Starptautiskajā miera dienā, kuras laikā jaunieši iesaistīja vietējos iedzīvotājus grupas meditācijā, mandalu krāsošanā, savas izpratnes par mieru formulēšanā un citās aktivitātēs.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli